Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

26 lip 2010, 13:35

Z tego co się orientuję to papiery o rozwód gdy ma się ślub cywilny składa się w Sądzie Okręgowym. Rozwód kosztuję 600 zł ale w pozwie rozwodowym możesz napisac prośbę o zwolnienie z opłaty sadowej i wtedy dołączasz np. zaświadczenie z biura pracy, że nie pracujesz. Wiesz jeżeli chodzi o kredyty to musisz sobie dokłądnie poczytać bo jeżeli Ty np. nie podpisywałas jakiegoś kredytu to niby dlaczego masz go spłacać. Znalazłam Ci dla przykładu pewien temat http://forumprawne.org/prawo-rodzinne-o ... placa.html z któego wynika że jeżeli nie byłaś współkredytobiorcą to nie mają prawa z ciebie ściagać długu.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

26 lip 2010, 14:08

Gabi pewnie w okolicy coś się znajdzie bo u mnie na pewno nie :ico_noniewiem:

Kathrin dzięki wielkie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

26 lip 2010, 17:15

A jeżeli chodzi o prawnika darmowego to zerientuj się w opiece społecznej albo przy starostwie prawdopodbnie w PCPR

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 lip 2010, 18:23

Z tego co się orientuję to papiery o rozwód gdy ma się ślub cywilny składa się w Sądzie Okręgowym. Rozwód kosztuję 600 zł ale w pozwie rozwodowym możesz napisac prośbę o zwolnienie z opłaty sadowej i wtedy dołączasz np. zaświadczenie z biura pracy, że nie pracujesz.
dokladnie...
ja rozwodzilam sie ponad 4 lata temu i dokladnie takie warunki wtedy byly...
U prawnika za napisanie pozwu zaplacilam jakies 60zl, adwokata nie bralam, poradzilismy sobie sami. Nie mielismy dzieci, ani wspolnego majatku, wiec problemu nie bylo...

[ Dodano: 2010-07-26, 18:27 ]
aniu u mnie bylo bez orzekania o winie, 1 rozprawa, on sie wstawil... orzekniecie o winie nie bylo mi do niczego potrzebne, a brudow tez prac nie chcialam. Pozew zlozylam w lutym, a w 31 maja byla rozprawa i odrazu wyrok.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

26 lip 2010, 22:03

dziewczyny dzięki za wszystkie informacje na pewno się zorientuję co i jak bo jak czuje bardzo mi się to przyda
dzisiaj już A przegiął na maksa i nie wytrzymałam,zadzwoniłam na policję :ico_zly: zapytałam sie czy mogą go zabrać na izbę bo ciagle pije ale oni że musi byc podstawa i żebym opowiedziała co i jak to ja na to,że on pije pod sklepem a z tego co się orientuję to tak nie można bo jest to prawnie zabronione,to poprosili o moje dane,sklepu i męża i do 22 jak nikogo nie wyślą to przyjedzie dzielnicowy i sobie porozmawia z mężem,a dobrze by było jakby A sie coś rzucał to by go jednak zgarnęli :ico_sorki:
zadzwoniłam dlatego,że poszłam do bratowej na imieniny i zamknęłam dom,brat za niego się wstawił w pracy i obiecał że A jutro przyjdzie do pracy,zgarnął go do domu spod sklepu ale on ciagle tam wracał a dom zostawiał otwarty,w końcu ja jak wracałąm poszłam po niego,dostał 3 razy kijem jaki miałąm pod ręką (nie przy Hani :ico_nienie: ona poszła ze sklepową po soczek) a on jeszcze chciał mi oddać i powiedział żebym spier***** to ja sie wkurzyłam i zadzwoniłam :ico_zly: ciekawe czy cos tam zrobią,ale mam nadzieję że ten nonono już mi do domu nie przyjdzie a ja jak najszybciej sie wezmę za ten rozwód :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 lip 2010, 07:01

aniawlkp86, nie chce wykrakac ,ale skoro raz podniosl reke.......
nie masz lekko z twoim mezem :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

27 lip 2010, 07:24

aniawlkp86, trzeba było powiedzieć że Cię uderzył i się boisz żeby poszedł do domu z Tobą. Wiesz prawda jest taka człowiek się nie zmienia on na początku nawet jak by chciał może grać kogoś innego ale to po jakimś czasie wraca. Fakt że są wyjątki.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

27 lip 2010, 09:44

aniawlkp86, nie chce wykrakac ,ale skoro raz podniosl reke.......
niestety,w 99% przypadków tak jest,że jak raz uderzy,to potem....nie muszę chyba pisać
nie masz dziewczyno lekko,słuszną podjęłaś decyzję, szkoda stresów Tobie i przede wszystkim dziecku :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

27 lip 2010, 09:48

nie uderzył mnie :ico_nienie: ,podniósł rękę ale ja zatrzymał...
ale wiem,że jak raz uderzy to zrobi to i nastepny raz :ico_sorki:
dzisiaj miał już do pracy iść,ale znowu rano nawiał i wyskoczył przez okno z łazienki :ico_szoking: ja już nie wiem co się z nim dzieje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

27 lip 2010, 10:51

aniawlkp86, a mówiłaś mu że myślisz coraz częsciej o rozwodzie? Może napisz mu ten pozew połóż w widocznym miejscu zobaczysz co zrobi. Może mu to da coś do myślenia choć wątpie ale może...

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość