Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

30 lip 2009, 21:57

Nie wiem wiele na temat ryb, ale losos jest z jeziora i wychowana jestem na rybach swierzo zlowionych, nawet sama je lowilam.
mojej kruszynce nie moge fundnac za wiele, nie wiem skad przyjezdzaja, wiec nie kupuje. Do czystych wod dostep jest, ale czy tak naprawde sa czyste? A to co kupuje to: Sole , Lososia i czasem tunczyka , salatka tunczykowa, jajko na twarddo ugotowane , kukurydza, jablko, cebula, ogorek kiszony, majonez, to jest jej ulubione. I czasem to tostuje, palce lizac.
Jest jeszcze jedna z tunczyka salatka, prosto cebula i kiszony ogorek, wymieszany z majonezem. I to tostuje lekko , rewelka.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

03 maja 2010, 15:10

co do pangi to rownież ODRADZAM!!!!!!!!!! chodowane są w sciekach i szkodzą. Ja wlasnie mam problem czy moge dac mala jest alergikiem nie je zwyklego mleka tylko nutramigen, ale dziwnie bo co prawda ige miała b wysokie, ale przeciwciała na mleko ujemne. Poprostu nie wiem czy podawanie alergikowi ryby jest bezpieczne???????????????????????????????

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

03 maja 2010, 19:51

losos-polecam

Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

11 maja 2010, 22:30

W naszej rodzinie dużo się spożywa ryb. Synek po raz pierwszy dostał rybkę już w 7 miesiącu.

Osobiście uważam, że najlepsza dla dziecka jest ryba morska, dzika (nie hodowlana). Kupuję najczęściej dorsza lub pstrąga, flądra też jest dobra.

Słyszałam negatywne opinie o pandze i tilapii.

p.s. podając dziecku rybę należy bardzo dokładnie sprawdzić czy nie zawiera ości (nawet filet).

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

08 mar 2012, 22:48

Hej!

dawno nikt tu nic nie pisał :-)
Tyle tych legend i złych opinii o naszych polskich rybach.... aż głowa boli.
Ale ja mam sprawdzonego sprzedawcę ryb na miejskim targowisku- są smaczne.
Dziecku podaje ,łososia i dorsza, czasem makrelę. Je chętnie :-)

Podam Wam przepis na fajne pulpeciki dla dziecka.
Miksuje w blenderze fileta z ulubionej ryby, dodaje trochę czerwonej papryki, trochę ziół, soli nie daje,można dodać co dziecko lubi, marchewkę czy inne gotowane warzywa, brokuła, szpinak...itd.żółtko i troszkę mąki ziemniaczanej. Miksujemy, formujemy pulpety, gotujemy bądź smażymy- pychotka. Mój Maksio się zajada :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

01 maja 2012, 13:19

ja kupuję dorsza, mintaja, solę, łososia, tuńczyka i czasem pstrąga ale do szału doprowadzaja mnie ości w nim :ico_haha_01: makrela i fladra też pychotka :ico_sorki:

moje dzieciaczki spróbowały rybki jak miały mniej niż pół roczku i oba bardzo lubią :ico_oczko:

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Jaką rybe dajecie?

23 paź 2012, 16:08

pół roku?... no to szybko...

Moja nawet jednego zęba nie miała na pól roku :P

ewiania
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2013, 23:11

Re: Jaką rybe dajecie?

25 mar 2013, 01:38

Ja daję mintaja, na to pozwoliła nasza alergolog. Ryby często uczulają. Dorsz makrela uczulają potwornie. Na tuńczyka trzeba uważać, bo zbiera wszystkie zanieczyszczenia. A i zapomnijcie o soli, pandze, tilapii - z chińskich hodowli.

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

Re: Jaką rybe dajecie?

07 lip 2013, 14:15

Makrela uczula? Robimy różne ryby i morskie i słodkowodne. Sama uwielbiam karpia, szczupaka, leszcze. Ale zdrowsze będą nasze morskie. Czasem robimy nasze śledzie - smażone oczywiście.

angiella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2012, 20:50

Re: Jaką rybe dajecie?

02 lip 2014, 14:28

Mintaj albo dorada ja podaję gotowane na parzę lubi je cała rodzina a maluch musi sie nauczyc nowych smaków nic mu nie jest więc podaje takie rybki. A nawet jak wyjdziemy gdzieś na miasto to moge spokojnie do Mekonga iść z dzieckiem i troche rybki zje bo przyzwyczajony jest.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość