kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

21 mar 2007, 13:07

:-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:54 przez kasiulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

21 mar 2007, 16:00

:-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:54 przez kasiulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Madziulec
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:09

21 mar 2007, 17:33

kasiulinka pisze:Madziulec właśnie o to chodzi ,że w CZD nie dają mi wszystkiego.w zasadzie mam tylko książeczkę,w którą wpisują kolejne wizyty i badania i prześwietlenia.aha i wypisy.cała dokumentacja zostaje tam.nawet jak chciałam niektóre badania zrobić u nas na miejscu w szpitalu to się nie zgodzili.a u nas czeka się np.na scyntygrafię dwa tygodnie do miesiąca a w CZD pół roku.no ale tu chodzi o kasę przecież.jak mają dobrego pacjenta to go tak łatwo nie puszczą.


Ale Ty musisz miec wszystko!!!
Co bedzie, gdy bedziesz na wakacjach a dziecku cos sie stanie? Nie daj Boze zakazenie?? I wtedy lecisz do dowolnego nefrologa wlasnie z taka historia choroby.
ja posylajac malego na wakacje z dziadkami dawalam moj segregator, an wszelki wypadek. nic sie na szczesci enie dzialo, ale przy dzieciach pzrewlekle chorych nie ma czegos takiego, ze wiemy ze nie zachoruja.
Poza tym dokumentacja medyczna nie jest wlasnoscia CZD, jest wlasnoscia TWOJA!!!! Tu istnieja odpowiednie przepisy.
Mysle, ze oni sie nie zgadzaja na badania gdzie indziej z prostego pwoodu - punkty za leczenei dziecka, ale moge sie myslic.

[ Dodano: 2007-03-21 ]
Nie rezygnuj z badania. Dziecko oczywiscie bedzie przezywalo cystografie, bedzie plakac, ale nie dlatego, ze boli. Ono po prostu tego nei zna, a my jako rodzice nie mamy szans wytlumaczyc co sie dzieje i co bedzie robione.
Nie martw sie, dziecko szybko zapomni, a jesli ladnie bedzi ecystografia zrobiona i profesjonalnie to dziecko zapomni po 10 minutach ;)

Badanie takie lepiej zrobic, bo kazde zakazenie ukladu moczowego moze powodowac powstawanie blizn na nerkach. A kazda taka blizna to spadek dzialania nerki, w koncu nerka przestanie dzialac. Wtedy bedziesz sobie plula w brode, ze zaniedbalas, bo nerki beda sie nadawaly tylko do przeszczepu i niczego wiecej.

Jesli jednak zrobia cystografie to stwierdza co dziecku jest. Jelsi refluks - to si eleczy. Roznymi sposobami. Moze to nie refluks. Moze pecherz neurogenny, moze zastawki? Nie wiem, bo nie jestem jasnowidzem, ale skoro zakazenie wrocilo to neistety cos sie w tym ukladzie moczwym dzieje, wiec trzeba to zdiagnozowac i to jak najszybciej.

[ Dodano: 2007-03-21 ]
mamuska pisze:bakterii e - coli na 1ml jest 100 000 a leukocytów 25-30 + zlepy pojedyncze

Nie wiem jak pobieralas mocz na posiew, bo moze tez byc przeklamanie.
Jednak sa i leukocyty, czyli ewidentnie ZUM.

Dziecko w tej chwili kwalifikuje si ekoniecznie do wykonania co najmniej USG, a wg mnie juz i cystografii mikcyjnej, bo jest to drugi epizod ZUM.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

21 mar 2007, 23:35

Madziulec pisze:
[ Dodano: 2007-03-21 ]
mamuska pisze:bakterii e - coli na 1ml jest 100 000 a leukocytów 25-30 + zlepy pojedyncze

Nie wiem jak pobieralas mocz na posiew, bo moze tez byc przeklamanie.
Jednak sa i leukocyty, czyli ewidentnie ZUM.

Dziecko w tej chwili kwalifikuje si ekoniecznie do wykonania co najmniej USG, a wg mnie juz i cystografii mikcyjnej, bo jest to drugi epizod ZUM.
Niestety przykro mi Mamuska :ico_placzek: ,ale zgadzam się z Madziulec w 100 %,to jest duzo leukocytów.Koniecznie zrób wszystkie badania i powtórz jeszcze raz badania moczu!

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

03 kwie 2007, 16:20

:-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:55 przez kasiulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mama Edzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:12

17 kwie 2007, 18:41

Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_buziaczki_big: Przepraszam ze sie nie odzywałam, miałam małe problemy , wielkie sorki :ico_buziaczki_big: . U nas narazie wszystko wporzadku Jula miała robiony posiew i narazie wszystko ok, tak stwierdziła nefrolog.U nas narazie nic nie bedą robic bo wszystko ok. W maju mamy usg a w grudniu cystografie. Dalej na furaginie jestesmy. Raz juz myslałam ze juz cos sie dzieje z nerkami ale zrobiłam mocz i było ok. okazało sie ze ma kolejną trzydniówke. trzy dni po 39.5 a po trzech dniach wysypka na na około 3 dni. dalej ją oserwuje, ma prawie 10 mies i waży 7.200. Obiecuje ze teraz bede czesciej do was zagladac :ico_haha_02:

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

17 kwie 2007, 18:59

:-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:57 przez kasiulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

21 kwie 2007, 15:35

znam ten bol moj syn tez mial robiona endoskopie niedosc ze ma nerczyce to jeszcze mial zwezona cewke moczowa a to sie wiaze z oddawaniem malej ilosci moczu,w jego przypadku to jest niedobre.a co do CZD tez nie podoba mi sie ze za noclegi trzeba placic. ja tez robie mocz raz na tydzien
tak zarabiaja na krzywdzie ludzkiej :ico_placzek:co jeszcze spotka mojego syna?wszystko bedzie dobrze trzymajcie sie cieplutko.powodzenia. :ico_oczko:

mamaKffiatuszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 15:39

09 maja 2007, 17:14

no to "milo" sie czytalo i nie wiem czy mam plakac juz czy czekac na badanie.. U mojej Natalii jest podejrzenie refluksu..

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

09 maja 2007, 18:09

:-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:56 przez kasiulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości