cinek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2014, 15:49

Re: Zajęcia pozaszkolne

02 gru 2014, 16:00

też uważam, że dziecko powinno uczestniczyć w jakiś zajęciach pozalekcyjnych. Moja córcia chodzi do szkoły muzycznej, uczy się grać na pianinie i widzimy z żoną, że rozwija to w niej wiele dobrych cech i pozwala skupić się na kilku rzeczy jednocześnie.

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Zajęcia pozaszkolne

06 gru 2014, 00:11

Myślę, że zajęcia pozaszkolne to bardzo dobry pomysł, tylko trzeba je zaplanować z głową. Ja synka posłałam na zajęcia z programowania dla dzieci w Inteligentnej Planecie na Wilanowie. Wybieraliśmy razem, plakaty tej placówki widzieliśmy akurat w naszej dzielnicy. Syn bardzo lubi komputery i nowinki technologiczne, więc bardzo spodobał mu się pomysł stworzenia np. własnej gry :) I na chwilę obecną to tyle. Ja się cieszę, że Mały uczy się czegoś pożytecznego, on jest zadowolony bardzo z zajęć, a i zostaje mu czas na spontaniczną aktywność. Dziecku najlepiej dawać wskazówki i jednak troszkę mu zaufać, niż szczelnie wypełnić każdą godzinę w ciągu dnia ;)

Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: Zajęcia pozaszkolne

12 gru 2014, 12:30

Ja jestem zdania,że najlepsza forma zajęć pozaszkolnych są te ruchowe,u nas np jest to dwa razy w tygodniu basen oraz piłka nożna,każde dziecko wraz z wiekiem i tak wybiera to co najbardziej mu się spodoba,właśnie tak było u nas:)

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

Re: Zajęcia pozaszkolne

29 kwie 2015, 17:58

Mój syn gra w piłkę, juz kilka lat. Treningi ma kilka razy w tygodniu, do tego mecz, albo dwa. Troche to meczące, i dla niego i dla nas, ale ile zabawy i emocji, ech :)

Smykolandia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:57

Re: Zajęcia pozaszkolne

11 cze 2015, 15:56

Pełna zgoda,warto zadbać o to aby nasze dziecko miało zapewniony prawidłowy rozwój zarówno fizyczny jak i intelektualny,u nas córka chodzi na basen,a raz w tygodniu dodatkowo na angielski bo niestety nikt nie prowadzi zajęć muzycznych więc pole manewru jest ograniczone.

megggy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2015, 15:14

Re: Zajęcia pozaszkolne

26 cze 2015, 15:24

Ja nie pozwalam moim dzieciom cały czas siedzieć przed komputerem, więc wysyłam je na dodatkowe zajęcia typu basen, warsztaty rękodzieła, nauka języka itp

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: Zajęcia pozaszkolne

29 cze 2015, 16:13

U nas lekcje z angielskiego są w przedszkolu,więc myślę że właśnie ten wiek jest najbardziej optymalny i wskazany jako początki nauki i obeznanie się z językiem.

minionka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:54

Re: Zajęcia pozaszkolne

30 cze 2015, 14:50

Też jestem zdania, że im wcześniej tym lepiej bo dziecko zżywa się z językiem. Ważne tylko żeby zapisać dziecko do dobrego korepetytora. Mój starszy syn chodzi teraz do Lincolna do Krk i dopiero teraz zobaczyłam jak ogromny wpływ ma odpowiednia szkoła. Wcześniejsza szkoła nie pilnowała tak go i teraz podskoczył ze stopniami :)

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Zajęcia pozaszkolne

14 sie 2015, 09:17

Ja zastanowiłabym się też nad boiskiem do wynajęcia, na których chłopcy będę mogli trenować grę w piłkę nożną. Wiadomo, że każdy młody mężczyzna uwielbia ten sport, więc takie zajęcia są i pożyteczne i przyjemne,

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Zajęcia pozaszkolne

21 sie 2015, 08:50

też uważam, że dziecko powinno uczestniczyć w jakiś zajęciach pozalekcyjnych. Moja córcia chodzi do szkoły muzycznej, uczy się grać na pianinie i widzimy z żoną, że rozwija to w niej wiele dobrych cech i pozwala skupić się na kilku rzeczy jednocześnie.
Moja córka również chodzi na pianino do szkoły muzycznej i mam te same spostrzeżenia co Ty. Szkoła muzyczna wyrabia w niej koncentrację, obowiązkowość i wytrwałość w dążeniu do celu. Uczy się w Missio Musica http://mm.edu.pl/ w Warszawie, a Wy gdzie z córcią chodzicie? :)

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość