Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

22 mar 2013, 16:56

cześć dziewczynki:)
u nas coraz lepiej ze skórą Danielka:)
tzn prawie jest wyleczona, ranki zniknęły, czerwone liszaje też nawet tak bardzo przesuszona i szorstka juz nie jest:)) pierwsze zmiany widzialam juz po 2 dniach odstawienia piersi i podawania bebilonu pepti,
na 4 ty dzięń doszła maść robiona i jeszcze lepsze efekty, dziś po prawie tygodniu skóra jest prawie idealna,zdrowa:) puk puk żeby nie zapeszyć!!!
Pewnie że mleko matki najlepsze, szczególnie dla alergików ale w naszym przypadku musiałam tak zdecydować,żeby nie dopuścic do powstania jeszcze wiekszych ran! Oby ta choroba nie powróciła!!
poza tym nie ma standardowego leczenia, wszystkiego trzeba próbować samemu..
jak Wasze dzieciaczki? mam nadzieje,że zdrowe?!!!
trzymam kciuki, miłego weekendu życzę!

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

27 mar 2013, 15:59

Witajcie.
Jakie tu pustki,dziewczyny gdzie jestescie?jak wasze maluszki?
My wczoraj bylismy na wazeniu,Rasperek wazy 4500 :-D ciesze sie ze przybiera na wadze,a no i wreszcie go zmiezyli niewiem czy pisalam wczesniej ma 55cm.
A tak to wszystko w normie, tylko caly czas mamy problemy z kupkami :ico_sorki: :ico_sorki: dziewczyny czy wasze maluszki tez sie tak preza jak robia kupke,czasem on nawet sie wybudza ze snu z krzykiem :ico_chory: pytam tu kazdego z kim mam wizyty ale mi mowia ze to normalne? :ico_puknij: w przyszlym tygodniu bede miala wizyte u swojego lekarza wiec moze ona mi cos poradzi!
Zmykamy na spacerek bo przez ta brzydka pogode nie bylismy na dworku od czwartku,a dzis widze ze nie jest tak zle wiec idziemy sie przewietzyc.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i pociechy!!
Odezwijcie sie dziewczyny!
I stawiam :ico_tort: za 5 tydzien Rasperka :-)

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

27 mar 2013, 17:09

:-/ cisza tu...:)
pewnie każda mama zajęta swoją pociechą i świetami?:)

martuss, u nas Danielek nie miał problemów z robieniem kupek...nie wiem jak Ci pomóc..ale na pewno nie zaszkodzi masaż brzuszka, lekkie masowanie zgodnie ze wskazówkami zegarka, poza tym ciepłe kąpiele,
karmisz piersią? to może zjadłaś coś ciężkostrawnego, wzdymającego...??
wiem ,że są takie delikatne czopki homeopatyczne dla bobasków, nie zaszkodzą maleństwu a mogą pomóc, zapytaj lekarza, żeby cos doradził niech się Rasperek nie męczy...

A u nas skóra wyraźnie lepsza po tym bebilonie pepti + maść, tak sie cieszę! oby ta paskudna choroba skóry więcej nie wrócila!!
Ja nadal pokarm odciągam sobie ale czuję że z dnia na dzień coraz mniej go mam...
poza tym siedzimy w domu bo u nas strasznie wieje :-/

Daniel dość często kicha, tak parę razy na dzień... też tak macie?np. jak go przewijam , czy po karmieniu...
mam nadzieję, że będzie zdrowy bo za tydzień go szczepimy! tak sie nam opóźniło, bo najpierw miał straszną ta skórę a potem zapalenie oskrzeli.

Dziewczyny co u Was?
pozdrawiamy! :-)

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

27 mar 2013, 21:13

Viomil tak karmie piersia caly czas,z jedzenia nic nowego nie zjadlam oprocz kaszygryczanej wczoraj na obiad,czy to moglo mu zaszkodzic,jak zrobi kupke to jest taka jaka powinna byc,ale przy tym sie meczy,i dzis w szczegolnosci,nawet jak go karmie to sie prezy i placze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
a tak wogole to jak czesto wasze maluszki jedza?bo u nas juz bylo tak fajnie co 3 godziny sie karmilismy a przez ostatnie 2 dni znow sie wszystko rozstroilo i czasem co dwie godziny papusia?!!i jeszcze wczoraj wieczorem jak juz byl wykapany i go nakarmilam to potem troszke zwymiotowal,niewiem czy to poprostu za duzo zjadl,czy przez to ze mu sie nie odbilo a ja go polozylam do lozeczka?!! :ico_puknij:
niewiem ale ja sie chyba sama nakrecam,bo jak on tylko placze to ja sie boje ze jest cos nie tak!!?? :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory:

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

28 mar 2013, 00:06

Martuss u nas danielek jadl kiedy chcial I ile chcial tak do okolo 8 tygodnia zycia;) non stop przy piersi, nie bylo zadnej rutyny, czasem co godzine chcial sue troche napic czasem co pol godziny, czasem co 3 godziny.Czesto chodzilo mu tylko o przytulenie di cycusia i tak zasypial;)to zupelnie normalne u niemowlaczkow:) ja chodzilam dzien I noc w koszuli nocnej Bo nie bylo sensu sie ubierac;;))a potem z tyg na tydzien wszystko sie ladnie unormowalo, pil wiecej mleka a rzadziej Bo sie najadal;) takze nie martw sie tym zupelnie Bo to normalne u maluszkow.A to ze sie prezy to moze z powodu kolek?? Moze podczas karmienia lyka powietrze??

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

28 mar 2013, 11:49

Hej sorki, że Wam się wtrącę, ale dzieciaki moje kichały jak im było zimno, więc może to też jest powodem, że Mały kicha przy przewijaniu i po jedzeniu

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

28 mar 2013, 12:27

Martuss waga zmieniona. Ja tez całymi dniami siedze sama. Najpierw z Kinga 3 lata, a teraz z dwójka.
Filipkowi do picia daje herbatkę rumiankową. Mój synek bardzo wybredny i tylko to mu smakuje. :P Ale tak jak mówi Mad póki na piersi jest to nie trzeba.

Viomil My nie mamy już krewki na pampersie, nie wiem co to było, robiliśmy badania i wyszło wszystko ok. Za to Filip charczy do tej pory i nie wiem dlaczego... Jemy cały czasz butli, potrafi już 200ml naraz zjeść. Musimy mleko zagęszczać specjalnym zagęszczaczem, bo mu się ulewało bardzo. Więc ma gęste i tyle wcina. :D

Poza tym Filipek rośnie zdrowo, jest już śliczniutki. Skóra szorstka została tylko na rękach. Nie mogę tego doleczyć, a smaruje go zwykłą maścią z wit A i najlepiej działa! 3zł w aptece i po sprawie, a te wszystkie oilatum za 80zł mało co dawały. No, ale ważny efekt.
To o dzieciaczkach może tyle. Ja zaczęłam jakiś czas temu ćwiczyć. Niestety dostałam pierwszy okres po porodzie i był z krwotokami i trwał prawie 3 tygodnie. Pewnie trwałby dłużej, ale już byłam tak słaba z upływu krwi, że poszłam na dyżur i dostałam tabletki na zatrzymanie okresu i pomogło. Przedwczoraj więc wróciłam do ćwiczeń, mam zamiar w miarę przyzwoicie wyglądać na lato. Kinia przeziębiona i siedzi w domu już całe dwa tygodnie. Ciężko tak z dwójką non stop i to samemu w domu. No, ale cóż, Filip rośnie, będzie coraz więcej możliwości jakichś wyjść.
Moja siostra miała 30 urodziny i zrobiłam jej i przy okazji sobie prezent. A właściwie mój Mąż zrobił. :) Kupił nam karnet na spa. Jedziemy do krk na masaż całego ciała, masaż i maseczki różne na twarz i pielęgnacja, jakiś zabieg detoksykujący i pielęgnacja dłoni i paznokci z malowaniem itd. To potrwa z 5 godzin, potem idziemy sobie gdzieś na piwko, a potem do hotelu pospać do 10 rano. :))) Och jak ja dawno tak nie spałam. Później porobimy zdjęcia w Krk i do domku. Mąż się dziećmi zajmie. Nie mogę się doczekać. Odpocznę za wszystkie czasy. :)

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

28 mar 2013, 14:15

Hej sorki, że Wam się wtrącę, ale dzieciaki moje kichały jak im było zimno, więc może to też jest powodem, że Mały kicha przy przewijaniu i po jedzeniu
dziękuje może rzeczywiście muszę to poobserwować:) :-)

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

28 mar 2013, 14:39

Kasia
a jak czesto go karmisz? bo ja 5 razy w dzien, bo w nocy Daniel spi wiec go nie karmie...
i jesli moge zapytac to jakie mleczko pije Filipek? My przez to okropne AZS musimy pic bebilon pepti,
Juz prawie 2 tygodnie Daniel to pije a ja widze efekty, skóra prawie czysta, duzo zdrowsza;))
:ico_haha_02:

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 kwie 2013, 16:09

Filip je różnie, czasami nawet 10 razy, ale potrafić wypić 30ml i zrobić sobie przerwę. Do tego wprowadziłam mu już marchewkę, dzisiaj dostał 3 raz. :) Uczymy się jeść łyżeczką. A mleko pije albo gerbera albo nan. W nocy Filip je raz, dwa razy. Fajnie masz, że przesypia już całą noc. ;) I jak skóra zdrowsza to nic już nie zmieniaj. Zdrowie malucha najważniejsze. ;)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość