julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2012, 11:07

No czyli Dziewczyny, bardziej polecacie opiekacz, tak? :-) Fajnie - to nie będę inwestowała w toster :ico_oczko:

Gosia, on rzeczywiście teraz jak nie dostaje drugiej butli w nocy to je lepsze śniadanie bo jest głodny, ale czy zrozumie na zapas, że jak nie zje wieczorem, to bedzie głodny w nocy :ico_noniewiem:

Martuś, ja mam chustę z Nati :ico_oczko: Jestem z niej bardzo zadowolona, ale chodzi za mną jeszcze Indio i bambusowa. Ostatnio macałam taką na wrsztatach chustowych - no cudeńko! Najlepiej jest właśnie wybrać się na takie warsztaty w swojej okolicy, zobaczyć jakie chusty mają chustowe mamusie, poprzymierzać i dopiero wtedy podjąć decyzję :ico_oczko: A nierzadko można coś fajnego na miejscu "upolowac" taniuchno bo komuś dzieci wyrosło :ico_oczko: Ja zaczełam Dawisia nosić jak skończył miesiąc, ale wówczas byłam jeszcze zielona w temacie i bałam się wcześniej. Teraz myślę że spokojnie poradzę sobie z noworodkiem :-)

A oto my w chuście - tylko że Dziecie moje ma już ok 5 miesięcy :-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 11:08

gosia888, dzieki za pomoc :ico_sorki: u nas czasem sika raz bo np jak mi sie go uda wysikać ok 23 to potrafi już być pielucha potem sucha. Tylko problem w tym że on nie chce na spaniu sikać, wybudza sie i płacze okropnie to nie chce go torturować. a czasem - jak dziś- to muszą być ze 3 sikania bo pielucha wprost peka. Młody miał wczesniej tak że np 3 noce mokre 2 suche itp a w wakacje miał angine, po niej 3-4 dni sikał non stop a potem to przeszło tylko własnie to nocne sikanie zostało noc w noc. i sie boję czy ta angina nie porobiła mu coś z nerkami ale nie mam go jak zbadać . teraz postanowiłam że codziennie bede próbować rano żeby nasikał i jak sie w koncu uda to zbadam. ale pewnie jakieś usg by się przydało albo sama juz nie wiem co. ja bym sie nie czepiała gdyby to trwało "od zawsze" ale to własnie po tej anginie mu sie tak zrobiło a jak jestem u dr to zawsze szybko szybko. chciałabym iść mając w ręku wyniki moczu bo wiem że ona i tak od tego zacznie :ico_oczko:
pewnie ja znów panikuję :ico_noniewiem:
a Tomek to tak średnio w dzien co ile siusia?

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2012, 11:10

Kasiala, Dziecku w rozkraczonej pozycji właśnie jest najwygodniej bo tak się przyzwycziło w brzuszku :-) Potem jak leży na pleckach, to też przecież podkula nóżki,a nie leży z wyprostowanymi :-) Ale narobiłaś mi ochoty na naleśniki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 11:13

julchik22, super fotki. to na pewno kupie chustę. łatwo się to wiąże?
Kasiala, Ty rób smaka rób to mi tu zaraz bedziesz przywozić naleśniki :ico_nienie: :ico_haha_01:
gosia888, to młody musi sikac do takiego pojemniczka na mocz żebym widziała ile siusia w dzien?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

28 lut 2012, 11:13

julchik22, tak tak wiem dlatego zaznaczyłam w poście że tak jak piszesz :-) nom zaraz biorę sę za robotę bo mi zaraz łeb urwie tak mu się pali do naleśników :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

28 lut 2012, 11:14

Teraz myślę że spokojnie poradzę sobie z noworodkiem :-)
no to ja myśle tak dopiero po wakacjach bo chyba byśmy sie od siebie gotowali, nie?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

28 lut 2012, 11:14

Marta a gdfzie to Ty mieszkasz? bo pisałaś koło Krakowa... a jaka miejscowość :)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2012, 11:17

No właśnie Kasiala, zaraz się wprosimy na te pysznosci -bananowo-borówkowe :ico_oczko:

Marta, pierwsze 3 wiązania wydają się skomplikowane, a potem już łatwizna - najlepiej jak jakaś chustomama przeszkoli, bo z obrazków i filmików teoretycznie można się nauczyć, ale najistotniejsze są prawidłowe podociągania chusty tu i ówdzie, a to najlepiej jak ktoś pokaże :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

28 lut 2012, 11:34

chciałabym iść mając w ręku wyniki moczu bo wiem że ona i tak od tego zacznie :ico_oczko:
ale to zrób posiew na mocz - kup sterylny pojemniczek. U Tomka pierwsze badanie to właśnie posiew na mocz i usg brzucha. Jak się jest opitym to robią usg potem wysyłają dziecko na sikanie i znowu usg i wtedy widać czy są jakieś zalegania moczu czy nie. Ale jak wiążesz to z anginą to rzeczywiście zrób ten posiew. Tomek średnio co godzinę sika. On też dużo pije ale sika za często. A sikał różnie albo do pojemnika na mocz bo tam podziałka albo mam taki większy pojemnik do 300ml z podziałką nie pamiętam skąd.

Julchik super masz tą chustę :ico_brawa_01: tylko ja nie mam nikogo kto by mnie nauczył wiązać. Może sama popróbuję. A ile taka używana chusta kosztuje?

Ja zjadłam zapiekankę makaronową i żołądek mnie boli :ico_zly: taka jest ciężko strawna. Wczoraj ją jadłam i to samo byłam a dzisiaj głupia znowu zjadłam :ico_zly:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2012, 11:44

Marta, latem w chuście jest ok - przecież nie musisz być w nią zawiązana non stop :ico_oczko: A wyskoczyc rano do sklepu czy wieczorkiem na spacer - w sam raz o ile jest szczególnie upalne lato :ico_oczko:

Gosia, cena zależy od firmy i od rodzaju chusty. Ja na pewno odradzam chustę elastyczną bo na długo jej nie starcza - większe dziecko nie uniesie tak, jak trzeba. Należy wybierać chustę tkaną. Moja nowa z Nati kosztowała ok 200 zł jak się nie mylę, bo to dawno było, ale są np używane po 400 zł nawet - wszystko zależy od firmy :ico_oczko: A skąd Ty jesteś? Może spróbuję pomóc Ci znaleźć jakąś chustomamę z Twoich okolic ? :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość