Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

28 lut 2012, 09:01

Miska, ja też tak robię jak napiszę długi post :)

Co do imion to u nas będzie Maryśka lub Jonasz :)
Mój brat ma Błażeja i wołają na niego " Błaszko"- średnio fajnie

[ Dodano: 28-02-2012, 08:02 ]
Marta, mi zrobiłaś wczoraj smaka i wieczorem małż nam robił tosty na kolację :)

[ Dodano: 28-02-2012, 08:03 ]
Ja mam po Tyśce łożeczko z Klupsia, ale chciałabym je przemalować... Na początek chce jednak kołyskę- taką co Madleine zakupiła już

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 10:01

dziewczyny a macie zamiar kupować chustę do noszenia? przy smyku nie miałam a teraz jakoś mnie naszło. macie jakieś sprawdzone?

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

28 lut 2012, 10:02

Witajcie dziewczynki - mnie meczy od rana katar - pol nocy nie spalismy tak kichalam jak opentana az sie boje zeby malenstwu krzywdy nei zrobic, Zamiast lepiej jest coraz gorzej a wczwartek mam wizyte u Pani G. :ico_chory: :ico_chory: :(:(:(:( wygladam okropnie sama na siebie nie moge patrzec. Wczoraj szwagierka zrobila mi pita i mam zwrot ale nie mam sily go zaniesc do skarbowki a moj maz unika urzedow jak ognia:/
Pisalyscie o planowanych zakupach lozeczka i wozka ja postanowilam ze przygotouje dla mojego meza liste najwiekszych gabarytowo rzeczy jakie trzeba kupic i wkleje zdjecia zeby mu udowodnic ze w jego domu sie nie zmiescimy bo nadal jak grochem o sciane. Nie dociera do niego ze mozna zaczac rodzic w 7 miesiacu i nie bedzie czasu na przygotowania a tu naprawde nie mam miejsca. Jestem zalamana:(

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

28 lut 2012, 10:09

przy smyku nie miałam a teraz jakoś mnie naszło.
wiesz ja też ostatnio czytałam wątek co Gabi założyła i też mnie na szło na chustę. Nie wiem czy ją kupię ale też zastanawiam się.
mnie meczy od rana katar - pol nocy nie spalismy tak kichalam jak opentana az sie boje zeby malenstwu krzywdy nei zrobic,
będzie dobrze. Mi już drugie przeziębienie w ciąży się kończy :ico_sorki: kup sobie ten syrop dla ciężarnych prenalen no i wygrzewaj w łóżku :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2012, 10:13

Quanchita, ja też wpadam w furię jak mi post kasuje :ico_zly: I też zdarza się to zawsze gdy się zapomni go skopniować :ico_zly:

My też mamy łożeczko turystyczne ( z funkcją bujania), ale dokupiliśmy do niego na All materac taki kokosowo-gryczany (zamawiany na wymiar), bo ten standardowy w tym łóżeczku strasznie jakiś cienki był. No i świetnie nam się sprawdza to łóżeczko - znacznie lepiej od standardowego drewnianego, które mieliśmy na początku. Bo choć jest ładniusie to jednak za wąskie dla naszego wierciocha, który i tak zawsze śpi wpoprzek :ico_haha_01: A w tradycyjnym drewnianym pomimo zebzpieczeń zawsze gdzieś tam się uderzył główką lub wepchnął nóżkę pomiędzy szczebelki :ico_noniewiem:

Dziewczny, ja właśnie się rozglądam za jakimś fajnym tosterem, bo za mną też tościki chodzą no i tak dumam, co lepsze, toster czy opiekacz? :ico_noniewiem: A może podrzuciłybyście swoje pomysły na pyszne tosty? :ico_oczko:

A i pochwalę się jeszcze - dzisiaj Młody nawet się nie obudził na drugie mleczko w nocy :-D A dziś była dopiero czwarta noc oduczania :-) Rzeczywiście dziecko szybko się przestawia. Rozmyślamy teraz z Mężulkiem kiedy zacząć oduczaś też od pierwszego karmienia :ico_noniewiem: Zdałoby się, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę to, że Młody prawie nic nie je na kolacje to będzie głodny :ico_noniewiem:

[ Dodano: 28-02-2012, 09:23 ]
Marta, Gosia, chusta to super sprawa!!! :ico_brawa_01: Oj ja bym mogła się rozpisywać w nieskończoność na temat zalet bo przy Dawisiu mi się sprawdziła bardzo!!! Wszędzie z dzieckiem można wejść, żadne schody nie staszcze, w zimie nosiłam 5-miesięcznego Malucha na spacerkach nawet w mrozy bo był sobie fajnie wtulony we mnie, grzał się od mojego ciałka i razem się zmieściliśmy w Męża kurtke :-) Poza tym prawdiłowo zawiązana chusta to gwarancja prawidłowego rozwoju bioderek, u dziecka delikatnie bujanego lepiej rozwijają sie zmysły no i jest to super poczucie bezpieczeńswa - Maluszek słyszy/czuje serduszko Mamusi/Tatusia i jest spokojny. To tak w wielkim skrócie :ico_oczko: Grunt to tylko wybrać DOBRĄ chustę - warto zainwestowac w dobrą używaną niż jakąś tańszą nową podróbę w niższej cenie. My do tej pory czesto uczęszczamy na lokalne spotkania chustomam i warsztaty chustowe :-)

Mamusia, zdróweczka dla Ciebie! Kuruj się! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 10:27

Mamusia28, :588: zdrówka życzę. ja mam często wieczorem ból gardla i się boję że mnie cos rozkłada a rano wstaję zdrowa.dziwnie tak. dobrze że idziesz do ginka to ci doradzi czym się leczyć. na razie soczek malinowy , czosnek (ble jak dla mnie ale pomaga).
a dla meża :wpale: :wpale: :wpale: jemu to chyba wygodnie u mamusi. wytłumacz mu że nawet nie bedzie miał gdzie uciec jak dziecko bedzie płakać a we własnym mieszkanku zawsze do innego pokoju może uciec :ico_oczko:
ja liczę na konkretny zwrot z us- za smyka. ale obiecaliśmy mu trampoline a to pochłonie większość zwrotu to się na niego nawet nie nastawiam :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

28 lut 2012, 10:27

toster czy opiekacz? :ico_noniewiem:
ja mam to i to. I jednak częściej korzystam z opiekacza bo tam się do środka wkłada i fajnie ser stopi, a toster miałam tylko dla mojego chleba bezglutenowego bo jak kupowałam to się nie nadawał do jedzenia bez przygrzania. No i z tostera nie są takie tłuste kanapki.
ale z drugiej strony biorąc pod uwagę to, że Młody prawie nic nie je na kolacje to będzie głodny :ico_noniewiem:
wiesz dziecko się nie zagłodzi, nie je na kolacje bo i tak dostanie w nocy. A jak nie będzie w nocy jadł to i śniadania i kolacje będą większe zobaczysz.
( z funkcją bujania),
my z tej funkcji nie korzystaliśmy w ogóle. Ale z łóżeczka bardzo zadowolona byłam.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 10:34

julchik rzuć fotę chusty którą masz bo chcę sprawdzoną. i ile tyg miał Dawiś jak go zaczełaś tak nosić?
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za nockę. widzisz jaka to radość :-D z tym pierwszym nocnym karmieniem to idz za ciosem i spróbuje od razu to zrobić, po co na raty rozkładać?
ja mam zmartwienie z urwisem że tak w nocy sika- dziś pieluche przesikał :ico_olaboga: chciałam mu badanie moczu zrobić ale on rano ma puściutenki pecherz i siusia koło 9-10tej jak już lab. zamknięte. :ico_olaboga: w dzien sika normalnie co ok 3godz, ale mam wrazenie że on wieczorem się mało wysikuje a jak uśnie to wtedy ma jakąś wzmożoną produkcję :ico_szoking: spanie w majtkach nie wchodzi w gre bo śpi tak twardo że mokro na niego nie działa- jak ja się nie obudze to potrafi tak spać aż prawie suchy się robi :ico_szoking:

[ Dodano: 28-02-2012, 09:38 ]
ja mam tylko opiekacz :-D

[ Dodano: 28-02-2012, 09:44 ]
ja mam tylko opiekacz :-D

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

28 lut 2012, 10:54

ja mam zmartwienie z urwisem że tak w nocy sika
wiesz do 5 lat to nie problem potem się zaczyna i trzeba leczyć. Badanie moczu nic Ci nie wykryje bo on nie sika z powodu jakichś bakterii ani nic, no chyba że wcześniej nie sikał a teraz zaczął. Zrób mu w dzień bilans sikania i picia. O której wypił i ile i o której wysikał i ile i zobaczysz czy on może ma mały pęcherz i dlatego nocy nie przesypia? Tomek ma ponad 6 lat i dalej sika. U nefrologa leczy się już 1,5 roku. Dostaje leki na zwiększenie pęcherzu bo on w dzień lata sikać po 10 razy dziennie. I jak norma dla dzieci w jego wieku jest około 200ml to on sika tak po 100. Ale Ty teraz z Patrykiem niewiele zdziałasz bo za mały i to przechodzi często. Próbowałaś budzić w nocy na sikanie? U nas to nie działało on potrafił w ciągu nocy 5 razy podsikać :ico_zly: nie dużo objętościowo ale jednak, no i oczywiście w ogóle się nie budził.

[ Dodano: 28-02-2012, 09:55 ]
a jak uśnie to wtedy ma jakąś wzmożoną produkcję
najlepiej tak budzić 2-3 h po tym jak zaśnie. I ciekawe czy on tylko raz tak w nocy sika czy częściej.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

28 lut 2012, 11:02

Witam sie i ja z :ico_kawa:
Marta ja chustę mam od szwagierki wiem że zapłącili 250 zł ale jaka firma to nie mam pojęcia :ico_noniewiem: ale na pierszy rzut oka wydaje się ze dziecku nie wygodnie że takie rozkraczone ale tak ja Juchlik pisze to dobrze działa na bioderka :-)

Dzisiaj maz zażyczył sobie naleśniki i muszę smażyć ale sama chętnie wsunę kilka a z frużeliną borówkową i moze z bananem i nutella to już napewno tylko czy zgagi nie będzie :ico_chory:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość