Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

26 lip 2007, 14:52

no ja własnie próbowałam sobie masaż drenażowy prysznicem simnym zrobic ale nie wiele dało na moje baleroniki, poza lepszym samopoczuciem. Ja chodze tylko w klapkach bo inne obuwienie wchodzi w gre niestety :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-07-26, 14:57 ]
Kasia3 mnie też ręce drętwieja jak szalone :) zwłaszcza w nocy, a co do ruchów to moja mala też akrobatka coniemiara jest. Nawet jak bylismy na usg to lekarz stwierdził, że strasznie ruchliwe dziecko, brzusio to mi ciagle skacze:) ale dobrze bo wiem,że wszystko u niej jest ok :-D

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 lip 2007, 15:16

Pruedence, ja myśle tak samo rusza się to znaczy, że wszystko jest super tam w środku.

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

26 lip 2007, 15:25

Pruedence, mi nogi puchly jak duzo chodzilam lub stalam teraz ostatnio siedze caly czas i sa normalne i nie puchna wiec moze powinnas wiecej odpoczywac nogami do gory ja wczesniej mialam tak spuchniete ze nie moglam chodzic wiec dalam sobie na luz i jest ok
moj dzidek tez strasznie sie wierci czasami to strasznie boli jakbym dostala kopniaka w brzuch od doroslej osoby wnetrznosci mnie bola najbardziej szaleje podwieczor :ico_olaboga: no i coraz czesciej czuje taki nacisk na krocze niewiem co to znaczy bo zapomnialam poloznej zapytac i dopiero za tydzien sie zapytam ale czasami czuje sie tak jakby dzidiza mila wypasc za chwilke tak cisnie mniew kroczu czy wy tak macie???aha i ostatnio bardzo czesto napina mi sie brzuch nawet jak siedze :ico_olaboga:
dzis mam zamiar spakowac torbe do szpitala bo nigdy nieweidomo kiedy sie moze zaczac :-)

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 lip 2007, 15:28

To jest co mi napisano apropo 9 miesiąca, Ja co miesiąc dostaje takie notki z netu.
NADCHODZI WIELKI DZIEŃ. Do porodu zostało tylko kilka tygodni. Z pewnością coraz częściej myślisz o samym porodzie. Jak to będzie? Prawdopodobnie pilniej śledzisz ruchy dziecka i sygnały Twojego ciała, nawet jeżeli przechodziłaś przez to już wcześniej. To naturalny nastrój oczekiwania na narodziny dziecka. To również czas na zwolnienie tempa i wsłuchanie się w potrzeby swojego organizmu: śpij tak długo jak możesz i ciesz się ostatnimi momentami ciąży. Nie bądź zbyt niecierpliwa. Możesz czuć się gotowa na poród, ale musisz zaczekać do momentu, kiedy dziecko będzie do tego również gotowe.
Jak dziecko przygotowuje się do narodzin
PRZYGOTOWANIE Wszystkie narządy dziecka są już rozwinięte i gotowe do funkcjonowania. Pod koniec ostatniego miesiąca ciąży, większość dzieci waży pomiędzy 2,7 a 3,2 kg i mierzy do 55 cm. W 37 tygodniu ciąży Twoje maleństwo posiada już wszystkie odruchy noworodka. Ciągle rośnie, zbierając siły i energię potrzebne do przyjścia na świat. Meszek, który pokrywał jego ciałko przez ostatnie miesiące teraz znika. Smółka, czyli pierwsza kupka, zbiera się w jelitach. Dziecko jest już prawie gotowe na spotkanie z Tobą i nowym światem.

UWAGA. Przygotowując się do porodu dziecko ustawia się trochę niżej w Twoim brzuchu, zajmując pozycję w niższej części miednicy. Stopniowo główka zaczyna napierać, co odczuwasz jako większe napięcie w dole brzucha. Dziecko mniej się teraz rusza, ponieważ ma coraz mniej miejsca. W ostatnich tygodniach przyrost wagi dziecka będzie wolniejszy. łożysko stara się nadążyć za stale rosnącymi potrzebami dziecka. To oznaki, że maluszek jest prawie gotowy do opuszczenia dotychczasowego świata.
BEZPIECZNY SEKS Jeżeli nie odeszły jeszcze wody płodowe, uprawianie seksu jest całkowicie bezpieczne. Jeżeli wody odeszły lub jeśli podejrzewasz, że stopniowo odchodzą zdecydowanie wstrzymajcie się ze stosunkami. Ale dopóki wszystko jest nienaruszone, ciesz się spokojnymi, romantycznymi wieczorami we dwoje.
Skąd będę wiedziała, że zaczął się poród?

OZNAKI PORODU W miarę zbliżania się terminu porodu, zaczynasz się zastanawiać czy rozpoznasz jego oznaki. Nie martw się - organizm kobiety zawsze wysyła potrzebne sygnały.

ZACZYNAMY ODLICZANIE W dniach poprzedzających rozpoczęcie porodu, wiele kobiet odczuwa nagłą potrzebę czyszczenia, sprzątania i przygotowania ostatnich szczegółów na przyjście dziecka. Jeżeli nagle czujesz potrzebę umycia wszystkiego co stanie na Twojej drodze, to sygnał, że ciało wysyła Ci kolejne sygnały gotowości na narodziny dziecka. Po prostu robisz wszystko aby przygotować wasz dom... Oto dwie oznaki zbliżającego się porodu:

Pamiętaj, że jeżeli chcesz uprawiać te same ćwiczenia co przed ciążą, powinnaś zapytaj lekarza o to czy są one odpowiednie.

* Możesz zauważyć różowawy lub krwisty śluz w dniach lub godzinach poprzedzających poród. To substancja zamykający szyjkę macicy. Nie wszystkie kobiety zauważaj&y ten moment. Inne odczuwają pierwsze skurcze zanim śluz wypłynie.

* Odchodzenie wód płodowych. U niektórych kobiet, wody odchodzą w niewielkiej ilości - jak strużka, u innych to istny wodospad. Z chwilą odejścia wód jedź do szpitala. Może się zdarzyć, że poród się rozpocznie, a wody jeszcze nie odejdą - stanie się to póniej, w czasie trwania porodu, w momencie rozciągnięcia się macicy.

JUŻ CZAS! Jednak najbardziej pewną oznaka rozpoczęcia porodu są regularne skurcze. Początkowo, skurcze przypominają bóle miesiączkowe lub bóle w dole krzyża i występują co 20 - 30 minut. Stopniowo, skurcze stają się silniejsze, nawet trudne do zniesienia i każda seria trwa dłużej. Skurcze występują też coraz częściej. Jeżeli więc masz wrażenie, że tak jest, zadzwoń do lekarza lub do szpitala i powiedz, że zaczął się poród. Poproszą Cię o opisanie oznak i prawdopodobnie zalecą przyjazd do szpitala. Nie zwlekaj zbyt długo - ważne jest, żeby sytuację ocenił specjalista. Może się zdarzyć, że po przeprowadzonym badaniu lekarze ocenią, że to jeszcze długo potrwa i że możesz wrócić na trochę do domu, ale to oni powinni o tym zdecydować

DLA ŚWIEŻO UPIECZONYCH RODZICÓW Jeżeli czujecie się zagubieni, spróbujcie:
Podzielcie obowiązki wstawania w nocy pomiędzy siebie - tatuś może trzymać dziecko, aż mu się odbije i przewijać je, abyś Ty mogła zasnąć, jak tylko maluszek przestanie ssać. Zrób listę przyjaciół i członków rodziny, którzy mogą coś ugotować, wesprzeć w opiece nad starszym dzieckiem lub pomóc w pracach domowych. Jeżeli sami się nie zgłaszają, po prostu poproś!

Spotykaj się z ulubionymi znajomymi. Kontakty z innymi są ważne dla zachowania dobrego samopoczucia. Może uda Wam się zaprzyjanić z innymi świeżo upieczonymi rodzicami - towarzystwo innych ludzi, którzy przechodzą przez to samo może być dla Was bardzo przydatne.

Bądcie cierpliwi. Potrzebne było 9 miesięcy, aby stać się pełną rodziną, dajcie sobie co najmniej tyle samo czasu na przystosowanie się do nowej roli rodziców.

Przygotuj się
Oto trzy porady, które pomogą Ci przejść przez parę ostatnich tygodni ciąży:
Spraw sobie masaż ciążowy. Wykwalifikowany masażysta, przeszkolony w masażu ciążowym, pomoże Twojemu ciału odrobinę się zrelaksować.

Układaj nogi w górze, kiedy tylko masz taką możliwość i potrzebę.

Kup sobie wygodne ubranie - w kolorach które lubisz oraz w fasonie, który zapewni Ci wygodę, ale jednocześnie podkreślić Twoją kobiecość.
Najważniejsze abyś podchodziła ufnie i pozytywnie do nowych zadań, które przed Tobą.

Sorki, że zawalam was tyloma informacjami, ale nie mam innej możliwości aby z wami się podzielić wiadomościami, które może pomogą, mnie osobiście uspakają takie informacje. :-D

[ Dodano: 2007-07-26, 15:32 ]
swbasia, ja mam te same oznaki.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

26 lip 2007, 16:00

ciekawe co tam u naszej Anity????

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 lip 2007, 16:27

Nadal nic od niej nie słychać szkoda !!!! :ico_placzek:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

26 lip 2007, 16:56

Ale duzo rad sie naczytałam!!! :ico_brawa_01:
Zaraz spróbuję z ta sola, bo nogi tez mam spuchniete. Porodu wywoływac nie chce, wiec z kapieli raczej zrezygnuje :ico_haha_01:

swbasia, ja tez czuje taki nacisk na krocze, ze mam wrazenie, ze Mały mi zaraz wypadnie. Dzis ide do ginka to sie go zapytam co i jak.


Aga78, pomogła Ci ta kapiel na ból krzyża? Jejku, ale Ty sie nameczysz, Biedulko. :ico_pocieszyciel: Mnie tak bolało przez 2 godziny to myslałam, ze zwariuje :ico_olaboga:

Co do tych ruchów, to jeszcze tydzien temu mój tez tak brykał, ze czasami syczałam z bólu a teraz zrobił sie taki spojny, ze :ico_szoking: Dobrze, ze reaguje na nasze prowokacje. Wystarczy, ze sie go poklepie lekko albo pomasuje i on od razu reaguje. :ico_haha_01: Ale to dziwne, ze tak z dnia na dzien przestał fikac i siedzi teraz cichutko. Moze siły zbiera???

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

26 lip 2007, 17:58

mi ręce drętwieja okrutnie a do tego bolą mnie łydki ale cóż jeszcze tylko tydzień i po bolu :ico_oczko:

Co do toreb to radzę juz je pakować bo okaże sie że jeszcze trzeba cos dokupic itd a trzeba byc przygotowanym bo nigdy niewiadomo kiedy maluszki zaczna wychodzić :ico_oczko:

Kasia3 dzieki za te informację ciekawa jest

Wlaśnie napisalam do 79anity żeby dała znać co u niej bo sie martwimy zobaczymy co odpisze

[ Dodano: 2007-07-26, 18:11 ]
Nie wiem czemu ale ANita nie odpisala jak tylko napisze to dam tu znać moze to juz... trzymajmy kciuki

[ Dodano: 2007-07-26, 18:25 ]
mam wiadomosć od 79anita " Dalej nic tak sobie będę leżeć aż się coś zacznie cesarki nie będzie narazie bo nic złego sie nie dzieje do domu nie chcą mnie póścić co 2 godz ekg i tak mam czekać i chyba to nie ja bede pierwsza sierpniówka jak siecoś zmieni to dam znać pozdrawiam" te ekg to chyba miało być usg akle nie wiem tak mi napisala

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 lip 2007, 19:09

kasia1983, dzięki za nowinki od Anity.
Ja mam wiele rzeczy do torby naszykowane i leżą na dzidzi łóżeczku i wiem że musze dokupić coś do przegryzienia i spakować moje ubranka na wyjście.
A dostałąm wczoraj nowe ubranka dla dzidzi od teściowej i mam kolejne pranko do zrobienia. :ico_oczko:
wisienka24, dzidzia podobno pod koniec ciąży przestaje się tak ruszać bo jest za mało miejsca. Tak przynajmniej słyszałam.
A moje maleństwo dzisiaj jest cicho bo jest strasznie gorąco i padam, chyba strzele se zimny prysznic?? :-D

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

26 lip 2007, 19:41

Biedna Anita :ico_pocieszyciel:

A ja bardzo sie ciesze, ze dzis mam wizyte u gina, bo cos sie dzieje.. i mam nadzieje, ze to nie poczatek porodu... Boli mnie brzuch jak na @, jest twardy i wogóle jakos tak mi dziwnie. Wiec jak dzis tam pojade i mnie sprawdza, to moze sie poczuje lepiej.. chociaz psychicznie :ico_haha_01:

Kasia, ja wiem ze on ma tam malutko miejsca, ale sama zobaczysz jak to jest kiedy dzidzia nagle przestaje szalec w brzuszku i jest taka spokojna. :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość