Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

21 cze 2013, 17:54

wisnia masakra :ico_sorki: :ico_chory: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: szybkiego powodu do zdrowia

moje dziecko zaczyna robic sie niejadkiem.... :ico_placzek: normalnie jako kilkumiesieczny niemowlak wszytsko jadla a teraz ... szlag mnie trafia kiedy przychodzi pora na obiad... obiadku w ogole nie ruszy... juz nie wiem co mam robic... nie wmuszam jej jedzenia ale no przeciez ona musi cos jesc... napisze wam co je
ok 7.00 pije mleko ok 150-200 ml
ok 11.00 zje 1 jajko albo owoce (brzoskinia, melon, arbuz- bananow jej nie daje bo ma straszne zaparcia)
ok 14.00 obiadek.. czasem zje a czasem nie... wiekszosc razy nie je nic .. doslonie nic albo musze z nia spacerowac zeby zjadka kilka lyzeczek
ok 17.30 podwieczorek... jogurt albo kaszkaalbo znow owoc ( ostatnio nie daje jej kaszki, aby upewnic sie czy owe kaszki nie wywoluja u niej zatwardzenia) tez czasami zje kilka lyzczek
21.00 mleko ok 200 ml
otatnio nie daje jej nic przegryzac miedzy posilkami
Zastanawiam sie nad kilkoma wariantami jej wybrzydzania
-upaly
- zatwardzenie ( ostatnio nie robila kupki 5 dni :ico_placzek: )
-zabkowanie
we wtorek na wizycie u pediatry, lekarz ja zwazyl i powiedzial ze nie przytyla nic w trakcie 1.5 miesiaca :ico_noniewiem: :ico_sorki:
do picia daje jej wode, duzo wody , zadnych soczkow, i nic nie pomaga ,

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

21 cze 2013, 18:15

moj Szymcio podobnie je,tylko,on jeszcze 2 razy w ciagu dnia drzemki ma i pije mleko przed snem...

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

21 cze 2013, 18:37

wiśnia życzę zdrówka dla dziewczynek.

kingoza nie wiem jak długo to trwa, ale jeżeli nie długo (czyli kilka dni) to ja bym się nie stresowała. A może (sorry) poprostu jej nie smakuje, tzn. co jej podajesz na obiadki? Na siłę nic nie zdziałasz raczej. Pije mleczko, je śniadanko a może poprostu przez tą temperaturę nie ma apetytu?

Martalka cudna ta hulajnoga, szkoda, że taka droga :ico_noniewiem:

Asieńka a no zimno było, że młody w długim rękawie śmigał cały dzień.
Twój mąż zmienia pracę, a mój na zwolnieniu od wczoraj do końca miesiąca. Dwa dyski mu wyskoczyły i zdycha. Dopiero w poniedziałek do neurologa i zobaczymy co dalej. Oby okazało się to jednorazowe.

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

21 cze 2013, 19:03

kingoza nie wiem jak długo to trwa, ale jeżeli nie długo (czyli kilka dni) to ja bym się nie stresowała. A może (sorry) poprostu jej nie smakuje, tzn. co jej podajesz na obiadki? Na siłę nic nie zdziałasz raczej. Pije mleczko, je śniadanko a może poprostu przez tą temperaturę nie ma apetytu?.
od kilku dni .... w zasadzie od wtedy kiedy sa uplay (+35 stopni....i zwyz)... powiem tak ...sniadanie je cale.. obiady nic lub prawie nic, lub czasami zje ... podwieczorek zje przewaznie.... i mleko na noc wypije... np gotuje jej jeden obadek na 2 dni ... jednego dnia zje wszystko a nastepnego nawet nie chce wziasc teg :ico_sorki: o do ust no i nic nie chce jesc... od godz 11 do tej 17-18 nic nie je... no ale ile moze dziecko byc caly dzien na tym 1 jajku lub jednej brzoskwini :ico_puknij:
dzis na obiad nie zjadla nic.... na podwieczorek zjadla doslownie kilka lyzeczek jogurtu + zmiksowalam jej kilka suszonych sliwek i moreli na te zaparcia i zjadla z 4 lyzeczki i to wszytsko ...

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

22 cze 2013, 21:45

kingoza- u nas od tygodnia jest bardzo gorąco i powiem Ci, że Piotrek przez ten czas w ciągu dnia też je mniej.. z reguły jadł tak:
8- śniadanie- 1 kawałek chleba lub jajecznica, 11- jogurt, 14- obiad, 17- owoc 20- 300ml mleka. a teraz śniadanie i jogurt normalnie, obiadu zje połowę zwyczajowej porcji, ale jak nie chce obiadu to daję jemu wcześniej podwieczorek i wtedy kisiel lub większą porcję owoców.. ale on za to wypija ok.1,5 l wody i soków... ostatnio często robię jemu na obiad zupki i podaję chłodne- wtedy też lepiej je.. ale ja się tam akurat jego mniejszym apetytem nie przejmuję, bo jemu nie zaszkodzi- waży teraz 15kg :ico_olaboga:
biniu zdrówka dla męża- wiem jak dyski bolą :ico_olaboga:
wiśnia zdrówka dla dziewczyn!

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

23 cze 2013, 11:16

kur*a mac ... u mnie z deszczu pod rynne :ico_sorki: :ico_placzek: :ico_zly: jak nie zatwardzenie to biegunka :ico_zly:
moja corka od zawsze( od ok 6-7 m) miala zaparcia i ciezko bylo jej sie wyprozniac (raz na kilka dni)
pediatra mi dal we wtorek parafine po 5 ml rano i wieczorem... ale nic nie pomagalo... wiec sie wkurzylam maksymalniei dalam malej wczoraj rano 5 ml tej parafiny potem mala lyzeczke oliwy z oliwek ( tu sie daje ja na zaparcia itp) a ok 17.00 zmiksowalam jej 4 sliwki suszone i 3 suszone morele i tak ja przeczyscilo ze zrobila kupe 3 razy ...w nocy ( a w zasadzie bardzo wczesnym rankeim )zrobila raz a teraz zrobila juz 3 kupki po kazdym posilku ....od godz 7.00 do 12.00 ...juz sie boje ze jej tylko krzywde wyzadzilam :ico_chory:

Awatar użytkownika
BrodzikowaMama
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:01

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

26 cze 2013, 18:50

rybicia-a dlaczego Zuzia ma miec operacje? biedactwo...

Wisnia-wspolczuje chorupska...dziewczyn

a ja dzis mam jakis podlydzien;( od rana mi horomony buzuja....jeszcze do tego boje sie jutra...bo ide do Gina...i uystalimy juz date CC(oby nie) albo date wywolywania

my juz w Niedziele jak dobrze pojdziemy jedziemy na Wies do Rodziny na miesiac... :-D :-D bede miec spokoj z Chlopakami hehe zartuje...Oni sa TYLKO za MAMA! :ico_spanko:

i znow wam pomarudze co do imionek ze stanelo juz na 10000000 procent na Wandzia Teresa i Cecylka Malgorzata :ico_ciezarowka: rodzinka poinformowana wiec odwrotu nie ma

Awatar użytkownika
BrodzikowaMama
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:01

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

02 lip 2013, 20:19

co tu taka cisza??? gdzie jestescie???

U mnie leze pod drzewem na Wsi:) a Dzieci gonia z Kuzynkami/Kuzynami sielanko trwaj:)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

08 lip 2013, 14:08

Laseczki, ja wiem, że jest upał, ale wypadałoby się zameldować od czasu do czasu na forum!!
Ja napiszę tylko, że byliśmy na kontroli u alergologa i już tak na spokojnie pogadałyśmy sobie. Alergolożka powiedziała, że Piotrek ma astmę wczesnodziecięcą i na pewno leki będzie brał do 2-3 roku życia, a potem powtórzymy testy, może odstawimy leki i zobaczymy.. Trochę mnie to podłamało, no ale najważniejsze, że nie nękają nas nawracające zapalenia krtani..
pozdrawiamy upalnie i czekamy na meldunki!!

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

08 lip 2013, 21:44

To ja się melduję :-D
U nas upalnie, weekendy ostatnio wyjazdowe. Nie ma kiedy do pracy chodzić więc siedzę po nocach i później w dzień nieprzytomna jestem. Chcielibyśmy na jakieś wakacje jechać ale nie wiem gdzie, morze chyba odpada..., zresztą sama nie wiem, oby sobie odetchnąć troszkę - może Mazury (boję się, że nas komary pochłoną w całości).
Teraz Cezary od kilku dni trochę marudny i opłakany, okropnie śliniący się i pchający wszystko do pyszczka, nie wiem co się tam dzieje, przecież na 5 jeszcze czas :ico_szoking:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość