Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 11:51

żel Dentinox N, znieczulający dziąsła ale trzeba go wetrzeć porządnie palcem w dziąsło a nie tylko posmarować
no i od kiedy zaczeła ząbkować to dostawała skórki z chleba do rzucia
o tak polecam, tez go mileismy przy Kubie i był rewelacyjny a co do rzucia chlebka to Majka cały czas rzuje sobie piętke z chlebusia i tak ją wymamla, ze prawie nic jej nie zostaje :-D

[ Dodano: 05-01-2012, 10:56 ]
zagladaj częściej nie wpisałam cie na pierwszą stronkę jeszcze?
niom jeszcze mnie nie ma więc tak Maja urodzona 23 lipca, 3000g i 52 cm.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

05 sty 2012, 11:56

zirafka, witaj, śliczna twoja Niunia

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 11:57

Ale jest 6 WEIDERA :ico_brawa_01: :-D

[ Dodano: 05-01-2012, 10:58 ]
zirafka, witaj, śliczna twoja Niunia
dziękujemy i witamy się :-D

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 sty 2012, 12:05

witam,

jak wieczorem sobie poszłam spać bo nikogo nie było to proszę ile od razu napisały :ico_sorki:

a z kaszką d u p a :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Iza nie chciała pić bo ma inny smak więc dziś zrobię Jej na wodzie i dodam normalnie bebilonu i zobaczymy bo jak udało się że wypiła 30 kaszki i 70 mleka to spała od 10 do 1.30 :ico_sorki: :ico_sorki: czyli jest nadzieja że to pomoże :ico_sorki:
a jak Izunia jadła wczoraj? Też tak mało?
też, może ze 3 razy po jakieś 80 mleka :ico_noniewiem:

aaa dziś Jej dam ze 2 łyżeczki jabłuszka bo zetrę i zobaczymy :ico_sorki:
dziś ogarne dzieci pokój z zepsutych zabawek
ja to właśnie zrobiła od rana i od razu w pokoju ładniej tym bardziej ze kupiłam Julce kolorowe duże pudła :ico_brawa_01:
więć przyszłam tu za wami i tak oto jestem.
witaj :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Agus, śliczny Oliś i czapeczka rewelacja :ico_brawa_01:
ostałam wreszcie @ :ico_sorki: spóźniony 10 dni
ja jeszcze nei miałam po porodzie a czasem brzuch mnie pobolewa jak na @@@@@ :ico_noniewiem:


izuś_85, super że z P juz dużo lepiej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 sty 2012, 12:09

niom jeszcze mnie nie ma więc tak Maja urodzona 23 lipca, 3000g i 52 cm.
gotowe :ico_oczko:

młody własnie zjadł jabłuszko :ico_brawa_01:

my podajemy słoiczki bo mi tak wygodnie na początek niewiele trzeba
a na słoiczkach jest napisane czy są do spożycia w ciagu 24 czy 48 godzin od otwarcia wiec starczaja nawet na trzy porcje :ico_oczko:
tzn pisze na opakowaniu ze nalezy plastikową łyzeczką przełozyć odpowiednią ilosć do miseczki (ja dawałam do kieliszka jedną łyżeczkę) i resztę wstawić do lodówki
w ten sposób z jednego słoiczka jest następna porcja na drugi dzień i nawet na trzeci

ale nam słoiczek starcza na 2 porcje bo Konrad już tyle umie pochłonąć, pewnie chciałby wiecej nawet ale mu nie daje :ico_nienie:

[ Dodano: 05-01-2012, 11:12 ]
a z kaszką d u p a :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Iza nie chciała pić bo ma inny smak więc dziś zrobię Jej na wodzie i dodam normalnie bebilonu i zobaczymy bo jak udało się że wypiła 30 kaszki i 70 mleka to spała od 10 do 1.30 :ico_sorki: :ico_sorki: czyli jest nadzieja że to pomoże :ico_sorki:
a jak jej zrobiłaś te kaszke?
na początek zrób jej tak jak pisałam wczesniej
150ml wody + 4 miarki bebilonu + 1 miarka kaszki :ico_sorki:
to bedzie mleko ale gęstsze

[ Dodano: 05-01-2012, 11:13 ]
też, może ze 3 razy po jakieś 80 mleka :ico_noniewiem:
oj no to mało pije, a herbatki ile wypija?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 12:19

tzn pisze na opakowaniu ze nalezy plastikową łyzeczką przełozyć odpowiednią ilosć do miseczki (ja dawałam do kieliszka jedną łyżeczkę) i resztę wstawić do lodówki
w ten sposób z jednego słoiczka jest następna porcja na drugi dzień i nawet na trzeci

ale nam słoiczek starcza na 2 porcje bo Konrad już tyle umie pochłonąć, pewnie chciałby wiecej nawet ale mu nie daje
tez tak robiłam ale juz na trzeci dzien to bałam sie jej podawać, no ale na dzisiaj kupiłam jej jabłuszko z winogronem jak zostanie to starszy zje choc on niechętnie takie rzeczy bo woli zjeśc jabłko ze skórką bo tam sa witaminki hihihih
też, może ze 3 razy po jakieś 80 mleka
ale u nas jak Maja miała 3 miesiące to tez w dzień niewiele chciała mleka, za to w nocy potrafiła 150 wypić, a teraz w dzień je 120 i to rzadko się jej zdarzy żeby zjadła wszystko.

[ Dodano: 05-01-2012, 11:22 ]
ja jeszcze nei miałam po porodzie a czasem brzuch mnie pobolewa jak na @@@@@
a ja juz miałam i powiem wam jedno - teraz mam @ bardzo obfite 2 pierwsze dni , normalnie tak się leje ze mnie, że cos okropnego, jak tyle lat zyję to ani razu mi nigdy nic nie przemokło a teraz juz dwa razy biegeiem do domu bo potrafiło mi przemoknąć az do spodni... maskra jakaś :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 sty 2012, 12:25

a jak jej zrobiłaś te kaszke
koleżanka mi doradziła żebym na mleko + woda i kaszka ale dziś zrobię tak jak ty piszesz :ico_sorki:
za to w nocy potrafiła 150 wypić,
ale Iza w nocy pije co 2 godziny ale po 60 mleka :ico_olaboga:
herbatki ile wypija?
z 60 przez cały dzień

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 sty 2012, 13:02

tez tak robiłam ale juz na trzeci dzien to bałam sie jej podawać
jeśli na opakowaniu pisze ze można przez 48 godzin to nie ma sie czego bać :ico_oczko:
24 godziny od otwarcia to na drugi dzień, 48 godzin to jeszcze miesci sie w granicach :ico_oczko: dla dzieci te rygory i tak są mocno przestrzegane :ico_oczko: wazne zeby czystych łyzeczek używać nie oblizanych :-D

ale trzeba czytać słoiczki, bo na zupkach z miesem pisze tylko 24 godziny, zalezy też od producenta

no i na problemy z brzuszkiem polecam śliwki hipp :ico_sorki: działają bardzo przeczyszczajaco :ico_sorki: a po podaniu kaszki czy marchewki moze zdarzyć sie zaparcie i dziecko męczy sie troszke a po śliweczkach kupa leci w pampka :-D

[ Dodano: 05-01-2012, 12:06 ]
ale Iza w nocy pije co 2 godziny ale po 60 mleka :ico_olaboga:
ło matko, to malutko :ico_olaboga: nie dziwie sie ze wykończona chodzisz :ico_olaboga:
mój smok juz 150ml od dawna ciagnie :ico_olaboga: równo co 3,5-4 godziny tyle wypija, zawsze do końca :ico_sorki: i przez cały dzień wypija całą butelkę 250ml herbatki :ico_noniewiem:

[ Dodano: 05-01-2012, 12:08 ]
ja dziś chciałam do rossmana skoczyć po mleko ale tam wichura okropna :ico_olaboga: do tego zaczeło padać :/

dziś po 15.00 ide do mamy od moejgo kolegi, moze uda mi sie za jej poleceniem załąpać prace w piekarni przy domu :ico_sorki: bo ta piekarnia otwarta jest 24 godziny i mogłabym moze na nocki sie załapać :ico_sorki: trzymajcie kciuki :ico_sorki:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 sty 2012, 13:10

Dzień dobry wszystkim! Ktoś pytał jak dzisiejsza nocka u nas. No to całkiem fajnie. Alanek zasnął o 21 i spał do 5, potem przebudził się ok. 7, ale wzięłam go do siebie utuliłam, dałam smoka i pospał jeszcze do 9.30. Także wyspana jestem :ico_sorki:.
Rano katarku nie było, więc może minęło. Co do ząbków to u nas jeszcze nic nie widać, niby dziąsła twardsze i lekko spuchnięta, ale żadnych ząbków jeszcze nie wyczuwam.

Aguś Oliś przecudny, taki przystojniacha, że ho ho. Ja też Alanka lubię stroić, ale czapki i krawaty widać tylko na zdjęciach, bo jak tylko może to od razu je zrywa.

A jeśli chodzi o miesiączkę, to ja jeszcze nie miałam, ale ostatnio jakieś 2tygodnie temu krwawiłam albo raczej plamiłam jeden dzień, myślałam, że to już, ale na drugi dzień nie było już nic. To normalne, bo już się gubię?

Za wszystkie ząbki gratulacje :ico_brawa_01:

[ Dodano: 05-01-2012, 12:11 ]
A zapomniałabym mój Alanek dziś 5miesięcy kończy - jeju jak on szybko rośnie, aż mi szkoda, bo on taki słodki, że chciałabym go zatrzymać takiego małego :ico_oczko:

[ Dodano: 05-01-2012, 12:14 ]
A no i jeszcze mam pytanko: kiedy dziecku powinno podawać się kilka posiłków dziennie? No i kiedy można wprowadzić zupki na mięsku?

[ Dodano: 05-01-2012, 12:17 ]
dziś po 15.00 ide do mamy od moejgo kolegi, moze uda mi sie za jej poleceniem załąpać prace w piekarni przy domu :ico_sorki: bo ta piekarnia otwarta jest 24 godziny i mogłabym moze na nocki sie załapać :ico_sorki: trzymajcie kciuki :ico_sorki:
powodzenia

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 13:29

no i na problemy z brzuszkiem polecam śliwki hipp
u nas gruszki zawsze pomagały chyba tez z hippa
A co do jedzenia to np u nas dzisiaj Majcia zjadła 120 o 6 rano i o 11 godzinie zjadła 20 mleczka i do teraz nic wiecej i jak jej chcę dac to nie chce, ale teraz spi więc jak sie obudzi to pewnie bedzie głodna... tak więc tez nie je za duzo a co do picia herbatki z może za cały dzien 100 ml wypije więcej nie chce.
A no i jeszcze mam pytanko: kiedy dziecku powinno podawać się kilka posiłków dziennie? No i kiedy można wprowadzić zupki na mięsku?
wyczytałam w mądrej ksiązce , że takie zupki na mięsku mozna podawac po 6 miesiącu. Ja wczoraj małej ugotowałam zupkę z dyni i wcinała że hej, bo dynia to jednak słodka jest.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość