Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: dieta warzywno-owocowa

28 sie 2015, 13:38

Domcia007 - sztuka szukania się kłania. :) Bo jedzenia na rynku jest mnóstwo, a takie co się reklamuje jako zdrowe, hhmmm- to praktycznie też wszystko, bo wszyscy chcą być smaczni i zdrowi. ;) W Warszawie jest BioBazar- to takie jedno większe miejsce, gdzie masz praktycznie wszystko co trzeba i przy okazji sprawdzone, bo jedzenie ma ekologiczne certyfikatu, ale poza tym? To już trzeba szukać, a nawet jak znajdziesz na półce w markecie ekoprodukty, to raczej suchą żywność i w małych ilosciach.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: dieta warzywno-owocowa

01 paź 2015, 12:52

Kiedyś czytałam o tej diecie ale jakoś nie jestem do niej przekonana. Wydaje mi się, że może powodować osłabienie i ból brzucha. Jakby nie patrzeć to głodówka. Rozumiem, że warto oczyścić organizm z toksyn ale taka dieta nie powinna trwać dłużej niż trzy dni bo można sobie zaszkodzić.

gingerr
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 18:05

Re: dieta warzywno-owocowa

29 paź 2015, 18:12

też mi się coś w tym stylu obiło o uszy, koleżanka stosowała podobną dietę, ale jest to dieta typowo zdrowotna i dośc rygorystyczna, z tego co opowiadała to trzeba się trzymać wskazań, żeby sobie nie narobić przysłowiowej biedy, bo całkowicie zmienia się wtedy skład naszych potraw, składniki odżywcze dostarczane do organizmu etc. chciałabym kiedyś spróbować, ale trzeba mieć na to odpowiedni czas. takie jest moje zdanie. ja robię sobie takie mniejsze oczyszczanie, chociaż i tak efektywne, zamawiam od czasu do czasu soki z Curattio. wtedy po porstu jest się na tych sokach przez kilka dni, łatwo można się pozbyć wielu toksyn z organizmu

tajewa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:30

Re: dieta warzywno-owocowa

02 gru 2015, 22:12

Tylko z owocami trzeba uważać, bo mają dużo cukru.

Lanlia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:42

Re: dieta warzywno-owocowa

29 gru 2015, 19:44

Polecam taki styl odżywiania, oparty na warzywach i owocach - to najzdrowsze co może być tylko trzeba pilnować, żeby nie jeść za mało (zwłaszcza na początku) bo takie jedzenie zajmuje wiele więcej miejsca niż posiłki mięsne czy nabiałowe (gdzie mamy dużo kalorycznego tłuszczu)

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: dieta warzywno-owocowa

05 sty 2016, 15:02

Dlaczego eliminujecie z diety orzechy, nasiona, kasze. Przecież są bardzo zdrowe i dostarczają wielu witamin i składników mineralnych.

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: dieta warzywno-owocowa

12 lut 2016, 13:46

Sosenka - słuszna uwaga. Dieta wege jest do utrzymania, ale właśnie musi być różnorodna. Orzechy, zwłaszcza migdały, oliwa z oliwek, to dobre i potrzebne źródło tłuszczu. Samo jedzenie np. jabłek przez tydzień nie wyjdzie nam na dobre, bo właściwie, jakim cudem ma wyjść?

Trzeba dbać o swój jadłospis cały czas. Tygodniowe/ czy kilkutygodniowe diety nic nam nie dadzą jeśli zaraz wrócimy do trybu, w którym np. tyliśmy.

Awatar użytkownika
1R3ne
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2016, 15:29

Re: dieta warzywno-owocowa

15 mar 2016, 15:53

Domcia007 - sztuka szukania się kłania. :) Bo jedzenia na rynku jest mnóstwo, a takie co się reklamuje jako zdrowe, hhmmm- to praktycznie też wszystko, bo wszyscy chcą być smaczni i zdrowi. ;) W Warszawie jest BioBazar- to takie jedno większe miejsce, gdzie masz praktycznie wszystko co trzeba i przy okazji sprawdzone, bo jedzenie ma ekologiczne certyfikatu, ale poza tym? To już trzeba szukać, a nawet jak znajdziesz na półce w markecie ekoprodukty, to raczej suchą żywność i w małych ilosciach.
No patrz, ja jestem z Gdańska i u nas też jest bb. :) Lubię sobie tam pójść i poszukać czegoś, czego nie miałam jeszcze okazji jeść. Potem grzebię się długo w kuchni, żeby nie schrzanić jakiegoś dania dla swojego lubego. ;)
Dlaczego eliminujecie z diety orzechy, nasiona, kasze. Przecież są bardzo zdrowe i dostarczają wielu witamin i składników mineralnych.
Co do orzechów nie jestem przekonana... ale może dlatego, że mam na nie uczulenie i nie ufam rzeczom, które mogą mnie zabić. :D

meje
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2016, 10:57

Re: dieta warzywno-owocowa

18 mar 2016, 11:18

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze mam problem z tym co mogę jeść na danej diecie a czego nie. Kolega podesłał mi adres http://jemyzdrowo.pl/ tam można znaleźć przepisy na szczególne posiłki, które można jeść stosując się do określonej diety. Jak patrzyłam są tam też przepisy dla diety owocowo-warzywnej.

Lidia22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2016, 17:33

Re: dieta warzywno-owocowa

23 mar 2016, 17:43

Lepiej nie eksperymentować z czymś takim, owoce i warzywa to trochę za mało, żeby utrzymać się w zdrowiu przez dłuższy czas. Co innego stosować ją jako załóżmy kilkudniowe oczyszczenie, wtedy tak ,jak najbardziej. Tutajsą informacje o zdrowym odchudzaniu.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość