Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 mar 2009, 10:49

zirca, no u nas to tez tak wyglada jak u Ciebie :-D te oczka nie sa jeszcze okreslonego koloru i jak tak z daleka na niego patrze to widze ciemne, a jak znowu pod swiatło to takie szaro niebieskie z lekkim pigmentem brazowego :-D

Ale jak tak patrze na wasze niektore dzieci i te z listopada to te dzieciaczki ktore miały miec niebieskie oczka juz je maja, no a moj jeszcze nie, wiec moze..... jest nadzieja ze bedzie mial po mnie ciemne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Bardzo by mnie to ucieszyło, bo jak widac Filip to cały tata, ale oczka moze beda po mamie, bo u meza w rodzinie to same bladasy tylko ja taka ciemna sie znalazłam.

zirca, w sumie na zdjeciu twojego Alka widac takie raczej ciemne oczka :-)

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

06 mar 2009, 11:01

Witam z rana :ico_kawa: dziekuje za komplementy dla Natalie no i oczywiscie 100 lat dla naszych malych solenizantow :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
U nas kolejna super noc :ico_sorki: Gdyby Artur nie obudzil o 12 na chwile Natalki swoim chrapaniem to spalaby bez tej przerwy do 5 rani ,zjadla i pozniej juz ze mna do 8 :ico_brawa_01: Ona chyba zawsze bedzie o tej porze jadala bo chodzi spac regularnie miedzy 19 a 20 wieczorem wiec ma straaaasznie dlugia przerwe w jedzeniu.
Bo my juz probowalismy deserkow, kleiczkow z owocami, jakiegos danonka tez juz sporbował, ale to wyszystko tak po troszce na probe narazie.
Zastanawiam sie kiedy posilek z mleka calkiem zastapic jakims innym???
My jemy,przecierane jarzynki z miesem,przecierane owoce,duuuzo marchewki,kaszki mleczne pod kazda postacia.Dlatego po 6 miesiacu przechodzimy na mleko "nastepne"ono zawiera wiecej witaminek,musze tylko poczytac ile butli dziennie mam jej dawac,teraz je 4-5 zalezy czy je w nocy.Mleka nastepnego podaje sie mniej.Ja chcac nie chcac musze przejsc szybciej na pkarmy stale ,bo mamy problemy z tym refluksem ,wiec jest jej duzo latwiej jesc przeciery niz pic mleczko

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 mar 2009, 11:44

miszka, czytałam, ze malutka ostatnio jakos zle ci spała, no u mnie tak od dwoch dni sie dzieje i nie wiem czemu.
Kłade go spac i po godzinie placz, nie zeby miał mokro, czy glodny, bo dopiero co pojedzony i przberany, no wiec daje mu nupla, pogłąskam go i spi. I tak co godzinke czy dwie sie budził z płaczem juz od dwoch dni i nie mam pojecia o co chodzi :ico_noniewiem:

W koncu o 3 dałam mu flache i znowu dwie godziny pospał i placz :ico_olaboga: nigdy do tej pory sie to nie zdarzało, bo nocki juz całe potrafił przespac.

miszka, no a z jedzonkiem, dzieki za odpowiedz :ico_haha_01: jade dzisiaj na zakupki to cos pokombinujemy nowego dla Filipa.

[ Dodano: 2009-03-06, 10:46 ]
ooo teraz dopiero widze, ze Twoja Natalka juz sama fajnie siedzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

06 mar 2009, 12:05

czytałam, ze malutka ostatnio jakos zle ci spała, no u mnie tak od dwoch dni sie dzieje i nie wiem czemu.
Kłade go spac i po godzinie placz, nie zeby miał mokro, czy glodny, bo dopiero co pojedzony i przberany, no wiec daje mu nupla, pogłąskam go i spi. I tak co godzinke czy dwie sie budził z płaczem juz od dwoch dni i nie mam pojecia o co chodzi
Oj wiem co to znaczy,Natalia budzila sie co pol godziny,pozniej usypialam ja kolejne pol godziny i tak w kolko.Ale jakos znow jest lepiej.Mam nadzieje ze tak jak sugerowal lekarz to skok fizjologiczny ,ale trwalo to ponad miesiac :ico_noniewiem:
Wiola kochana ,Filipek ma 4 miesiace,wiec zacznij od kaszek i ryzykow mlecznych,jabluszka i marchwi,pozniej stopniowo tydzien po tygodniu wprowadzaj nowosci -ziemniaczka,kalafiorek,kurczaka,ale powolutku :-) Natalie ma juz prawie 6 miesiecy dlatego wsuwa wszystko,ale na poczatku potrafil ja bolec brzuszek,warto wiedziec od czego,wtedy wiedzialam,ze na to dla niej jeszcze za wczesnie :-)
ooo teraz dopiero widze, ze Twoja Natalka juz sama fajnie siedzi
Nooooo wczoraj wlasnie siedziala "bez trzymanki" :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

06 mar 2009, 12:06

hej mamusie moje :-D u nas noc masakra co chwile pobudka i nie chcial zasypiac dopiero jak mu mleko dalam po 1 to unol na 3 godziny ale o godzinie 6.20 to juz pobudka na maxsa :ico_noniewiem:

Zirca u mnie tez black end waithe ja mam ciemne oczy i wlosy a moj blondyn z niebieskimi ,no i kacper wyglada jak tatuś i oczka też ma niebieskie :-D
brawa dla maluszków za sończone miesiączki :ico_brawa_01: :ico_tort: :ico_brawa_01:
wiola85,
ja też już podaje malemu inne jedzonko mleczko dostaje 4-5 razy dziennie czasem zamiast mlleka kaszke do picia a oprocz tego codziennie jakas zupka teraz juz z mieskiem lub same warzywka i soczek marchwiowo owocowy , zupek sama nie gotuje jak narazie to wole mu kupowac sloiczki zawsze wiem ze sa dobre proporcje i zrobione jest z dobrej jakość produktów.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 mar 2009, 12:09

miszka, masz racje, nie chciała bym mu zapodac zybt drastycznej dawki jedzenia i tak jak mowisz, wszystko powoli :-D

No a z tym spaniem, to mam nadzieje ze przejdzie, narazie to byla druga nocka z rzedu, zobaczymy co daje bedzie.

A te jedzonka to kupujesz gotowe w sloiczkach czy sama robisz i gnieciesz na papke??

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

06 mar 2009, 12:12

Nooooo wczoraj wlasnie siedziala "bez trzymanki"
brawa dla małej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: moj sie ciągle obala na wszystkie strony i jaka ma z tego radoche, ostatni nauczyl sie pluskac nogami w wanience i porzerac jej boki gdy trzyma sie łapkami :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

06 mar 2009, 12:13

u nas noc masakra co chwile pobudka i nie chcial zasypiac dopiero jak mu mleko dalam po 1 to unol na 3 godziny ale o godzinie 6.20 to juz pobudka na maxsa
No miejmy nadzieje,ze to faktycznie skok fizjologiczny i szybko minie,bo wykanczajace jest to"niespanie"
wole mu kupowac sloiczki zawsze wiem ze sa dobre proporcje i zrobione jest z dobrej jakość produktów.
Dokladnie mamtakie samo podejscie,boje sie ze sama cos zknoce,a sloiczka jestem po prostu pewna :-)
Musze sie pochwalic jak Natalka slicznie sama siedzi :ico_brawa_01:
Obrazek

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 mar 2009, 12:13

Zirca u mnie tez black end waithe ja mam ciemne oczy i wlosy a moj blondyn z niebieskimi ,no i kacper wyglada jak tatuś i oczka też ma niebieskie :-D
nasi mali mezczyzni wdali sie w tatusiow :-D
zupek sama nie gotuje jak narazie to wole mu kupowac sloiczki zawsze wiem ze sa dobre proporcje i zrobione jest z dobrej jakość produktów.
no wlasnie, tez sie zastanawiem czy kupic czy robic, narazie na probe kupywałam, bo tak jak mowisz nie wiem ile tego zrobic i nawet nie wiem czy dobrze to zrobie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

06 mar 2009, 12:14

A te jedzonka to kupujesz gotowe w sloiczkach czy sama robisz i gnieciesz na papke??
Sloiczki kochana,sloiczki :ico_sorki: Wylacznie :ico_sorki:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości