Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

30 sie 2013, 11:27

Ostatnio czytałam, ze nawet opuchnięcia powinno się zgłąszać, a przychodnia powinna zgłosić to producentowi bez żadnego ale !

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

30 sie 2013, 18:40

Dodzwoniłam się do lekarza, kazała przykładać altacet lub sodę rozpuszczoną w wodzie. Jeśli nie będzie poprawy lub coś mnie będzie niepokoić to mam się zgłosić. Ale chyba jest lepiej, bo już nie jest takie twarde.. Jeszcze się głupia naczytałam o innych powikłaniach przy odczynie poszczepiennym w internecie to w ogóle panika była:/

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

02 wrz 2013, 13:47

Biniu o, jak super daj znać jak będziesz wiedzieć na 100%
Tym razem porażka :ico_noniewiem:
Dodzwoniłam się do lekarza, kazała przykładać altacet lub sodę rozpuszczoną w wodzie.
Ja dokładałam ten roztwór ze sody raz i pomogło.

Jak tam poszukiwania pracy, bardzo rzadko zaglądasz, znalazłaś coś?
Jaś jeszcze nie dostał tej na roczek MMR II. Nie spieszy mi sie do tej konkretnej szczepionki.
A Milena powinna dostać drugą dawkę (tu w UK) i też mi się nie spieszy.
W UK to wogóle jakoś inaczej podchodzi się chyba do szczepień, nie?

U Was też koniec wakacji?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

02 wrz 2013, 18:27

biniu, o tyle inne, że nikt na ciebie sanepidu nie nasyła jak nie szczepisz, ale nakłaniają i przekonują, że się powinno. Ale decyzja należy do rodzica.
A kalendarz szczepień jest mniej więcej taki sam. Różnica jest taka, że nie szczepią na żółtaczkę w pierwszej dobie życia, ani na gruźlicę.
Potem co 6 tyg jes tak samo.
Dodatkowe są pneumokoki i meningokoki, ale też darmowe.
No i dziwne bo MMR II podają tutaj dwa razy. Drugi raz dawkę przypominającą w wieku 3- 3,5 roku.

:)

Wakacje się kończą jutro. Tzn w środę idą pierwszy dzień. nie ma rozp. roku, tylko od razu lekcje od 9-13:30 :-D
A przedszkolaki zaczynają 9tego (milenka tak zaczyna) :-D

Awatar użytkownika
BrodzikowaMama
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:01

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

02 wrz 2013, 21:08

dziekuje Babeczki za gratulacje:)

My od Piatku w domku...jak narazie to ogarniam nasz Domek w 7demke.... :-D :-D to opiero Ekipa....hehe :ico_szoking: :ico_szoking:

Dziewczynki Grzeczne ladnie spia nawet....przez te 3 noce ciekawe co bedzie dalej:)

Chlopcy Lucek-zadowolony ze ma wrescie Siostry:) Stefanek-mowi ciale Dziewcinki-Dwa sa i pokazuje lozeczko a Ziemko-Dzidzi tam.....wiec kazdy i z nich ma opienie o Nich....hehe

Dzis 1 Dzien Przedszkola wiec sie dzialo...M.byl z chlopakami bo pogoda o Bani i z Dziewczynami niechcialam wychodzic.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

03 wrz 2013, 10:35

Brodzikowa wrzuc fotki !

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

03 wrz 2013, 12:54

My od Piatku w domku...jak narazie to ogarniam nasz Domek w 7demke.... to opiero Ekipa....hehe
Niezła, niezła :-D I nawet powiem, że nie ta ilość mnie przeraża co różnica wieku między dzieciaczkami. Super mama z Ciebie Brodzikowa

Martalka właśnie nikt nie straszy. A u nas jak przeciągnęłam MMR to już mi babka na szczepieniu nagadała, że wezwania były a ja nie przychodziłam, ale już o tym, że dzwoniłam za każdym razem i mówiłam, że młody się nie nadaje to już nie wiedziała i głupa udawała. Ja wiem, że przy takiej ilości dzieciaczków nie pamięta się kto dzwonił a kto nie, ale takie rzeczy to się chyba notuje.
Milenka już do p-kola..., ale zleciało.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku to i Czarek pójdzie :-D

ryba jak tam Zuzia znosi to wszytko związane z operacją?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

03 wrz 2013, 13:52

Brodzikowa, ja też podziwiam za tę różnicę wieku dzieci. Do tego to naprawdę potrzeba nakładu pracy, logistyki, cierpliwości i mnóstwa rąk :-)

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

03 wrz 2013, 22:13

Jak tam poszukiwania pracy, bardzo rzadko zaglądasz, znalazłaś coś?
zaglądam, ale samej ze sobą pisać nie wypada :ico_oczko: pracy nie znalazłam, jestem na zasiłku dla bezrobotnych :ico_zly: pojawiła się możliwość stażu w Starostwie, ale "znajomości".. coś mi świta w głowie pomysł otwarcia własnej działalności przez up, ale to na razie tylko pomysł..
Dodatkowe są pneumokoki i meningokoki, ale też darmowe.
no chociaż tyle.. my w rodzinie mieliśmy 2 przypadki uratowania życia dzieci dzięki szczepieniu na pneumo, więc to szczepienie było dla mnie obowiązkowe.. przed pójściem do przedszkola będziemy szczepić na meningokoki. teraz za tydzień mamy ostatnie pneumo, potem za miesiąc grypa i to tyle- wszystkie szczepienia obowiązkowe odebrane.. prawie 2tys zł poszło..
to opiero Ekipa....hehe :ico_szoking: :ico_szoking:
no, ekipa pierwsza klasa :ico_brawa_01: Ja również podziwiam za różnicę wieku- nieograniczone pokłady sił i cierpliwości.. Jak Ty to kobieto wszystko ogarniasz :ico_olaboga:
A my dziś mieliśmy kontrolę u alergolog- odstawiamy 1 inhalacje dziennie i obserwujemy. Za 4 miesiące spróbujemy odstawić w ogóle inhalacje :-) jest nadzieja, że będzie dobrze. Na szczęście leki pomagają i przez 4 miesiące nie był ani razu chory.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

04 wrz 2013, 10:51

Asienka - ja bym tak szybko nie odkladala lekow,dziwny ten lekarz,ze chce wam juz odstawic - zwlaszcza,ze idzie sezon grypowy i nie bedzie wiadomo,czy to alergia czy grypa !

Biniu - Zucha dzielna,energia ja rozpiera,troche smutna jest,bo bardzo lubi przedszkole,a chodzic nie moze :(

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość