Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

22 wrz 2009, 15:32

U mnie w domu to samo, klikanie myszką, stukanie w klawiaturę, oczka wlepione w monitor i uśmiech od ucha do ucha :)
DOkladanie jakbym sama to opisała. Wyglada to własnie tak samo u nas w domu.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

29 wrz 2009, 21:24

Mojego synka, też ciągnie do komputera, no ale tak jak piszecie, widzi że mama korzysta, to i on chciałby zobaczyc co i jak :ico_oczko:
Ostatnio odkryliśmy tę stronę z grami, o której pisała moni i uważam że są tam fajne, ciekawe gry dla malucha, jest tam przedział wiekowy, a jeszcze dodatkowo jest "wagonik" z nauką języka angielskiego, nauka słówek. :ico_oczko:
Czasem daję Antosiowi tę grę, oczywiście, wybieramy razem i razem gramy, nie zostawiam go samego i mamy na to określony czas.

Myślę, że jak mądrze się zaplanuje "korzystanie" dziecka z komputera, to jest OK, nie widze w tym nic złego :ico_oczko:

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

02 paź 2009, 22:31

co jest ze imoja gabi tez ciagnie do kompa :ico_szoking:
a wlasciwie do klikania bo ogladanie bajek nie interesuje jej wiec zrobilismy blokade klawiatury :-D

mysle ze nasze dzieci sa jeszcze za male na kompa i nie rozumieja ale jak starsze to pod nasza kontrola moga troche korzystac ale nie za dlugo :-)

Awatar użytkownika
szczęśliwa mama
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 07 paź 2009, 20:04

24 paź 2009, 20:47

Mój Paweł ma 8 lat i bardzo go ciągnie do komputera,ale ja mu ograniczam a jak coś przewinie to nawet ma brak dostępu do komputera

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

30 paź 2009, 16:44

Ja jeszcze w tym wieku ,jednak postawilabym zamiast na komputer to na puzzle,klocki.

Gman
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:30

Maluch a komputer

09 lis 2009, 15:41

Domowy komputer używany jest zazwyczaj przez kilku użytkowników, którzy wykorzystują jego możliwości do różnych celów. W takich sytuacjach ważne jest ustalenie pewnych granic i uświadamianie dziecku, dlaczego to robimy. Maluchy pragnąc zdobywać wiedzę odwiedza różne strony, instaluje interesujące go programy. Taka sytuacja nie jest zła - dziecko się rozwija, uczy się korzystania z Internetu. Jezeli macie wątpliwości, pytania dotyczace bezpieczeństwa dziecka korzystającego z komputera pytajcie - mnie
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 15:44 przez Gman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
emka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2009, 22:44

18 lis 2009, 22:08

mój bratanek spędza dużo czasu przy komputerze ale wie że nie może zaniedbać obowiązków szkolnych, jest w IV klasie i bardzo dobrze sobie radzi z obsługa koma;) wiemy w co gra bo sami kupujemy mu gry, ja ostatnio wynalazłam świetną grę, która uczy angielskiego. Polega na odnajdowaniu ukrytych na ekranie przedmiotów, które sa spisane obok obrazka w jęz. angielskim:) bardzo dobrze sie przy tym bawi i uczy;)

Gman
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:30

23 lis 2009, 15:55

Tak - gdy edukacyjne maja swoje plusy;) Zdecydowanie lepiej jest jednak, jeżeli gra zainsalowana jest na komputerze - internetowe aplikacje często umieją nas zaskoczyć jakąś niemiła niespodzianką. Ja ostatnio byłem bardzo wstrząśniety tym, jak syn mojego brata wszedł sobie na you tube włączając Kubusia Puchatka w nieco.. zdubbingowanej treści. Upewniło mnie to tak naprawde w przekonaniu, że trzeba uważnie patrzeć jakie strony odwiedza dziecko. Wiele problemów rozwiąże antywirus z blokada rodzicielską - stąd opiekunów maluchów zachęcam i będe zachęcał do stosowania tego rozwiązania - co prawda nie daje ono 100 % pewności, bo zawsze cos się przedostanie, ale na pewno zminimalizuje takie ryzyko;)

Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

03 gru 2009, 18:12

nie wiem czy istnieje idealna odpowiedź na pytanie: komputer czy książka? chyba że taka: i jedno i drugie ale z zachowaniem wlasciwych proporcji (czyli z przewagą na ksiązki) po lekturze pewnego tekstu uswiadomiłam sobie, jak bardzo jako rodzic atakowana jestem medialno-elektroniczną papką. naszym dzieciom lepiej chyba tego oszczędzić, przynajmniej póki jesteśmy w stanie..
Ostatnio zmieniony 03 gru 2009, 20:06 przez riki_miki, łącznie zmieniany 1 raz.

Abea
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2010, 11:10

Re: maluch a komputer

22 mar 2010, 11:30

czy spędzacie czas ze starszymi dziećmi przy komputerze?!

Tak się zastanawiam bo mojego juz ciągnie do techniki. Staram się znaleźć coś ciekawego i edukacyjnego. Znacie jakieś nieszkodliwe gry, czy zabawy na komputerze?
Polecam link został usunięty przez obsługę forum - super gry dla starszych i młodszych. Moja córka (5 lat) spędza przy komputerze 15-20 minut dziennie, pod moja kontrolą oczywiście. Myślę, że to fajny czas żeby nauczyć dziecko korzystania z komputera, ale trzeba to robić mądrze:) założyłam jej własne konto w windowsie, wpisuję jej hasło, a ona przez to czuje się dorośle i odpowiedzialnie.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 11:49 przez Abea, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość