Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

22 cze 2007, 16:49

Tagar,
Tagar pisze:A tak przy okazji - co myslicie - co z przytulankami? Mozna, nie mozna? moze to zaszkodzic? Ja sie strasznie boje. Raz jak sie poprzytulalismy to potem troszke plamilam, ale niewiele... sama nie wiem...

z tego co wiem to nie ma przeciwskazań. My z mężem się nie ograniczamy w trj kwestii, ale powiem Ci, żę nie mam specjalnie na to cohoty (jak coffe, więc może przez mdłości :ico_oczko: ) To plamienie to troszkę dziwne, ale może po prostu " i miałaś jakąś rankę na zew. np. od otarcia. Jak będziesz u lekarza to mu o tym powiedz , on pewnie będzie wiedział co i jak :ico_oczko:

Tagar pisze:Ale mam jeden problem - glupio o tym pisac, ale mam ciagle rozwolnienie to chyba tez niedobrze nie?

Ja też mam. Może nie ciągle, ale mam na przemian z zatwardzeniem :ico_noniewiem: Najpierw dwa dni nic, a potem nie moge z kibelka wyjść. Myślę, że to hormony mieszają nam w życiu, jeśli jesz normalnie i nie wymiotujes to nie jest to problemem. Jakby było inaczej mogłabys się szybko odwodnić, ale i tak pij dużo wody , szczególnie przy tym rozwolnieniu powinnaś.

coffe pisze:Mdli mnie coraz bardziej, wczoraj prawie nic nie zjadlam, nie moge nawet stac w okolicach kuchni, ten wech...

Oj znam to bidulko. Ja nie moge otworzyć lodówki na wdechu :ico_oczko: Zauważyłam, że jak wypiję miętę i potem coś zjem to mi przechodzi. Może i ty spróbuj, bo przecież musisz jeść ze względu na fasolke! Piję też teraz soki jabłkowo-miętowe, kiedys ich bardzo nie lubiłam, a teraz na te mdłości są bardzo fajne.Nie łam się w końcu to przechodzi :ico_brawa_01:
coffe pisze:jestem senna, zmeczona i bez energii

a co robisz tak na co dzień? Pracujesz? Ja skończyłam sesje i mam luzik, bo mogę się położyć w ciągu dnia. śpię z godzinkę ok 15 , potem pije kawkę i już nie jestem śpiąca do wieczorka.
coffe pisze:bola mnie piersi, az tak bardzo nie urosly, ale napecznialy, spuchly;
ja już mam tak wielkie, że nie mogę wyjść z podziwu :ico_oczko: Zawsze o takich marzyłam, a one ani nie myślą przestać się powiększać :ico_oczko:
coffe pisze:Moja druga polowka juz do dzidzi mowi Wladzio, helpppppppp


hehe przegoń go z tym pomysłem , jesli Ci się nie podoba :ico_oczko: Ale wiesz co to słodkie, że on już go nazwał :ico_oczko: Mój chyba zapomniał, że jestem w ciązy :ico_noniewiem:
coffe pisze:Dzis ide na pierwsza wizyte do ginekologa, na 16.30
no to czekamy na wieści! Ja idę na 18 na USG to też przyjdę się pochwalić :ico_oczko: karina22, gratulacje! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: I witamy w naszym lutowym gronie! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

22 cze 2007, 17:01

dziewczynki czy przyjmujecie jakies witaminki???prócz kwasu foliowego??ja mam herbatkke hipp dla kobiet w ciąży,ale niewiem czy mam ją pić jak biore folik czy to niezadużo byłoby tego kwasu foliowego ????moze to głupie pytanie ale wole zapytac :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

22 cze 2007, 17:09

karina22, a lekarz Ci kazał tą herbatkę pić? Mi tylko powiedział, żebym nie brała kwasu foliowego tylko FEMINATAL- to jest kwas foliowy +jod +inne składniki mineralne dla kobiet w ciąży. Coprawda kosztuje to 30 zł za opakowanie (60 tabletek), ale witaminek to ja na pewno nie mam w nadmiarze, więc nie zaszkodzi :ico_oczko:
Jeśli Ci lekarz kazał pić tą herbatkę i jeśc kwas foliowy to tak rób, ale jeśli to Twój własny pomysł to lepiej bierz sam kwas foliowy, a z tą herbatką skonsultuj się z lekarzem. Nie wolno w ciazy nic na własną rękę robić! Jeśli Ci ciężko się dostać do lekarza to zapytaj w aptece farmaceutów, też będą wiedzieli :ico_oczko: A jak się czujesz?

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

22 cze 2007, 17:18

karina22, mi lekarz powiedział ze mozna przyjmowac oprócz kwasu foliowego dodatkowe witaminy np. Prenatal (chyba dobrze zapamiętałam nazwe)

Tagar, u mnie z rozwolnieniem jest podobnie tzn. nie mam cały czas ale bardzo często rano. Mysle ze jest to normalne wiec raczej nie powinnas sie martwic. Co do przytulanek to my z mężem teraz bez ograniczeń :ico_oczko: fakt ze przez te moje mdłości czasami sie nie da ale i tak jest fajnie. :ico_oczko:

żona pisze:ja już mam tak wielkie, że nie mogę wyjść z podziwu Zawsze o takich marzyłam, a one ani nie myślą przestać się powiększać


:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super!!!

Mój mąż ak byłam w pierwszej ciąży od razu nazwał fasolkę ze to będzie Leon :-D I cały czas tak chodził i gadał Leoś Leoś.
Ale wybiłam mu to imię z głowy :ico_oczko:

Teraz powiedział ze jak bedzie syn to na pewno będzie Leon :ico_oczko:

żona pisze:no to czekamy na wieści! Ja idę na 18 na USG to też przyjdę się pochwalić karina22, gratulacje! I witamy w naszym lutowym gronie!


ja w zasadzie jestem styczniówką (termin na 27 stycznia) ale chyba nie pogniewacie sie jak z Wami tez troszkę popisze???

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

22 cze 2007, 18:01

Madziarka pewnie ze zostan z nami!

Jejku, czekam az dziewczyny z USG wroca... musze zaraz wyjsc, ale wpadne wieczorkiem zobaczyc co naskrobalyscie.

Pocieszylyscie mnie z tymi wizytami w toalecie! Czy tylko ja w tym gronie nie mam mdlosci?

Zona - i tak podziwiam Cie ze pijesz kawe. Podobno dziewczyny nie trawia kawy przy ciazy. Mi jest obojetna. Ale wole herbatke

Dobra, ja mykam, wpadne pozniej. Trzymajcie sie dziewczyny!

A brzuchy sie wam jeszcze nie powiekszaja?

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

22 cze 2007, 19:41

madziarka81, witamy wsród nas! Zostań z nami! Im nas więcej tym lepiej :ico_oczko:

A ja już wróciłam z USG :ico_brawa_01: Widziałam swoją fasolkę!!!! I widziałam jak jej bije serduszko!! Oj dziewczyny myslałam, że się popłaczę normalnie :ico_brawa_01: Piękna dorodna fasoleczka sobie mieszka w moim brzuszku :ico_brawa_01: Ma 3,6 mm, 6 tygodni i 1 dzień i tętno 128/min :ico_brawa_01: I jest zdrowiutka i grzeczna po mamusi :ico_brawa_01: :ico_oczko:
Mam piękne zdjęcia z USg szkoda,ze nie mogę Wam pokazać :ico_placzek: no i szkoda,ze nie widać na zdjęciach jak serduszko bije, bo chciałabym , żeby mój mężuś to zobaczył. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No ale w 12 tyg mam iść na zwykłe uSG brzucha to genetyczne (teraz miałam dopochwowe) i wtedy wezmę mężusia ze sobą, żeby sobie pooglądał :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-06-22, 19:42 ]
Tagar pisze:A brzuchy sie wam jeszcze nie powiekszaja?


ja swój już widzę (tzn tak nizutko takie delikatne zaokrąglenie) a Ty?

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

22 cze 2007, 20:48

czesc dziewczynki :ico_haha_02:
wrocilismy od gina, siedzielismy u lekarki prawie 1,5 h razem z moim ukochanym. Byl przy rozmowie, przy usg, wyszedl jedynie przy bad, gin. To niesamowite - widzielismy jak serducho bije naszej dzidzi, bylo wieksze od niej samej i tak pieknie pulsowalo, ze lza mi sie krecila w oczkach. Pierwszy zobaczyl to tatus :ico_haha_02: Teraz chodzi dumny, ze groszek mu oczko puscil. Ja patrzylam na ta ciemna plamke i nie wiedzialam gdzie jest dzidzia, pomylilam ja z jama macicy :ico_haha_02: ona taka malusienka jest - to 5 - 6 tydzien. Groszek ma 3,5 mm, jest sliczny jak powiedziala lekarka:) Jestesmy przeszczesliwi, czuje ze bedzie synus....zreszta to niewazne, byle zdrowe!!! Gin zabronila mi lykac jakiekolwiek tabletki, procz foliku i progesteronu 2 razy dziennie. Mam zwolnienie 21 dni, mam lezec i odpoczywac, zeby sie nic zlego nie stalo, bo lekarke niepokoily moje bole brzucha. Powiedziala, ze jesli bedzie mocno bolal brzuch badz plamienienie sie pojawi, to mam natychniast do szpitala jechac. Witamin zakazala teraz brac, dopiero najwczesniej w 3 m-cu, bo teraz beda sprzyjaly nudnosciom. Pocieszyla mnie, ze pewnie juz wymiotowac nie bede, ze moze sie na nudnosciach skonczy, ufff dobrze by bylo. I tak prawie nic nie jem :ico_placzek: lekarka mowila, zebym sie zmusila do jedzonka choc troche, ale jak??? Dziewczyny, robie prawo jazdy, zrobilam polowe jazd, zdalam teorie i niestety musze przerwac do 4 m-ca, zeby nie uszkodzic ani nie denerwowac sie, no coz, sprobuje pozniej. Pracuje w urzedzie, ale teraz bede odpoczywac. Skad jestescie mamusie? Czy jest ktos z Wroclawia? Z tego calego podniecenia zapomnialam sie spytac o termin porodu, ale chyba 20 luty, kurcze nie pamietam.
Dziewczynki, jak wstawic pasek wskazujacy tygodnie i miesiace ciazy. Wielkie buzi, papapa kochane. :ico_haha_01:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

22 cze 2007, 21:25

żona, coffe, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ciesze sie ze wszystko u Was po usg w porządku. Dla mnie tez to było niesamowite uczucie jak widziałam swoją dzidzie pierwszy raz ( z Patrykiem tez tak było)

żona, Ja własnie dzisiaj spojrzałam ze mój brzuszek sie zaokrąglił i juz ma kształt ciąży. wczesniej było tylko troszke tłuszczyku haha :-D :-D :-D

coffe, na pewno bedzie wszystko dobrze, tylko rzeczywiscie odpoczywaj jak mówiła lekarka :ico_nienie: A jezeli chodzi o suwaczek to tutaj masz adres strony, cos tam sobie na pewno wybierzesz

http://www.suwaczek.pl/

Dobrej nocy zyczę Wam wszystkim :-)

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

22 cze 2007, 21:30

madziarka81, wklej zdjątko brzuszka :ico_oczko: :ico_sorki:

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

22 cze 2007, 21:43

Jak to miło poczytać jeszcze niedawno szukałyśmy sie na listopadowym wątku a proszę już luty!! serdeczne gratulacje dziewczynki!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość