Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

22 kwie 2009, 15:05

ja też stosuję tylko naturalne metody. Nigdy nie stosowałam tabletek antykoncepcyjnych. Moje owulacje zawsze były regularne. Dzidziusia zaplanowaliśmy, no i jest. teraz stosujemy tylko prezerwatywę. Przed urodzeniem dziecka stosowaliśmy tylko kalendarzyk :-)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 kwie 2009, 18:42

delicja pisze:kalendarzyk


To tez naturalnie ale nie metoda obj,termiczna. Powiem Ci, że znam wielu znajomych którzy ślicznie sobie razdzą z kalendarzykiem i umieją sobie wszystko zaplanować.ć tak jak chcą.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 kwie 2009, 22:52

Małgorzatka pisze:Powiem Ci, że znam wielu znajomych którzy ślicznie sobie razdzą z kalendarzykiem i umieją sobie wszystko zaplanować.ć tak jak chcą.

czyli nie jestem sama :ico_brawa_01:
większośc uważa, że to najbardziej zawodna metoda :ico_noniewiem:

Próbowałam kiedyś z termometrem, ale zrezygnowałam szybko, bo zapominałam zcasem mierzyc temperatury :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 kwie 2009, 08:47

delicja Ja nigdy nie stosowałam kalendarzyka, ale oni sobie chwalą. Ja natomiast wolę zostać przy mierzeniu i obserwacji, bo wiem dokładnie kiedy mam owulację i kiedy wkraczam w okres "niepłodności po owulacyjnej" bo wtedy wiem, że mogę się kochać na spokojno..

[ Dodano: 2009-04-24, 08:50 ]
delicja pisze:zrezygnowałam szybko, bo zapominałam zcasem mierzyc temperatury


Ja jaki raz sobie nie przygotowałam termometru pod poduszkę to tez miałam lenia i nie chciało mi się wstać :ico_wstydzioch: i od tego czasu codziennie wieczorem już wszystko szykuje i prawie na spaniu mierze i jest ok. Czasami zdarzy mi się przysnąć ale zazwyczaj dzwoni mój małżonek z pracy z zapytaniem jak tam dziś nasz wykresik :-D i już hehe

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 kwie 2009, 12:42

u mnie jest bardzo bodobnie jak u gosi. tzn. nie stosowaliśmy z mężem zadnych zabezpieczeń poza sotsunkiem przywanym już na 2 ata przed pojawieniem sie Jagody. jeden raz się zdarzyło i po równych 9 m-cach pojawiła się na świecie Jagódka :ico_haha_01: Potem krótki czas po porodzie eksperymentowałam z tabletkami, ale po kilku miesiącach zrezygnowałam - u mnie byłoby to mniej skuteczne niz stosunek przerywany chyba bo wciaż o nich zapominałam :-D
No iw rociliśmy do ansezj sprawdzonej metody - znowu raz odpusciiśmy i byłam w ciąży z Bliźniakami - w 9 tyg. ciaży poroniłam...
Teraz wykorzystujemy metody naturalne - póki co tylko kalendarzyk - do zaplanowania kolejnego Maluszka :ico_haha_01: Staramy się teraz drugi cykl i na razie nie mierze temp. - mam b. regularne cykle i dodatkowe objawy owulacji wiec wiem kiedy sie jej spodziewać. Mma nadzieję, ze to w zupełnosci wystarczy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

02 maja 2009, 18:23

ja również podpisuję się pod NPR. Obserwuję się codziennie *(tzn przed ciążą) i bardzo mi to pomagało w spodziewaniu się @ i w planowaniu naszego Skarba, po mojej pierwszej ciąży niestety musieliśmy używać gumek, ponieważ cykle są wtedy rozregulowane i było to okropne, za to uwielbiam "czuć" mojego męża, poza tym chcemy mieć dużo dzieci i myślę, że pigułki mogły by zaburzyć moją gospodarkę hormonalną. Polecam szczególnie tym dziewczynom, które chcą poznać swoje ciało, nie uważam, że każdy powinien stosować tę metodę, każdy musi wybrać to z czym czuje się dobrze.

Awatar użytkownika
catherinepd
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2018
Rejestracja: 23 gru 2008, 22:07

05 maja 2009, 12:40

Małgorzatka pisze:
catherinepd pisze:Ja od kilku lat (przed zajsciem w ciąże) obliczałam dni płodne i niepłodne i metoda się sprawdzała. I córcię też udało nam się zaplanować idealnie.


A teraz nie prowadzisz obserwacji?
teraz nie prowadzę obserwacji. Karmię piersią i póki co nie mam jeszcze okresu ale jak tylko cykl wróci to zapewne wrócę do obserwacji.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 maja 2009, 22:41

catherinepd Ja tez nadal karmię a obserwację prowadzę :-D I najfajniejsze jest to, że właśnie miesiąc temu wiedziałam z dokładnościa -/+ 14 dni kiedy okres dostanę pierwszy bo miałam dwu fazowy wykres heheh i się sprawdziło :ico_brawa_01: Teraz raczej nie będzie owulacji widzę po wykresie, bo mam ciągle niskie tempki :ico_noniewiem: a to już 15 dzień cyklu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-05-05, 22:42 ]
ale to pewnie temu, bo byliśmy chorzy i mała częściej ssała cyca.

[ Dodano: 2009-07-02, 15:42 ]
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Rany!! Ale tutaj tłumy ..jestem w szoku :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_noniewiem: :ico_haha_01:

lilo

07 lis 2009, 11:33

Ja nawet nie wiem na czym polega ta metoda NPR,, niby sie uczylismy w poradni rodzinnej przed slubem, ale nasze pierwsze dziecko jest owocem tej metody wlasnie.
Jeśli nie wiesz na czym polega NPR to jak mogłaś tą metodę stosować??? Bo nie rozumiem???
sa najlepsze nie ma ryzyka
Jakiego ryzyka nie ma??? Bo wpaść używając prezerwatyw zawsze można i też trzeba być tego świadomym.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

11 lis 2009, 01:17

Ja nawet nie wiem na czym polega ta metoda NPR
Właśnie nie wiesz...wiesz...wybacz :ico_noniewiem:
sa najlepsze nie ma ryzyka
To zależy od tego co nazywasz ryzykiem ...jeśli dziecko tutaj się mijamy się na całej lini. Ja raz pomyślałam o moim dziecku "ryzyko, wpadka" i to prześladować mnie będzie do końca życia, wstyd mi za to. Teraz dopiero wiem, że trzeba pokory wobec ludzkiego życia. Dla mnie nie ma ryzyka- dla mnie jest dar.

Ja ufam metodzie angielskiej- tego się trzymam.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość