boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

03 kwie 2007, 11:13

A jak przyrządzacie smakołyki z mlek modyfikowanych? Bo przecież nie można ich gotować?
Ja kupiłam małemu kaszkę kukurydzianą i gotuję ją na wodzie, a pewnie na mleku byłaby smaczniejsza. Po ugotowaniu mieszam kaszkę z porcją Nutramigenu, ale Wojtek nie chce tego jeść...
Jak jeszcze mogę zadziałać w sprawie kaszki żeby Wojtul ją polubił? :ico_noniewiem:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

05 kwie 2007, 11:25

boranna, kup kaszkę kukurydzianą lub ryżową które się dosypuje bezpośrednio do mieszanki i nie trzeba gotować,są różne smaki i z bobowity i nestle napewno smaczniejsze niż jakaś na mleku.Jak zrobisz zubkę możesz ją zabielić mleczkiem i zagęścić kleikiem.Na mieszance można robić naleśniki itd

Awatar użytkownika
Justa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:35

11 kwie 2007, 13:20

Nutramigen - o Boże jakie świństwo, na początku ja musiałam to pić :ico_szoking: to było straszne.Potem zaczęłam dokarmiać małego i jakoś on nie ma z tym smakiem problemu, wcina aż mu się uszy trzęsą.

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

11 kwie 2007, 20:19

Mój Kacper nie jest już na Nutramigenie bo po 4 m-cach picia dostał po nim kolki i lekarz przepisał nam inne mleko

asia23
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 10 kwie 2007, 09:41

12 kwie 2007, 14:12

maksio byl na piersi 2 msc. po których zrobiła sie mu strasznie sucha skóra i wstretne krostki na buzce nie pomagało nic : nie jadła nabialu itp. pani doktor zaleciła nutramigen i pomogło !! :ico_brawa_01:
zasmakowało mu odrazu :ico_brawa_01:
teraz maksio ma 11 msc i od 2 pije bebilon 2 nic mu nie jest :ico_brawa_01:
ale uwazac musimy, orawde mowiac je prawie wszystko :ico_oczko:
a co mnie denerwowlo- gdy jakas pani w sklepie itp. pyta czy karmie piersia jak dowiedziała sie ze nie to zaraz odraza.
dziewczyny,ktore karmia butelka- to nie zbrodnia :-)

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

13 kwie 2007, 14:11

Nam lekarz przepisał po nutramigenie Enfamil 2 niestety Kacper dostał na nie uczulenie

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

14 kwie 2007, 20:50

ja od dzis podaje Tymkowi nutramigen, pierwsza butla smakowala zobaczymy co bedzie dalej

asia23
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 10 kwie 2007, 09:41

15 kwie 2007, 10:38

kelly na pewno bedzie dobrze :-) trzymaj sie tymku :ico_brawa_01: super zdjecie tymek jako tygrysek :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

17 kwie 2007, 19:51

Hej! Mam pytanko do Was. Mój synek ma 7 miesięcy i od jakiś 2 pojawia mu się na buzi liszaj który raz znika a raz się łuszczy i bardzo źle wygląda. Oprócz tego ma kilka liszajków na ciele. Jakie były pierwsze objawy alergii u Waszych smyków--dodam, że liszajek pojawił się kiedy przeszliśmy na mleko nan2 z nan1.
Jestem w kropce bo lekarz nei chce pohopniew podejmować decyzji o diecie a ja boje się, że mały ma jedank alergiię..
Czy są jakieś wiarygodne testy stwierdzjące alrgię u takiego smyka..Wczraj zrobiłam Igg i badanie z krwi na mleko krowie ale ponoc takie badania u tak małego dziecka nie są wiarygodne.
Z góry dzięuję za Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

18 kwie 2007, 11:59

Właśnie wróciłam od lekarza. Mamy przejść na Nutramigen 2. Czy któraś z was przechodziła z NAN 1 na Nutramigen 2? Ciężko było? Spróbuję mu dawkować najpierw 1 miarka Nutramigenu, a reszta NAN, na następny dzień 2 miarki Nutramigenu itd., może tak będzie mu łatwiej się przestawić.
Dostałam taką ulotkę, gdzie jest napisane, że to mleko można mieszać z soczkami (np. jabłkowym) w proporcji 1:1 dla polepszenia smaku lub dosładzać glukozą albo dodawać bezmleczne kaszki z owocami. Czy wy też tak robicie?
Proszę napiszcie, ile kosztuje Nutramigen na receptę. Z góry dziękuję.

[ Dodano: 2007-04-18 ]
I jeszcze jedno pytanie. Mój mały był na NAN 1 odkąd skończył 1,5 miesiąca. Czy to możliwe, żeby dopiero teraz odezwała mu się alergia na to mleko? Dodam, że od urodzenia mam ten sam proszek do prania ubranek, a kąpię go w emulsji Oilatum.
Objawy ma takie:
- suche, jakby polakierowane, bezbarwnym lakierem policzki + małe krostki na brodzie
- po bokach i na piersiach i trochę na brzuszku suche, łuszczące się plamy, które czasem czerwienieją
- ciągłe furkanie na nosku
- czasami w ciągu dnia napada go atak kolki. który trwa 5-10 min i przechodzi
- często ulewa nadtrawionym pokarmem

Pediatra powiedziała, że to nie jest skaza białkowa, bo od pasa w dół i na plecach ma czyściutką skórę, a w przypadku skazy miałby zmiany na całym ciele, ale powiedziała, że najlepszy byłby dla niego Nutramigen, bo po co ma mieć wysypkę, męczyć się, skoro można temu zapobiec. Powiedziała, że jak będzie starszy, to spróbujemy przejść na inne mleko i jeśli pojawi się znowu wysypka, to da skierowanie do poradni alergologicznej na testy. Teraz Miko jest jeszcze za mały. Czy któraś z was, była już ze swoim dzieckiem na testach?
Na razie czeka nas przyzwyczajenie się do Nutramigenu :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość