Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

21 mar 2007, 12:00

MAGDZINKA ja uzywam dla małej buzki Amelki kremu z firmy Ziaja nazywa sie " ziajka,krem do pielegnacji dzieci i niemowlat"-juz od pierwszego dnia zycia. Jest tam napisane ze jest on po kapieli i przed wyjsciem na spacer :)-w aptece powinnas znalezc bez problemu,ja mam 50ml. i kosztołał mnie niecałe 4zł. :)
MIRELL Amelka była szczepiona w zeszły piatek i własnie tez ją bardzo nozka bolała przy kazdym kopnieciu tak załosnie płakała zupełnie miała inny ten płacz taki z bólu no i tez gorączkowała nawet 38,5 miała temp. ale juz po jednej dobie zaczynała byc normalna.
LUTOWKI łezki Amelce tez szybko popłynęły chyba jak miała z 3 tygodnie to juz jak mocno sie wkurzyła na cos to jej leciały a teraz to po policzku juz takie krople nierazspływaja hihi
U mnie ze zdrówkiem juz lepiej,nie gorączkuje juz tylko mam katar jeszcze i pokaszluje.
A wiecie jak wam pisałam w zeszłym tyg. ze Amelka ma całą buzke wysypana to poszłysmy do pediatry bo i na szczepienie i ona mowiła ze to skazowe raczej nie jest no i faktycznie zapisała masc robiona i elocom taki krem ale go bardzo ostroznie trzeba uzywac i tylko raz nim posmarowałam na noc a mowiła pediatra zeby do 7 dni a ja tylko raz i wszystko zniknęło i ma piekna gładka buzkę. Bo ten elocom to jest na sterydach wiec bardzo mocny i na buzke nie powinno sie go duzo stosowac i najlepiej wcale tylko w ostatecznosci zeby jakes przebarwienia na skorce nie powychodziły to krem dla dzieci z np. atopowym zap. skóry wiem bo kacpi kiedys miał ją przepisaną.
No i co sie okazuje ona taka wysypana mogła byc albo po sosiku który za mocno przyprawiłam albo po soku winogronowym który piłam przez dwa dni choc nawet rozcienczałam sobie go z wodą no i mała miała bardzo luzne kupki dwa dni normalnie woda ale juz nie pije tego soku i sosu nie mam narazie w głowie i wszystko jest dobrze,całe szczescie ze ma juz piekna buzkę bo w niedziele bedą chrzcinki to jak ona by wygladała :)
Juz coraz częsciej sie do mnie usmiecha i zauwazyłam w niej ale tylko jak jest usmiechnieta moją podobiznę, bo tak to on jest cały mąz i Kacperek ale jak sie usiechnie to widze w tym usmiechu siebie jak mam takie zdjecie z czasów jak byłam malutka.
MACIERZYNSKI WAZNA SPRAWA LUTOWKI NAPISZCIE własnie wiecie co mi sie przytrafiło?! nie dostałam jeszcze pieniązkow z macierzynskiego urlopui moj pracodawca cały czas cos kreci ze juz powinny byc juz powinny byc na koncie i guzik codziennie konto sprawdzamy i nic nie ma. A to pracodawca wypłaca tak???? bo wychowawczy to ZUS? czy sie mylę? i napiszcie prosze co musiałyscie zawiesc do pracy jakie dokumenty zeby wam wypłacili macierzynski? bo ja dałam tylka to zaswiadczenie lekarskie ze szpitala co dostałam bo maz jak pojechał to zawiesc i sie pytał co jest jeszcze potrzebne to mowili mu ze juz nic wiecej a tu nagle mamy juz prawie koniec marca a ja urodziłam pierwszego lutego a sianka jak nie ma tak nie ma :( no i sie bardzo martwie bo w niedziele chrzciny a u nas bieda,napiszcie bardzo was proszez góry dziekuje buziaczki zajrze niebawem

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

21 mar 2007, 12:55

karolas dzięki za radę co do kremu bo już myślałam nad bambino z faktorem 4 ale to taki dla wszystkich dzieci to lepsza będzie ta ziajka skoro można używać od 1 dnia życia

a co do zasiłku macierzyńskiego to ja też jeszcze nic nie dostałam, a urodziłam 26 stycznia i też już się nie mogę doczekać, mam nadzieję, że księgowy z mojej pracy w miarę szybko to zgłosił do zusu, bo to zus wypłaca - i ja też dawałam takie zaświadczenie ze szpitala, a potem miałam donieść pesel joasi jak już będzie.
chrzciny planujemy w maju więc mam nadzieję, że do tego czasu jakaś kaska wpłynie hihi

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

21 mar 2007, 13:20

magdzinkaacha to dobrze, troszke mnie uspokoiłaś ale tylko troszke bo nam niestety kaska juz by sie przydała a swoja drogą to kurcze jestem wsciekła bo maz dwa dni po porodzie szybko to zawiózł własnie dlatego zeby nie było tego co niestety ma teraz miejsce, mysląłm ze moj zakła d jest normalny i szybko to zgłosza i juz a tu widac sie myliłam :(,nie moge na nich liczyc a jak ja chodziłam do pracy to dawałam z siebie wszystko ojjjj nie ładnie jeszcze kiedys to sie moze mi przydac jak beda cos ode mnie potrzebowac to sie przypomne jak ja potrzebowałam kaske to sie opierniczali tez hi hi hi prawda?
SZUKAM CZEGOS NA PREZENT DLA 7-MIESIECZNEJ DZIEWCZYNKI wiecie co moze mi cos podpowiecie? bo kurcze maz jest chrzestnym u swojej siostrzenicy i zbliza sie zajączek wiec trza bedzie cos wykombinowac ale nie wiem zupełnie co. Matę juz ma i nawet nia sie tak juz coraz mniej interesuje, lata raczej w chodziku,to jest zywe srebro, wszędzie jej pełno i kompletnie nie wiem co by ja na chwilke zatrzymalao i zainteresowało hhhmmmmm? jak macie jakis fajny pomysł piszcie proszę dzieki
MALGOSIA ZE SKOCZOWA wiesz co cały czas widze twój podpis do mnie ze czułki w górę ale kurcze nie pamietam o co chodziło w zasadzie?

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

21 mar 2007, 13:51

Sandrusia dziękuję :ico_buziaczki_big: , termometr pomógł... Agatka zrobiła taką kupke, że szok...no nie będę lepiej o tym opowiadać :-)
Iwona77 Pas noszę tak ze 3 godziny - dziennie, jak się kupuje taki pas to się gratis dostaje taką książeczke z ćwiczeniami wspomagającymi odchudzanie, bardzo przyjemne są i widze że skutkuje... :-)

Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia, teraz póki malutka śpi idę się uczyć (niestety) :607:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

21 mar 2007, 15:04

HEKKATE no jesli pracowałaś przed ciazą to teraz ci sie nalezy urlop macierzynski i pieniązki za niego rzecz jasna, przez 20 tygodni trwał urlop i powinnas dostac ze szpital zaswiadczenie lekarskie w celu własnie otrzymania urlopu macierzynskiego. A pracowałaś przed ciaza?
Wiesz co Amela własnie nie robi juz codziennie kupki raczej ma poprostu lekko brudna piluszke od kupki ale to jak baczki puszcza a taka konkretną jak zrobi co drugi dzien to własnie tez takie wodniste i tez nie wiem czy sie tym martwic czy nie i bardzo intensywnie wtedy te wodnite pachną a u Danielka jak? wczoraj zjadłam pierwszy raz zupe pomidorową moze to znow jakis rodzaj jej reakcji bo kurcze takie smierdzące i wodniste robiła po soku winogronowym ale wtedy jeszcze wysypka na buzce wyszła a narazie teraz tylko ta kupka wodnista jest i tez nie wiem.
hustawka NO WłASNIE CZEMU NIE,ALE MOZE JESZCZE KTóRAS Z WAS COS MI PODSUNIE? DZIEKI HEKKATE :)
DOROTA M dobrze ze udało sie jej kupke zrobic tylko nie stosuj tej metody z termometrem za czest zeby małej sie zwieracze nie odzwyczaiły od samodzielnej pracy, naprawde tu nie zartuje mi lekarz tak mowił ze jak za często by sie tak robiło to tam te miesnie sie rozleniwiaj ale to juz ci któras z dziewczyn chyba tez pisała buziaczki

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

21 mar 2007, 15:39

karolas, dobrze ze juz wracasz do zdrowka :) i ze Amelce ta wysypka zniknela :ico_brawa_01:
Ja macierzynski dopiero niedawno zalatwialam wiec nie pomoge, ale to dziwne ze tak dlugo sie czeka.Ciekawe jak to u mnie bedzie?

A to sa moje propozycje na prezent moze cos wybierzesz:
http://www.gagu.pl/1,348,7488,zabawki_gimnastyczne,Interkobowalec_dmuchany.html
http://www.gagu.pl/1,345,7458,zawieszki_na_łóżko,nonono.html
A moze tylko jakies zawiszki do lózka:
http://www.gagu.pl/1,345,7458,zawieszki_na_łóżko,nonono.html

Albo cos drozszego:
http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=1000
http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=1002


A ja dzis bylam u okulisty na kontroli, maBy byl dzielny, dostal kropelki a potem mial badne dno oka, strasznie to wygladalo ale potem nawet nie plakal.
Wszystko na szczescie ma ok po tej fototerapii.

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

21 mar 2007, 15:54

Iwona77 a może przekarmiłaś malego jak już raz tak zrobilam - nic dobrego z tego nie wyszlo, maly ciągle płakał, machal nóżkami. Jestem pewna że rutyna dzieciom sluży - teraz pilnuje żeby nie jadl częściej niż co 2,5h - no i super jest je, śpi i zadowolony chyba jest i najważniejsze nie ma nie uzasadninego płaczu.
Karolas a może coś takiego dla chrześnicy męża
www.allegro.pl/item173921520_garnuszek_ ... awa_0.html
hekatte Te ćwiczonka to jak rowerek nóżkami, kladzenie na brzuszku i rozstawianie nóżek ( jakoś tak dziwnie pokracznie), masażyk żuchwy szczękowej, stupek, plecków.
Dziewczyny poradźcie jaką herbatkę zrobić w buteleczkę ( bo jutro do szpitala jedziemy na badania i może to dlużej potrwać) trochę boję się tej koperkowej z Hippa bo ja pisala ML kolkę wywołuje i ile jej można podać, żeby oszukać głód?

[ Dodano: 2007-03-21 ]
dziewczyny co do kupki to się nie martwcie jeśli nie ma jej codziennie pani doktor mówiła mi, że to się normuje i nie zawsze po jedzonku kupka jest. Do 4 dni może jej nie być, grunt żeby zbita nie byla bo wtedy to już zatwardzenie.

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

21 mar 2007, 16:17

Dziewczyny mam pytanie, slyszlam ze dzidzie najlepiej ukladac na prawym boku zwlaszcza jak sie ulewa i tak najczesciej ukladam, a ostatnio zauwazylam ze Patryk wygina glowke w prawo, tam lubi patrzyc tylko w jednym kierunku i martwie sie tym, a co jesli bym go kladla na lewym boczku, martwie sie ze sie mu zle miesnie rozwina.

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

21 mar 2007, 16:18

Iwona fajnie ze badania Patryczka dpbrze przebieglo
asiam_26, ja odstawilam narazie tez herbatke koperkową, a podaje tez Hippa rumiankową herbatke, ona tez od pierwszego tygodnia. Zrób chyba ze 100 ml trzeba jedną lyzeczke z czubkiem wsypac, tam tak pisze, Ale nie wiem czy glód sie zabije, bo u Fillipka to sie nie sprawdza :ico_haha_01: wypije 50-60ml i nadal glodny

[ Dodano: 2007-03-21 ]
Iwona77, moze i lepiej na prawym boczku, ale uwazam ze i na innym trzeba klasc, nie tylko ze względów ze dziecku cos sie wykrzywi, ale mu chyba nie wygodnie caly czas w jednej pozycji. Fillipek jak sie obudzi i zaczyna marudzic to go przekladam na inny boczek i on usypia znow, chyba mu nie wygodnie bywa

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

21 mar 2007, 16:51

Iwona77 ja ukladam Łukasza na przemian raz na prawym raz na lewym, na pleckach i brzuszku ale tu już pod kontrolą:) :ico_oczko:
Lulu81Dzięki jutro z rana kupię, nie wiem czy to oszuka głód jak nie to pozostanie mi już tylko cyca w miejscu publicznym wyciągnąć ( wezmę dodatkową pieluszkę teterkę - to się może troszkę odslonię :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość