Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 sie 2011, 17:40

anetka607,
ja bym nawet chyba nie rozbudzala tylko na spiocha sadzala tym bardziej ze dziecko ponad 3 lata ma
Maja dwa lata skończy za 3 tygodnie :ico_oczko:

nie wiem sama, poszła spać w poampersie na drzemkę
na razie dam jej spokój, niech opanuje sikanie wszędzie poza pampersem a po drugich urodzinach zabiore jej pampersa na noc :ico_sorki:

poza tym oduczamy właśnie smoczka i zbyt wiele na raz wymagań by to chyba było gdybym jeszcze pampersa jej zabrała w tym samym tygodniu :ico_noniewiem:

na razie smoczek przegryziony, z dziurą jak Berlin :ico_haha_01: jutro odetne jeszcze kawałek i tak az nie bedzie go sama chciała :ico_sorki: albo nie bedzie już czego obcinać :ico_haha_01:

jak zaakceptuje życie bez smoka to wtedy zabierzemy sie za nocne odpieluchowanie :ico_brawa_01: kilka tygodni mi róznicy nie robi :ico_oczko:
a w sumie i tak już wiele zmian przeszła w tym miesiacu-nowe łózeczko do którego też trzeba sie przyzwyczaić, nowe zęby, teraz brak smoczka

a tak sobie pomyslałam ze jak bede wstawała z cycem do małego to wtedy świetna okazja zeby Majcię na nocnik w nocy wysadzić :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: wiec poczekamy jeszcze kilka tygodni :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

10 sie 2011, 18:25

a tak sobie pomyslałam ze jak bede wstawała z cycem do małego to wtedy świetna okazja zeby Majcię na nocnik w nocy wysadzić
o ty :-D pomysł super 2 w 1 :ico_brawa_01:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

11 sie 2011, 09:02

Maja dwa lata skończy za 3 tygodnie :ico_oczko:
miałam na mysli Hanie JoannaS :ico_oczko: ale ja bym na Twoim miejscu nie sadzala na sile, ma jeszcze czas, teraz wazniejsze pozbycie sie smoka :ico_brawa_01:

u nas 1 noc bez pampersa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: o 6 jak mala sie przebudzila to sama ja posadzilam na nocnik :ico_brawa_01: no ale sie rozbudzila i dalej nie spala :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

11 sie 2011, 12:10

:ico_brawa_01: za sukcesy waszych dzieciaczkó
Ja dzis sie zawziełam i znów próbuje znow odpieluchować Oliś :)
do 10 miałam 6 tetrówek zasikanych
ale od 10 - 5 udanych siku na nocnik teraz sie zastanawiam - na spanie zakładać pampa?
moze któraś poradzi bo idziemy spac za 20 minut...

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

11 sie 2011, 12:16

na spanie zakładać pampa?
ja bym założyła

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 sie 2011, 13:07

isiawarszawa, załóż ,nic się przecież nie stanie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 sie 2011, 13:07

na spanie zakładać pampa?
ja bym założyła
ja nie :-)
moze glupia moja teoria ale uwazam ze noc to jeszcze cos innego
ale spacery, lekarz cos tam - dziecko nie wie kiedy tego pampka ma a kiedy nie w koncu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 11-08-2011, 13:10 ]
Fakt nic się nie stanie - dziecko moze chodzic w pampku do 4 r.z. tez nic sie nie stanie
tylko potem zbedny płacz ze dziecko sie uczy pol roku a dalej wpadki zalicza
tez bym zglupiala w takich sytuacjach :-D

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

11 sie 2011, 13:43

isiawarszawa, załóż ,nic się przecież nie stanie
założyłam ale właśnie boje sie tak jak ramonka że dziecku sie namiesza w głowie i że nie bedzie wiedziała co i jak z tym sikaniem
na innym popularnym forum które sobie czasem czytam jest masa wątków typu "jak chodzi z gołą pupą to woła siku a jak ma choćby majteczki/spodenki/rajstopki to leje pod siebie" - właśnie tego chciałabym uniknąć

w każdym bądź razie moje założenia (plan odpieluchowania to):
-od dzis do minimum niedzieli siedzimy tylko w domu (ew. u mojej mamy która mieszka klatke dalej)
- jak załapie wołanie siku to na spacer odrazu bez pieluchy (na wózek podkład) i sie zastanawiam czy na placu siku na trawke czy pod wózek nocnik (głupie??)
-na noc zakładanie pampa bezposrednio przed zaśnieciem i zdjęty bezposrednio po obudzeniu

o czym jeszcze radzicie pamietac poza byciem konsekwentną?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 sie 2011, 13:51

- jak załapie wołanie siku to na spacer odrazu bez pieluchy (na wózek podkład) i sie zastanawiam czy na placu siku na trawke czy pod wózek nocnik (głupie??)
u nas było tak, ze wychodziłysmy bez pamka oczywiscie tyle ze ja zalozylam ze siku na trawe
ale... Zuzia w krzyk ze siku i ze na nociu
i musiałam leciec do domu tak zeby zdazyc i zeby sie nie zabic :ico_olaboga: a ona ciezka jak diabli dla mnie wiec myslalam ze zgine...
i pozniej to nie oddalalysmy sie za bardzo
po paru dniach zobaczyła jak dziewczynka w krzaczki sika i od tego czasu nie ma problemu
:ico_sorki:
wogole to nie bylo mowy zeby usiadla na normalny kibelek duzy
i tyle razy prosiłam jak gdzies bylysmy - to nie nocnik i pewnego dnia bylysmy u kuzynki i krzyczy siku a nocnika nie mialysmy
i mowie ze albo do domu idziemy albo na ubikacje
i wysikała sie :ico_sorki: teraz juz siadzie wszedzie - jak ide do lekarza czy gdzies to nakładke pakuje i spokij :-D
o czym jeszcze radzicie pamietac poza byciem konsekwentną?
nie krzyczymy, nie denerwujemy sie - choc ciezko czasem
brawa ochy achy, wylewamy razem siku i takie tam
ja polecam ksiazeczke mimo wszystko "kamyczek na nocniczku"

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

11 sie 2011, 14:02

tez bym zglupiala w takich sytuacjach :-D
moja załapała, jak w dzien nie zawsze wie kiedy a przez sen tym bardziej
czy na placu siku na trawke
z tym tez ciezko bo moja panicznie na poczatku bala sie sikac w powietrzu :-D teraz juz nie, ale ja sie nie przejmuje biegniemy w krzaki lub drzewko
pampa bezposrednio przed zaśnieciem i zdjęty bezposrednio po obudzeniu
ja tak robiłam

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość