Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 cze 2011, 20:52

Nawet nie wiedziała, że jest aspirator z melodyjkami, czego to nie wymyślą :ico_noniewiem:
Ja też nie wiedziałam, póki czegoś takowego nie otrzymałam :-) Dla mnie zbędny wydatek, bo jak potem patrzyłam ile u nas to kosztuje to ponad 100zł, frida sobie dobrze radzi, ale ten aspirator zasysa lepiej

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

14 cze 2011, 21:31

hej

Ale popisałyscie :ico_sorki:

My większość dnia spędziłyśmy na polku, połaziłam po ogródku , polezakowałam, nawet sie opaliłam trochę :ico_brawa_01: , mała dziś ładnie spała :-) , po południu teściowa patrzyła mi na nią, a ja szalałam z Pola na trampolinie :ico_oczko:

U nas zajęcia dla maluchów są bodajże od 3 mies., myśmy chodzili z Polą, ale jak skończyła 8 mies. zajecia fajne, ale akurat tam gdzie chodziliśmy byla zimna woda :ico_noniewiem: .Teraz pewnie będziemy chodzić sami z dziewczynami

Nosek czyściłam jak Liwia miała katar aspiratorem, teraz tylko psikam woda morska

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 cze 2011, 22:14

moja Antosia dzis znowu plakala, tym razem przed kapaniem, przed 19 i dobre pol godziny, potem sie uspokoila na 2 godziny i znowu ale z 10 minut plakala, dzis od rana sie prezyla, malo oddawala gazow :ico_noniewiem:
nienawidze takiej sytuacji jak nie mozna pomoc dziecku :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
tak sie zastanawiam nad tym debridatem czy jej nie podac :ico_noniewiem: na uregulowanie jelitek, bo dzis ciagle jej sie przelewalo w brzusiu :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
od czego to zalezy??? kolka? uczulenie? tylko skad? od czego? :ico_placzek:
wybralabym sie do pediarty, ale nasz zaufany wyjechal na 2 tygodnie, a do osrodka nie ma sensu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 14-06-2011, 22:24 ]
siedze i mysle od czego ten placz i sie zastanawiam czy ten bobotic na nia zle nie wplywa?dodatkowo pije ta herbatke na laktacje 2-3 dziennie i czasem z kopru
mala dzis dostala kolo poludnia herbatke ulatwiajaca trawienie - 50 ml, a po poludniu 20 ml rumiankowej
myslalam, ze moze po tej pierwszej herbatce, ale raczej nie bo od rana juz tak sie zachowywala- napinala, stekala :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Nika24347
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 21 wrz 2010, 12:48

14 cze 2011, 22:29

od czego to zalezy??? kolka? uczulenie? tylko skad? od czego?
U mnie bylo to samo, jeszcze zanim wyszlam ze szpitala to kupilam ss. Teraz maly dostaje po 15 kropli przed jedzeniem i super mu odchodza gazy i kupeczki tez bez wysilku robi :-)

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

14 cze 2011, 23:02

Emilia nie martw się mój Maluszek ma to samo też się bardzo mu w brzuszku przelewa i też się pręży ale trochę się uspokaja jak przystawiam go do piersi...
Niestety nic nie możemy poradzić na kolki to nie wygląda dietę trzymałam było to samo teraz jem trochę więcej
Daję małemu espumisan ale nie widzę efektu może z czasem przejdzie jak jelitka się unormują bynajmniej na to liczę
Nie martw się będzie dobrze herbatki na pewno nie szkodzą, noś małą w różnych pozycjach ułatwiaj jej oddawanie gazów trzymając nóżki do góry przytulaj... Mojemu Igorkowi to pomaga

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

15 cze 2011, 08:06

Witam porannie.

My dziś mamy wizytę położnej, ciekawe co mi ciekawego powie :ico_oczko:

Emilko u takich maluszków to normalne że zdarzają się bóle brzuszka, mój Pawełek jak dziś się obudził o 4 to tak się prężył i ciężko do piersi było go przystawić bo się wyginał a już bardzo głodny był bo zasnął o 22.00 więc 6 godzin spał. Wkońcu się udało, zjadł z dwóch piersi, w między czasie odbijałam go i troszke mu się ulało, ale jak się najadł to zasnał i śpi cały czas. Takie maluszki jeszcze mają niedojrzały układ pokarmowy i wszystko musi się unormować.
noś małą w różnych pozycjach ułatwiaj jej oddawanie gazów trzymając nóżki do góry przytulaj... Mojemu Igorkowi to pomaga
Ja też tak robię z Pawełkiem, najlepsza pozycja dla niego to na ramieniu z podkurczonymi nóżkami.

Ja do noska mam fride i wode morską. Stosuję też sól fizjologiczną.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

15 cze 2011, 08:46

hej

emilka dla pocieszenia u nas jest podobnie z brzuszkiem :ico_sorki: , raz lepiej raz gorzej, dziś nocka kiepska, mała cały czas sie wierciła,stękała po każdym jedzeniu trzeba było nosić, na bank to brzuszek, zastanawiam się nad wczorajszym menu, czy cos jej nie zaszkodziło, ale nie mam do czego za bardzo się przyczepić.

U mnie dziś póki co pochmurno, ale ma być ciepło :ico_sorki:

Stawiam dziś urodzinowego :ico_tort: :-)

[ Dodano: 15-06-2011, 09:09 ]
Zarezerwowaliśmy z mężem wakacje, jedziemy 8-13 sierpień :ico_brawa_01:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

15 cze 2011, 09:21

Witam się i ja.
U nas noc spokojna choć wieczorem i pochmurno. W nocy padało więc wszystkim się dobrze spało i cięzko było wstać, tzn. mi i D bo młody to 6.30 i oczy jak 5 zł.
Emilko u takich maluszków to normalne że zdarzają się bóle brzuszka...
Takie maluszki jeszcze mają niedojrzały układ pokarmowy i wszystko musi się unormować.
Zgadza się i nie ma na to reguły u jednego dziecka będzie trwać to dłużej u drugiego krócej.
noś małą w różnych pozycjach ułatwiaj jej oddawanie gazów trzymając nóżki do góry przytulaj... Mojemu Igorkowi to pomaga
Ja też tak robię z Pawełkiem, najlepsza pozycja dla niego to na ramieniu z podkurczonymi nóżkami.
Mateusz też lubi taką pozycję, szczególnie od zasypiania :ico_oczko:

Nowa z okazji urodzin zdrowia życzę i spełnienia wszystkich marzeń, realizacji zamierzonych planów i wszystkiego naj.... :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

Emilia u nas wczoraj tez koło 18-19 był płacz i ciężko było z gazami.Podałam herbatkę i espumisan i trochę ulżyło ale płacz był nadal. Ja obstawiam zmianę pogody, mnie wczoraj głowa trochę bolała i wszystko minęło jak spadł deszcz. Mateusz jak zaczęło padać też raptownie się uspokoił normalnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, może Antosia też jest bardziej wrażliwa na zmiany pogody i dlatego wieczorem płakała i była niespokojna w ciągu dnia. Podaj jej ten debridat bo on nie tylko na kolki pomaga, łatwiej będzie jej się wypróżniać i oddawać gazy. Ten lek ma największe stężenie w organizmie po ok. 1 godz., obserwuj wtedy Tosię i zobaczysz czy pomaga. Mateuszowi też się przelewa w brzuszku i czasami to tak głośno ale pediatra powiedziała, że maluchy często tak mają i mam się nie martwić. Czasami jak go masuję to czuję jak mu się w brzuszku gazy przemieszczają.

[ Dodano: 15-06-2011, 09:27 ]
siedze i mysle od czego ten placz i sie zastanawiam czy ten bobotic na nia zle nie wplywa?
To zmniejsz częstotliwość podawania albo nie podawaj wcale i zobaczysz czy to to czy nie.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

15 cze 2011, 09:58

Hej dziewczyny!

U nas pochmurno było, ale słoneczko ładnie zaświeciło i pewnie znów będzie cieplutko :-) My dziś popołudniu mamy zamiar jechać na wieś do chrzestnego K. Pospacerujemy sobie po lesie :-)

Nowa, Wszystkiego co najlepsze, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń :ico_prezent: :ico_prezent:
Emilia, rozumiem, że to trudne! Ale niedługo się wszytsko ustabilizuje, jak tylko układ pokarmowy dzieciaczków będzie bardziej dojrzały. Musisz być dzielna kochana!

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

15 cze 2011, 10:42

Nowa Spełnienia marzeń :-) :ico_buziaczki_big:

U nas pogoda ładniutka słonko świeci mały wreszcie zasnął więc biorę się za małe :ico_pranko:

Mój K przyjedzie jutro!!! :ico_sorki: prawdopodobnie zostaje u nas do lutego... ale się cieszę :ico_brawa_01: zaczynamy intensywnie szukać mieszkanka
Wyobrażacie sobie że w mieście obok 4 pokojowe mieszkanie kosztuje 160 tyś. :ico_szoking: dwa pokoje można kupić za 70tyś :ico_szoking:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość