Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

25 paź 2010, 13:16

Pierwszą wizytę miałam 3 dnia spóźniającej się miesiączki, test był pozytywny. Lekarz zbadał mnie na fotelu, stwierdził powiększoną macicę. Później zrobił USG, które potwierdziło ciążę, pęcherzyk był prawidłowo umiejscowiony, a w jajniku, z którego była owulacja było wyraźnie widać ciałko żółte, które utrzymuje wczesną ciążę. Drugą wizytę miałam 2 tygodnie później i już widziałam bijące serduszko. Trzecią wizytę mam 5 listopada, będę miała wtedy skończone 9 tc i lekarz założy mi kartę ciąży (większość lekarzy zakłada dopiero po 8tc) i wtedy też da mi na karteczce spis badań jakie mam wykonać, bo chodzę prywatnie. Pierwsze badania wykonuje się między 9 a 11 tygodniem ciąży. Kwas foliowy lekarz przepisał mi jeszcze przed ciążą.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sty 2011, 00:07

wg pewnych zasad USG powinno sie robić w czasie ciąży tylko 3 razy (12ty,ok 20tyg,ok 30 tyg)
ja takiej bajeczki o USG nie słyszałam.


o wow a czemu od razu bajeczki???? jest to prawdą, 2- 3 usg stwierdzające ciążę i wielkość macicy najważniejsze w 20 tyg gdzie juz wszystko mierzą dokładnie, kości, nerki, serce, mózg, przestrzeń między płodem a macica itp itd, nie nzam fachowo terminologi a później już zaleznie czy coś się dzieje, ja np. miałam 2 z raci ze późno dowiedziałam sie o ciąży byłam w 9 tyg. i w 20 tyg. a że ciąża przebiegała ksiażkowo nie było potrzeby oglądać dzieciatka więcej:) oczywiście co kraj to obyczaj, ja w UK mieszkam.

kiedyś takich sprzetów nie było dostepnych w każdym gabinecie i było ok a dziś bez potrzeby kobiety 4d robią by na malucha popatrzeć - dla mnie dziwne!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość