Natka13
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:54

26 mar 2012, 22:19

Ja używałam kiedyś tabletek, a potem przestawiłam się na plastry antykoncepcyjne. Uwielbiałam je- nie trzeba było codziennie pamiętać o pigułce no i nie idę na żołądek, a ten mam słaby- rodzinne

Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne

15 kwie 2013, 17:59

A ja właśnie wolę tabletki, ale zawsze miałam problem kiedy zacząć kolejne opakowanie po przerwie, nie zawsze pamiętałam kiedy skończyło się poprzednie. Teraz gin zapisał mi Vibin i bierze się je bez przerwy (21+7 tabletek placebo) i jeden problem mniej, po za tym są sporo tańsze od poprzednich wiec jeszcze lepiej ;)

Awatar użytkownika
MmartaA
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2013, 16:10

Re: Tabletki antykoncepcyjne

09 maja 2013, 16:50

Ja też zawsze tabletki nigdy po żadnych problemów nie miałam ani nie tyłam ani nic ;)
Bardzo fajne są te ringi ale niestety za drogie jak dla mnie :/
Za to plastrów nigdy nie używałam może kiedyś spróbuje :D

Awatar użytkownika
lula
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 21 cze 2010, 11:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne

12 cze 2013, 09:38

Ja niestety miałam uczulenie na klej na plastrach. Ale może to i dobrze bo strasznie mnie denerwowały zadzierające się brzegi i brudek, który się do nich w tym miejscu przyklejał:P Ringi wydają mi się niehigieniczne. No bo jak to tak, mi się ma na nim cały czas coś osadzać:/
Jednak tabletki to tabletki:) Tak jak koleżanka wyżej biorę Vibin i przez to, że jest 28 tabletek i nie robi się przerw pomiędzy opakowaniami. Wyrobiłam sobie nawyk łykania tabletek i po prostu już nie zapominam. No i są tansze niż poprzednie tabsy z tym systemem.

pisanka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:32

Re: Tabletki antykoncepcyjne

25 cze 2013, 14:42

hej, po 7 latach musiałam odstawić Yasminelle. I od 4 miesięcy nie mam okresu. lekarz mówi, że to normalne... miał ktoś podobnie?

oliweczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2013, 12:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne

20 gru 2013, 12:19

Ja bym radziła Ci iść z tym do ginekologa. Po za tym jeśli uważasz, że tabletki są za drogie zawsze możesz przerzucić się na prezerwatywy.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Tabletki antykoncepcyjne

03 paź 2014, 14:53

ja miałam inne i po odstawieniu wszystko działało i badania jak zrobiłam to tez wyszły ok, więc uważam że powinnas koniecznie iść do lekarza...

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

30 paź 2014, 02:21

Organizm reaguje bardzo różnie na tabletki i również na ich odstawienie. Rzeczywiście mogą zdarzyć się długie terminy bez miesiączki, ale dla pewności najlepiej udać się ponownie do ginekologa i zrobić badania hormonalne. Ja po vixpo czekałam o 1.5 tygodnia dłużej na miesiączkę, z tym że wtedy też miałam operację, także parę czynników się nałożyło.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne

31 paź 2014, 00:26

No tryb życia i stres również ma bardzo duże znaczenie. Ja czytałam, że wszystko zależy od organizmu, kiedy wróci owulacja po odstawieniu tabletek i to może być czas od kilku tygodni do kilku miesięcy, co nie zmienia faktu, że nawet po odstawieniu należałoby zrobić badania kontrolne. A Malyna, pomagały Tobie na pms czy nie widziałaś różnicy??

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne

31 paź 2014, 10:41

Najlepsze tabletki to takie, które są dla nas najodpowiedniej dobrane. Dlatego robi się badania i rozmawia z ginekologiem, żeby dobrane były najbardziej indywidualnie na ile to możliwe ;) Ja kilka razy zmieniałam miedzy innymi ze względu na stany PMS ale w konkoncu udalo mi sie dobrac i dla mnie Vixpo jest najbardziej ok. Nie chciałabym już innej antykoncepcji.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość