Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Hemoroidy po porodzie

01 maja 2016, 18:09

Najlepiej oczywiście nie dopuszczać do ich powstania, zapobiegać i leczyć zaparcia, też myślałam że skończy się hemoroidami bo praktycznie całe 7 miesięcy z małymi wyjątkami mi dokuczały, w drugiej ciąży już się nie męczyłam, stosowałam dicopeg, jest bezpieczny bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

chocolattt
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:39

Re: Hemoroidy po porodzie

26 maja 2016, 21:57

to koszmar był te hemoroidy. Po porodzie miałam je ogromne. Przeszłam nawet zabieg na nie i lekarz radził mi bym zawsze wtedy kiedy mam zaparcia mam leki brać, by nie dopuścić do powstawania hemoroidów. Brałam dicopeg 10g i zaparcia mijały a hemoroidy się nie pojawiały ;)

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Hemoroidy po porodzie

07 cze 2016, 14:05

mnie też nie ominął ten problem... nie bezpośrednio po porodzie, jakieś pół roku miała córcia jak zaczął mi dokuczać świąd, potem pojawiło się krwawienie. Akurat miałam planowaną wizytę u ginekologa i polecił mi czopki http://ruskorex.pl/o-produkcie po całej kuracji przeszło wszystko i mam od ponad roku spokój.

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Hemoroidy po porodzie

26 sie 2016, 15:54

Oj to fatalnie ale dobrze że Ci ten środek pomógł, po porodzie to już można jakoś dietą się bardziej wspierać ale i tak dicopeg jeszcze od czasu do czasu wypiję

angelia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2014, 14:49

Re: Hemoroidy po porodzie

07 paź 2016, 13:09

Ja też miałam po porodzie, ale na szczęście były "uleczalne". Po około 3 miesiącach pielęgnacji zniknęły - stosowałam maść żankielową https://sklep.merit-poland.eu/pl/p/Masc-zankielowa-Dr.-Popova-50-ml./87 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Ale ginekolog powiedział, że trzeba obserwować, bo jeśli zaniedbamy pewne sprawy to mogą wrócić. Tą maść stosuje w dalszym ciągu - teraz raz dziennie w celach pielęgnacyjnych.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Hemoroidy po porodzie

27 gru 2016, 23:12

Super, że udało Ci się wyleczyć hemoroidy zwykłymi maściami. Mój przypadek był niestety dużo cięższy i nie obyło się bez zabiegu. Na szczęście trafiłam na doktor Agnieszkę Kucharczyk w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie, która nie owijała w bawełnę. Od razu usunęła mi żylaki, gdyż groziło ich pęknięcie. Dziewczyny, ale jaka ulga po tym! W końcu zniknęło to pieczenie i ból w toalecie. Naprawdę nie ma co się bać lekarzy

czerwcowamama
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2018, 23:55

Re: Hemoroidy po porodzie

03 paź 2018, 19:51

Ja się tak wstydziłam, że nic z tym nie zrobiłam po porodzie :ico_placzek: Miałam szczęście głupiego, bo hemoroidy same zniknęły. Za drugim razem już nie dało się ukryć, wyskoczyły wcześniej i położna zauważyła. Myślałam, że jak ciąża to nic mi nie pomoże, bo nie można. A wystarczyło poczytać o hemoroidach w ciąży, np. na tym blogu: Https://hemoroidy.blog/w-ciazy/

Lea89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2019, 10:51

Re: Hemoroidy po porodzie

20 cze 2019, 10:54

Przez 5 lat miałam hemoroidy po porodzie. Żadna z metod nie zadziałała. Naturalne metody na hemoroidy znalazłam dopiero w książce U. Alteri "Radosna i piękna, krok po kroku". Po tygodniu domowego leczenia hemoroidy cofnęły się i co najważniejsze nie powróciły. Rewelacyjna książka. Polecam :-)

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Hemoroidy po porodzie

25 cze 2019, 13:28

U mnie też się pojawiły hemoroidy po porodzie ale na szczęście szybko trafiłam do dobrego lekarza i ogólnie poradni. W Ober Clinic w Warszawie się leczyłam, miałam robiony zabieg Barrona, tak zwane gumkowanie. Pewnie słyszeliście bo to jest stara metoda ale zadziwiająco skuteczna. Jeszcze jak dobrze wykonany zabieg. Dr Chojnowskiego mi koleżanka doradzała że jest najlepszy ale zapisałam się w końcu do dr Jackiewicza bo miał szybszy termin. Też super lekarz.

lizzy
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2020, 14:47

Re: Hemoroidy po porodzie

10 sty 2020, 15:18

zioła procto vitale - mi pomogły :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość