nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 sty 2012, 14:20

A co do jedzenia to np u nas dzisiaj Majcia zjadła 120 o 6 rano i o 11 godzinie zjadła 20 mleczka i do teraz nic wiecej i jak jej chcę dac to nie chce
to wy się już nie cycujecie? Na butle przeszliście?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 14:50

to wy się już nie cycujecie? Na butle przeszliście?
tak juz jesteśmy na butli... no i obudziła się i dalej nie chce jeśc hm... no nic zobaczymy co dalej bo od 6 rano zjadła tylko jakies 20 ml mleczka. a i w miedzy czasie troszke jabłuszka.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 sty 2012, 15:52

tak juz jesteśmy na butli... no i obudziła się i dalej nie chce jeśc hm... no nic zobaczymy co dalej bo od 6 rano zjadła tylko jakies 20 ml mleczka. a i w miedzy czasie troszke jabłuszka.
to mój głodomor :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
o 6.00 wciągnoł butle 150ml
9.30 butla 150ml
11.00 jabłuszko pół słoiczka
13.00 butla 140ml mleka
w między czasie wypił 80ml herbatki i śpi

[ Dodano: 05-01-2012, 14:57 ]
któraś pytała o zupki na mięsku? te słoiczkowe są od 5 miesiaca

a co do ilosci podawania nowych dań
od 4 i 5 miesiaca daje się jeden posiłek bezmleczny- znaczy się deserek albo obiadek
kaszka to posiłek mleczny wiec nie wyróznia sie go jakoś osobno tylko zalicza jak butelke mleka :ico_oczko:
od 6 miesiaca wprowadza się drugi posiłek bezmleczny
czyli obiadek i deserek

kiedyś gluten w postaci chleba czy biszkoptów podawano po 6 miesiacu, a teraz w szpitalu po porodzie informowali nas o zmianie tego nawyku ze od 5 miesiaca :ico_oczko:

ja zaczełam z Mają od biszkopta i łyzeczki kaszy manny do zupy :ico_oczko:
jako zagęstnik do zupek robionych w domu polecam też kleik ryzowy, kukurydziany albo jeszcze jest coś takiego jak misiowy ogródek puree ryzowe- dyniowe, marchewkowe i brokułowe :-D fajne to jak kaszka tyle ze do zupy a nie do mleka

[ Dodano: 05-01-2012, 15:03 ]
już doczytałam, Ninka ja jeszcze słyszałam ze pierwsze domowe zupki na mięsku podaje sie od 5 miesiaca ale trzeba mięsko po ugotowaniu wyjąc i podać zupkę bez tego mięsa dziecku
a takie zupki w których mięsko się miksuje podaje sie od 6 miesiąca :ico_oczko:

ja Majce podawałam od razu z tym mięskiem

[ Dodano: 05-01-2012, 15:08 ]
heh moze dzieki temu lubi mięso :ico_haha_01: ona mięsiara jest straszna, szynke z chleba ściaga, na obiad najpierw zjada mieso lub rybe ewentualnie popchnie ziemniakiem :-D
no i kluski śląskie jadłaby tonami :ico_sorki: uwielbia gołąbki, spaghetti, parówki, kiełbaski, ryby wszytskie smażone :ico_oczko: za to nie lubi obiadów na słodko :ico_haha_01: nie za bardzo przepada za naleśnikami itp :ico_noniewiem: jedynie z nutellą sie skusi ale za chile otwiera lodówke i leci do pokoju z parówką w ręce :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 sty 2012, 16:15

Iza śpi, kładę Ją na boczku i zasypia :ico_sorki: bo przez ta pieluchę nie spała wcale na bokach i teraz musi się an nowo nauczyć bo strasznie wysoko ma tę nogę :ico_sorki:

Iza zjadła dziś pierwszy raz jabłuszko i nawet smakowało :ico_sorki:

ocipiej z Nia bo chyba ma skok bo od 2 płacz i prawie wcale spania :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 17:34

Izuś no to nieźle Ci wcina koleżka mały hihih a u nas księżniczka o 15 łaskawie zjadła 120 i poszła spac... chyba dzisiaj ma taki dzień bo taka jakaś dzisiaj niewyspana czy co?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

05 sty 2012, 18:47

Cześć!

zirafka, fajnie,że Cię do nas przywiało :-D Córunia cukiereczek :ico_oczko:

Dla zainteresowanych- w Tesco są te małe słoiczki 125 czy 130 g- 3 w cenie 2, wychodzi niecałe 1,90 za 1 szt.!
Ja się dziś obkupiłam, bo na razie będziemy się uczyć jeść to nie będę gotować :-)
Zaczęliśmy dziś, Maciek pierwsze jedzonko zaliczył- marchewkę :ico_brawa_01:
Trochę dziwnie na mnie patrzył, co mu do buzi pakuję, pierwsza mini łyżeczka średnio mu weszła, raczej wyszła od razu, ale kolejne wcinał, aż byłam zdziwiona!
Robię jak izuś_85, i te pierwsze smaki to będę dzielić ten mały słoik na 3.
I kupiłam kaszkę manną, bo wyczytałam,że w 5 miesiącu przy karmieniu cycem trzeba wprowadzić, chyba łyżkę czy łyżeczkę na dzień. Kupiłam z Bobovity też.

Kupiłam też kilka słoiczków po 5. m-cu i te właśnie są już z mięskiem, kurczak, indyk, łosoś :ico_oczko:

martasz brawo za ząbek :ico_brawa_01: Mały kasownik, hehe...

Aguś pięknie wyglądacie w wydaniu sylwestrowym :ico_brawa_01:

M. pojechał odwieźć Zu do babci, więć długoweekendujemy się we trójkę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 sty 2012, 19:02

M. pojechał odwieźć Zu do babci, więć długoweekendujemy się we trójkę
my tez myslelismy ze tak u nas bedzie ale Kuba za nic w świecie nie chciał dzisiaj iśc do dziadków powiedział, że jutro pójdzie ale to też nic pewnego w jgo wydaniu hihihi
a wiecie co mi kiedyś powiedział? bolał mnie brzuch i mówię do męza , ze niewiem od czego mnie tak boli a ten maly cwaniaczek stanął i mi mówi : och pewnie następne będzie się rodziło.... tym razem dla babci grazynki bo ona chciała malutkie dziecko :ico_szoking:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

05 sty 2012, 19:37

Hehe maly madrala :)

Letnie mamusie, wie ktoras moze co u Malinki?

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 sty 2012, 22:02

witam wieczornie ale tu cisza :ico_szoking:

ja wykąpana siedzę z drineczkiem, A z Julką na dole bo teść ma urodziny, Iza śpi od 19.30 na mleku jak się przebudzi dostanie kaszkę, zrobię tak jak Izunia pisałaś :ico_sorki:

aa Iza dziś dostała kilka łyżeczek jabłuszka i na początku miała średnia minkę ale późnej widać że Jej smakowało :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

05 sty 2012, 22:19

dziewczyny mam do was prosbe, zebyscie zmierzyly glowke waszym coreczkom ale te ktore maja teraz 4-5m bo zamowilam u pewnej pani czapeczke ktora zrobi mi na szydelku i musze podac jej mniej wiecej rozmiar glowki dziewczynki 4-5 miesiecy bo na taki rozmiar chce ta czapeczke, z gory wam dziekuje :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość