Awatar użytkownika
martka78
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1575
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:45

09 sie 2007, 15:10

oki :-)

mizzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 08 sie 2007, 22:39

09 sie 2007, 15:12


Awatar użytkownika
martka78
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1575
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:45

09 sie 2007, 15:18

dzieki :-) :-) :-)

mizzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 08 sie 2007, 22:39

10 sie 2007, 01:31

sejana hmmm....średnio no to zależy ile siedzisz przy tym. można spokojnie wyciągnąć 2000 a 900 zł to już tak jak ma się totalnego lenia albo tylko jedno zlecenie miesięcznie. Dla przykładu powiem, że na jednym zleceniu zagranicznym udaje mi sie czasami wyciągnąć nawet 800 dolarów albo 400-500 euro... łatwo przeliczyć ile to na nasze. Można tez łapać kilka zleceń jednorazowych za niska cenę ale wtedy to takie zlecenie zabiera 2-3 dni pracy i w sumie, to można na takich uzbierać całkiem fajna sumkę. Takie jednorazowe zlecenia mają przeróżna cenę, wszystko zależy na czym polega, bo przez internet to już robiłam naprawdę masę różnych, dziwnych i w ogóle nie związanych ze sobą prac.

oto przykłady jakie udało mi sie wyszukać:
- Pomoc biurowa. Wprowadzanie danych, tworzenia prezentacji, przez budowanie aplikacji w Excelu i Accesie, oferty wirtualnej asystentki utrzymującej w sieci sekretariat szefa.

- Research. Poszukiwanie danych w internecie o tym, co dotychczas napisano na temat firmy X, tworzenie analiz danych pogodowych w arkuszu kalkulacyjnym, raportowanie o sektorze telekomunikacyjnym w Polsce, prace polegające na zdobywaniu informacji potwierdzające teorię, że dzieci preferują cukierki w żółtych, a nie czerwonych papierkach. Znalazłam też ofertę stworzenia spisu polskich aktów prawnych dla małej firmy spożywczej, która niebawem wejdzie na polski rynek.

- Projektowanie multimedialne. Grafika wizytówek, reklama prasowa, tworzenie bannerów internetowych, projekty logotypów i serwisów internetowych, tworzenie animacji, komponowanie muzyki pod reklamę telewizyjną, projekty architektoniczne.

- Consulting. Doradztwo w kwestii rozmnażania rybek akwaryjnych, wypełniania różnorakich ankiet przez komentowanie gotowych projektów (np. testując nowe gry czy programy), przygotowywanie biznesplanów, usługi doradztwa podatkowego i strategicznego.

- Programowanie. Stworzenie pojedynczego skryptu javascript, pisanie modułów poważnych aplikacji sieciowych i sprawdzanie ich bezpieczeństwa, zespołowe prace przy informatyzacji firm.

- Piśmiennictwo. Sprawdzanie błędów w tekstach, pisanie życiorysów, tłumaczeń, prostych transkrypcji (np. fonetycznego zapisu danych), tworzenie treści serwisów internetowych, usługi copywriterskie, pisanie artykułów dla czasopism dla młodych matek, scenariuszy (niedawno potrzebowali fabuły science fiction, z kolei pewien dziennikarz z Kanady chciał pomysłu na dobry artykuł).

Ja na przykład robiłam już tłumaczenia, projekty stron internetowych, reklamówki prasowe. Ostatnio ciągle robię proofreading (ang. transkrypcja) - to bardzo przyjemna praca do poduszki :)) Polega ona na spisywaniu z taśmy magnetofonowej rozmów wraz z dźwiękami i odgłosami otoczenia albo dostosowywanie tekstu naukowego do poziomu zrozumiałego dla ucznia I klasy szkoły podstawowej. Aby zajmować się transkrypcją, nie zawsze trzeba znać świetnie język. Czasami ważniejsza jest cierpliwość.

Najlepiej oczywiście klikać za pracą na obcych serwisach - krętacze są szybko wyłapywani, lepsze zarobki no i duży wybór, w Polsce jest wprawdzie kilka firm, które chętnie zatrudniają w ten sposób, ale niestety to kropla w morzu potrzeb. Ale się rozpisałam :ico_wstydzioch: ale jakby co, to oczywiście można pytać :-)

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

10 sie 2007, 08:20

Witam dziewczny a czy macie moze adressy jakiejs telepracy ale w jezyku niemieckim bo u mnie z angielskim kiepsko :ico_placzek:

kaasiaa79
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 06 mar 2007, 23:22

10 sie 2007, 13:29

szkrab, jak dziewczyny przejżą te linki to na pewno dadzą ci znać i pomogą w angielskim, nie martw się :ico_oczko:
a na te polskie strony zaglądałaś?

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

24 paź 2007, 12:57

Hej mamusie szukające dodatkowej pracy.
Przypadkiem znalazłam ten wątek i tego właśnie szukałam :ico_haha_02:
Czy któraś z Was już coś zaczęła robić??

mizzia
Szczególnie do Ciebie mam pytanka :ico_haha_02:
Byłabym zainteresowana ofertami zagranicznymi, przeglądałam te stronki ale jestem w tym jeszcze trochę zagubiona tzn. chodzi mi o to jak się za to zabrać, na czym to tak w skrócie polega??
Żeby nie zrobili mnie w bambuko...
Które stronki są najrzetelniejsze? Na co trzeba uważać??
Byłabym wdzięczna za Twoje wskazówki, bo czytałam że masz doświadczenie :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość