leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:04

Jenny, Marcel urodzil sie w styczniu i wlasnie spal pod kocykiem :ico_oczko: dla niego mialam takie z Ikea, sa niebieskie, zielone, takie jakby wlasnie polarkowe
A teraz mam jeden bawelniany, jeden taki azurowy i mysle ze wystarczy :ico_oczko:


Termometr mam podobnie jak Betina, Brauna i jak dla mnie rewelacja :ico_brawa_01: nie wyobrazam sobie jak maluch goraczkuje wsadzac mu co chwile do pupy termometr
A tak w uchu sprawdza co kilkanascie minut i nie na problemu, pomiar jest w 3sek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:04

Betina zapomniałam dopisać oilatum baby już mam kupiony, czy wtedy już balsamu nie muszę kupować:) A do wózka też kocyk kładłyście. Jakoś mnie ta kołdra też nie przekonuje, dlatego pytam Was:)
Czyli najlepszy braun, bo moja kuzynka kupiła taki do czoła nie pamiętam jakiej firmy i źle mierzył. A taki konkretny brauna, bo już jak wydam tyle kasy wolałabym aby działał.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:09

U mnie w wozku jest materacyk i pewnie na to bedzie szla tylko jakas pieluszka flanelowa
No ale ze to juz zaraz zima to bedziemy uzywac spiworka, mam po Marcelu taki z owczej welny, super sprawa, lekko ubieram malucha i lezy sobie cieplutko w spiworku, bez zadnych kocow juz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:17

Właśnie też myślałam o takim śpiworku, ale mój m pytał kuzyna i oni takiego śpiworka nie mieli, ale wiadomo każdy inaczej trochę robi. To może jeszcze jedną kwestie mi wytłumaczcie w gazetach czytam, że trzeba oczka przemywać solą fizjologiczną, ale to tak profilaktycznie, czy tylko jakby oczka ropiały?

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:20

Jenny wystarczy ci koc ewentualnie mozesz z tych azurowych kupic sa milutkie i cieplutkie :ico_haha_02: ja tez koldry nie kupuje mialam z adamem i mi sie nie sprawdzila i tak jak Leona pisze moj tez nie potrzebuje nic do nakrycia do spania .. no ale teraz bedzie listopad jak urodze i wlasnie mam ten cieply koc a do wozka chce kupic spiworek zeby malej nie pakowac w kombinezon bo sa strasznie nie wygodne :ico_noniewiem: ubiore jej wtedy taki lekki misiowe ubranko i w spiworek :-)

Zreszta jesli i ona bedzie miala problemuy skorne jak adam to i tak nie bede mogla jej przegrzewac a w domu mam cieplo :-) a kocyk lzejszzy teraz sa nowe w H&M piekne kupie do nakrywania w domu w wozeczku :ico_oczko:

jeny oczka jak robieja oczka to potrzebna sol ... ale zawsze dobrze miec jakby sie plyn dostał czy cos ale ogolnie bnuzie sie przemywa sama przegotowana woda :-)

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:26

Ja soli nie uzywalam, tutaj kaza jak cos to przemywac przegotowana woda :ico_oczko:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 15:55

jenny ja do wózeczka używałam na materacyk pieluche flanelową i przykrywałam tż pieluchą gdy była potrzeba,ale rodziłam w sierpniu :)

a na zime do wózka albo kocyk albo śpiworek super się sprawdził w zależności od temp :)

co do termometru to my mamy braun 4520

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 16:00

My mamy taki sam termometr jak Betina :ico_oczko:


U mnie dzisiaj na podwieczorek jablka pod kruszonka :-) juz sie nie moge doczekac, mniaaaam :ico_haha_01:

No i przesiedzielismy caly dzien w domu, a jak sie pytam Marcela czy chce isc na spacer to mowi ze czeka na tate :ico_haha_01: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 16:08

ja mam termometr ten i sprawdza sie rewelacyjnie ...

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

09 sie 2013, 20:21

Hej!
Kołderka u mnie też niepotrzebna była. Termometr tylko kilka razy na początku - potem łokieć. W wózku pieluszka flanelowa, do przykrycia kocyk , potem kombinezony ale takie dla Poli u mnie bardzo się sprawdziły. Co jeszcze, kurcze jakoś nie myślę dobrze, że jest ktoś kto się zastanawia to i ja siłą rzeczy uzupełnię braki.

Co do wyników Poli to wszystko jest ok - więc zastanawiam się czy to przypadkiem nie na tle nerwowym - tylko nie wiem czy to możliwe w ogóle, a lekarza nie zapytałam. Mamy robić kontrolnie mocz raz w miesiącu. Mam nadzieję, że już się skończą te ropomocze i będzie można zapomnieć o wszystkim

Zmykam na górę bo już Pola i A. mnie wołają.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość