Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

18 mar 2011, 19:48

Ja odradzam tormentiol. Na odparzenia, owszem może pomóc, ale jeśli to grzybica od antybiotyku to radzę raczej do lekarza się udać. Nam się coś takiego kiedyś od antybiotyku przydarzyło, trafiłyśmy na pogotowie i pani dr jakieś specjalne tabletki na receptę nam na to przepisała (niestety, nazwy nie pamiętam) i dość szybko pomogło, ale mowy żadnej nie było o maściach. Najlepiej niech lekarz to zobaczy.

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

18 mar 2011, 20:47

cyn_inspiration mój Granio miał mocne odparzenia, których nie mogłam niczym załagodzić a następnie pojawiły się sączące rany. Dostał maść na te rany a antybiotykiem (na receptę) oraz miałam nakaz pieluchowania go tetrami a ile można w dzień bez pieluch. No i podziałało. Nie od razu bo powracało, bo to już było rozpoczynające się zakażenie.

O tormentiolu zapomnijcie. Pytałam lekarza to mi odradził zdecydowanie. Dlaczego? Nie dość, że to jest skóra dzieciaczków a nałożenie tormentiolu poprostu bardzo piecze, to jego przeznaczenie jest bardziej usytuowane na dorosłych, np. na podrażnienia skóry twarzy, ze względu jak pisałyście na kwas borowy.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

18 mar 2011, 20:52

Mój synuś miała kiedyś odparzenie któe zaczęło krwawić :ico_placzek: i nie pomagało nic z tego co miaąłm w domu.Pediatra przepisałą nammaść taką do zrobienia w aptece i to cudo za 5zł zawsze nam pomaga gdy sie odparzy :) Radzę pójść do lekarza.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

18 mar 2011, 20:57

Ja też dostałam dla małej maść nie napisze nazwy bo rozczytać nie mogę a jak mówiła to nie pamiętam. Jakaś na C i mam ją 7 dni smarować

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

18 mar 2011, 21:10

cyn_inspiration, to dobrze, ważne że byłaś u lekarza. przejdzie jej napewno.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

19 mar 2011, 09:32

cyn_inspiration, ja w takich przypadkach pryskam dupcię Panthenolem.
A przy cewce moczowej- może właśnie od antybiotyku dostała grzybicy? To bardzo często się zdarza. Nie zapominaj o lekach ochronnych na żołądeczek. Albo Actimel chociaż.

U nas sudocrem nie sprawdzał się w żadnym przypadku. Za mocno wysuszał skórę i zamiast lepiej, to gorzej się robiło. Zresztą nasza lekarka odradzała na sudocrem.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

19 mar 2011, 11:45

Mama_Ania, ja tez go dziś będę miała dostałam CLOTRIMAZOLUM I albo panthenol albo taką maść nivea z pantenolem co będzie to będzie. Ona ma aż bąble na pupie :((( czegoś takiego to powiem, ze w życiu nie widziałm. Chodzi bez pampersa włożyłam jej podkład po porodowy zostało mi tego z przed 2 lat troszkę.

I u mnie ten sudocrem to nie pomaga pewnie bardziej na zapobieganie niż odparzenie lub rany jest :ico_noniewiem: Ty piszesz o piance? hmm może to faktycznie jest dobre rozwiązanie. ;) bo nie trzeba dotykać a ją boli okropnie :((((((

tormentiolu też użyłam nie dzieje się nic złego ;) także nie piecze ja ani nic :)

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

19 mar 2011, 12:12

Właśnie używam pianki. Nie chcę dodatkowo drażnić nawet delikatnym dotykiem. A pianka jest bardzo delikatna.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 mar 2011, 18:35

cyn tylko ty widzisz jaką ma pupę Jessi my możemy tylko gdybać i dobrze radzić na własnym doświadczeniu ale ciesze się że poszłaś do lekarza który zobaczył malutką,ale pamiętaj,ze i ta maść może być nietrafiona to nie zwlekaj i nie smaruj pupy gdybyś widziała że nie ma żadnego efektu,czego oczywiście nie życzę malutkiej
włożyłam jej podkład po porodowy zostało mi tego z przed 2 lat troszkę.
mówisz o takich dużych wkładkach :ico_oczko:
myslę ,że na początku lepiej jest jednak nie dawać tego ,pamiętaj pupa musi być wietrzona :ico_oczko: ewnt tetra albo majtusie załozyć no chyba że dobrze toleruje te wkłądki :ico_sorki:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

20 mar 2011, 23:22

mal, majtusie już ma kupione, takie bawełna z ceratką wkłada się do nich dziecku pieluszkę tetrową ;) raz miała tamto ale nie sprawdza się lepsza tetra bądż nic. :)

[ Dodano: 2011-03-20, 22:24 ]
najgorsze jest,to że ją to swędzi. Ona budzi się w nocy i drapie. Cierpi niesłychanie :( smaruje czym lekarz kazał i zwykłymi tami kremami z panthenolem, ale nie wiele to pomaga.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość