mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

14 kwie 2007, 17:03

jesli zasilek jest przesylany na konto ,to na pewno nic sie nie dzieje ,ale jesli odbierasz na poczcie ,to na pewno musisz isc do UM i tam poinformowac na pismie ze zmieniasz adres zamieszkania ...chociaz wydaje mi sie, ze chyba powinnas ich poinformowac o zmiane adresu a przynajmiej zadzwonic ,ze takie cos nastapi i czy cos w zwiazku z tym sie zmienia

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

18 kwie 2007, 15:49

no co do zmiany miejsca zamieszkania to ja nie mam pojęcia
ale do zasiłku wychowawczego na 100% bierzemy dochody z 2005 roku bo okres zasiłkowy jest do sierpnia ja na przykład idę na urlop wychowawczy od 1 stycznia 2007 więc będę już składać dochody za 2006 ciekawa jestem czy mi isę należy bo z moich oliczeń wychodzi ze nie bo dochód jest550 zł ale nie wiem jak oni odejmują ten dochód utracony może uda mi się załapać - jutro idę do ośrodka pomocy spolecznej tam mają mi to wyliczyć

[ Dodano: 2007-04-19 ]
No ja mam szczęście - mi bedzie się należał ten zasiłek rodzinny i dodatek wychowawczy coprawda nie załapałam się na rodzinny podczas macierzyńskiego ale to nie ważne - najważniejsze że przez rok nie będę bez kasy :ico_brawa_01:
Nie rozumiem tylko jednej rzeczy bo w zusie mi powiedzieli ze składki jakie pracodawca musi odprowadzić za osobę na wychowawczym są finansowane przez skarb państwa czyli mój szef ich nie płaci? nie rozumiem tego do końca może wy coś wiecie?

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

15 maja 2007, 09:18

mama-emilki, oni biorą pod uwagę Wasze zarobki z zeszłego roku.
Ale ja uważam że powinni brać tylko małżonka
Co do wyliczeń to Wasz dochody dzielicie na 3

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

15 maja 2007, 22:01

mama-emilki,
Chodzi mi o wyliczenie tych 504 zł na osobę... oczywiście to się liczy netto, tak?
tak ,stawka liczona jest netto

co do drugiej czesci pytania ,nie umiem tobie powiedziec ,ale wydaje mi sie ze biora pod uwage ze bedziesz bez dochodow i starasz sie o zasilek .....najlepiej przejdz sie do nich i zapytaj ,albo zadzwon ..wtedy bedziesz pewna na 100%

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

16 maja 2007, 09:07

mama-emilki, ale papiery najlepeij skłdać do 31 lipca wtedy dostaniesz we wrzesniu a jak złożysz do koca sierpnia to dasją w październiku za wrszesień i październik

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

21 maja 2007, 10:35

dochod kobiety jest dochodem utraconym więc w praktyce dochód męża dzieli się na 3 i jak jest mniej niż 504 zł to dostaniesz zasilek wychowawczy panie w opiece wszystko dokładnie wytłumaczą i przeliczą

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 maja 2007, 12:07

ja osobiscie nie spotkalam sie aby pracodawca odmowil kobiecie takiego urlopu,kobieta ma prawo do takiego urlopu ale tez nigdzie nie pisze ze pracodawca moze/nie moze udzielic urlopy ...po prostu to jest dobra wola pracodawcy i raczej idzie na reke

chyba ze ....

Pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego w terminie wskazanym przez pracownicę, po warunkiem, że wniosek o udzielenie urlopu został przez nią złożony, co najmniej na dwa tygodnie przed wskazanym terminem. Jeżeli jednak wniosek został złożony bez zachowania dwutygodniowego terminu, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu nie później niż z upływem dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownicę wniosku.


a poza tym tu masz szerzej o urlopach wychowawczych

http://www.idn.org.pl/sonnszz/macierzynski2002.htm

lilo

21 maja 2007, 12:25

mal pisze:ja osobiscie nie spotkalam sie aby pracodawca odmowil kobiecie takiego urlopu,kobieta ma prawo do takiego urlopu ale tez nigdzie nie pisze ze pracodawca moze/nie moze udzielic urlopy

Mi panie z PIP'u powiedziały, że nie może odmówić urlopu jeśli mamy umowę zawartą na czas nieokreślony, w innym przypadku sprawa nie jest tak oczywista.
Polecam naprawdę dowiedzieć sie o takie sprawy w Państwowej Inspekcji Pracy - takie informacje są najbardziej rzetelne chyba. Oddziały PIP'u działają w każdym większym mieście, porady są bezpłatne, można przez telefon, można osobiście.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

29 maja 2007, 13:21

pracodawca ma obowiązek udzieliś urlopu ale moze też cie zwolnić wiec nie ma co się wykłócać

lilo

30 maja 2007, 14:28

kasia1983 pisze:pracodawca ma obowiązek udzieliś urlopu ale moze też cie zwolnić wiec nie ma co się wykłócać

Nie rozumiem??? Ani o co chodzi z tym wykłócaniem, ani ze zwolnieniem???

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości