Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

04 lip 2007, 18:48

tzn co mam zrobic?? ja zawsze go kapie karmie i bujam na rekach zasypiam i odklaam a potem nie keidy jeszcze bujam w lozeczku

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

04 lip 2007, 21:38

a mam pytanie to co do nocy a jak np jak moj Macius spi rano godiznke potem ma spacerek to ide z nim w wozeczku, a potem kolo 18 znowu idzie spac to tez mam go nie bujac???? jak go uspic zeby nie bujac w ciagu dnia jak jest marudny i widac ze zmecozny???? help

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 lip 2007, 08:24

sprobuj wlozyc do lozeczka i przytulic,glaskac,przykryc kocykiem...Mat tuz przed zasnieceim dostaje histerii ale w koncu usypia w lozeczku.ze smokiem oczywiscie.
no i przedze wszystkim-KONSEKWENCJA.jesli juz cos postanowisz to sie tego trzymaj!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

06 lip 2007, 17:52

karolina nie bujaj Maciusia!!!!taka mała rada, bo bedziesz miała problemy go uśpić, on już pewnie sie przyzwyczaił do tego, ze tak mu sie przyjemnie zasypia i jak go teraz drastycznie połozysz do łóżeczka to możesz mieć cyrki :ico_noniewiem: :ico_nienie:
Czytałam ze dziecko połozyc do łózeczka, pogłaskac czy ucałowac i wyjsc, jezeli zacznie płakac to wejsc znowu i to samo zrobic i znowu wyjsc na 2 min jak znowu zacznie płakac to to samo tylko przetrzymac 4 min i tak powtarzac zwiekszajac czas za drzwiami az sie dziecko oswoi z sytuacją. Spróbuj! Moze akurat!

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

06 lip 2007, 22:35

czesc Ladybird23
no dobrze to wieczorem a w ciagu dnia jak rano przysypia godzinke i potem spacerek to w wozeczku okolo 13 i potem jeszcze z pol godiznki jka jest zmecozny kol o19 to jak tez tak jak pisalas???
a ile Twoj synek tak ma??? tez malutki fajniutki :)

hakabi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:23

16 lip 2007, 15:58

Wychodzi na to, że mam złote dziecko. Od początku zasypia w łóżeczku. Oczywiście poprzedza go odpowiedni rytuał, czyli kąpiel i karmienie. Emilka nakarmiona i "odbeknięta" jest kładziona do łóżeczka i bez protestów zasypia w ciągu 5 minut. Nawet nie wiem jak może być inaczej. Od początku postanowiliśmy z mężem, że mała nie będzie kołysana na rękach, ani usypiana przy cycu. I tych ustaleń się trzymamy. Mała ma teraz 2,5 miesiąca i już samodzielnie zasypia bez kołysania nawet w wózku. Uspokajaczem jest smoczek.

hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

24 lip 2007, 20:56

Cześć Mamuśki, u nas też problem z zasypianiem. Kamyk zasypia przy butli, i nie moge go tego oduczyć ,gdyz nie zjada do końca mleczka, a chciałabym aby zjadał jak najwiecej bo jak na swój miesiąc to bardzo mało waży ( 5500 ), jest jeszcze na piersi ale go dokarmiam, a na noc dostaje mleczko z kleikiem, zjada około 100g i zasypia jeszcze w połowie butli co mam zrobić aby nie zasypiał. a w tym miesiący przybrał tylko 400g.
A również są dni gdy chce być bujany, ale tego też mi ciężko go oduczyć bo są takie cyrki i później cięźko mi go nawet uspokoić, płacze nawet na rękach gdy go bujam, coś strasznego.

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

25 lip 2007, 12:55

ja tez tak mam ja go musze straszliwie zmeczyc zeby padl spadl wieczorem to spoko kapiel karmienie odbijanie odkladam do lozeczka i zalezy raz syzbko zasypia raz marudzi, ale w ciagu dnia mam strasznie to zalezy o ktorej wstanie ale staram sie zeby rano jeszcze przespal godiznke albo 30mion bo widze ze jest zmeczony a on nie chce i staram sie go nei bujac ale jak zaczyna plakac to :( a na spacerku to juz wole nie mowic jak go zmecze to pada ale ja knie to :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: placze i wogole az sie zanosi i az mi jest smutno i go biore albo jak sie obudzi przypuscmy juz po spacerku np o 15 to potem jest tez zmeczony i tez staram sie zeby usnal bo jest bardzo marudny czerwone oczka i wogole wklada sobie palec do buzi (to jego uspokajacz) i tez placze :( mowie wam mam z nim 3 swiaty normalnie:)

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

24 sie 2007, 22:29

dziewczyny
ja Julcie oduczalam wczesnie dosyc ale zawsze na koncu zasypiala z butelka w buzi, albo sobie lezala i gadala do siebie az zasnela, i wtedy podzialalo ze zrobilam RUTYNE CODZIENNIE TO SAMO W TEJ SAMEJ KOLEJNOSCI; na koncu przed samym pojsciem spac bajeczka lub spiewanie i przytulanki ze zaspokoilam jej poczucie bezpieczenstwa, a na koncu kladzenie do lozeczka z przytulanka i smoczkiem, ona i tak smoczka sama wypluwa w nocy czasem jak sie jej go zachce to sama se znajduje, wiec ze smoczkiem nie ma problemu, jak sie na poczatku bunotwala to najpierw ja bralam na raczki i przytulalam az sie uspokoila i przez pare minutek trzymalam i odkladalam i wychodzilam z pokoju i kilka razy trzeba to bylo powtorzyc,a le to nie za bardzo podzialalo bo sie jeszcze bardziej burzyla jak mnie widziala, wiec tak jak jedna dziewczyna juz pisala, zostawic na 2 minutki, wrocic, zostawic na 2 minutki i tak zwiekszac ilosc minutek, 2-3 dni i Julcia spala sama, a najbardziej rutyna pomogla, tu wkleilam filmik jak Julcia zasypia
http://julie-sophie.blog.onet.pl/
l zajrzyjcie dziewczyny, czasem warto trzy dni posluchac troche marudzenia zeby miec takie efekt, julcia tak zasypia od 2-3 miesiaca a wnocy spi na dzien dzisiejszy 11-12 godzin BEZ POBUDEK, wiec odnieslismy sukces, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

didi123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2007, 12:10

25 sie 2007, 12:27

Polecam ksiazke:
link został usunięty przez admnia z powodu reklamy
Mi bardzo pomogla. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 sie 2007, 22:10 przez didi123, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość