monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 10:41

Monika[/b]co do mleka to u nas pediatrzy przy zmianie zawsze zalecają stopniowe przyzwyczajanie, czyli jak wypija Tobie Patryk 150ml, to najpierw daj 120 swojego i 30 mm, potem 90 swojego i 60mm i tak aż dojdziesz do całego mm :),
tak wlasnie wczoraj zrobilam dalam wiecej swojego a tylko 30 ml MM ale kurcze na opakowaniu nie pisze jak zrobic tylko 30 ml MM i szkoda mi troche wylewac jak zrobie np. 90ml to przeciez te 60 musze wylac :ico_noniewiem: dzisiaj to dalam wieksza dawke MM a reszte mojego musze w szybszym tempie przyzwyczaic Patryka do MM bo ja to juz wymiekam z tym laktatorem :ico_sorki: cyce mnie tak bola od tego sciagania ze :ico_olaboga: :ico_placzek:


W ogole im wiekszy sie robi moj Patryk tym jakos wiecej mi tego mleka teraz potrzebuje a on nauczony na moim tylko i jak dalam mu wczoraj samo MM a potem samo moje to normalnie jak moje pil to jakby w siodmym niebie byl :ico_szoking: MM mu tak nie podchodzi zeby samo pic ze cos czuje ze ciezko bedzie ale moze wlasnie tym sposobem mieszania MM z moim jakos to pojdzie choc i tak czuje ze ciezko bedzie oj ciezko :ico_sorki: w nocy tez mi ostatnio malo sypia. jak sypial mi po 8-10 godzin tak teraz po 5 godzin mi spi :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a ja jeszcze odciagam mleko w nocy to teraz juz w ogole nic a nic nie moge sie wyspac :ico_noniewiem:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 10:42

jenny :ico_tort: za 1 miesiac Tomcia :ico_brawa_01:
:ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 11:02

mąż już był załatwić chrzciny, także mamy 12 :-) , dostał też kartki do spowiedzi, jutro dostarczymy je chrzestnym,
Mikuś znów kim, jak mąż wróci od dentysty to śmigamy do mamy i od niej ok14 pójdę spacerkiem po Szymka :),


Monika na 30ml wody dajesz 1 miarkę mleka, a jakie dajesz mleczko?
musisz mieszać aż dojdziesz do samego mm, bo jak będziesz mu dawać na przemian to ciężko będzie mu się przyzwyczaić do nowego, bo ciągle będzie to Twoje

jenny za 1 m-c Tomka :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 14:45

Jenny, brawo za skończony 1mc Tomka! Buziaki dla niego :)

No to musimy spróbować tego Bebilonu.

My czekamy na becikowe wciąż żeby moc iść cokolwiek w kierunku chrzcin załatwić.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 18:23

Monika na 30ml wody dajesz 1 miarkę mleka, a jakie dajesz mleczko?
musisz mieszać aż dojdziesz do samego mm, bo jak będziesz mu dawać na przemian to ciężko będzie mu się przyzwyczaić do nowego, bo ciągle będzie to Twoje
ja to dzisiaj odrazu wprowadzilam wieksza dawke Patrykowi. daje mu 90 ml MM i reszte mojego i je mi ladnie poki co. bede tak kilka dni sie tego trzymac a potem zwieksze ilosc MM. Ja daje Patrykowi Bebiko bo wczesniej dawalam Bebilon i po nim byly zielone kupki. w ogole Bebilon nie jest dobre to mleko. Nawet przyznam sie ze balam sie ze Patryk bedzie ulewac po tym Bebiku babrdzo ale nie ulewa w ogole... moze dlatego ze jeszcze dostaje je z moim.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 21:03

hejka

przede wszystkim Jenny za miesiaczek Tomcia :ico_brawa_01: wspaniale,ze już miesiąc za wami :ico_haha_02:

co do mlek to ja mam obeznanie w prawie juz każdym i również przyznam,ze bebilon jest nie dobrym mlekiem :ico_noniewiem: nie wiem jak ma sie to przeciw ulewaniom,ale samo bebilon jest niedobrym mlekiem,Milena nie dość,że po nim ulewała to i kup nie było i biedna sie męczyła strasznie,wiec przeszlismy na bebilon komfort i rany boskie :ico_olaboga: ulewała wymiotowała a kupy zielone i tak z brzydkim zapachem,że mój mąż raz zwymiotował,najlepsze mleko to w sumie NAN PRO ale po nim od kąd zaczeła pic to mleko to strasznie mi przybierała na wadze,ale to strasznie i tak jak wyladowałysmy u pediatry pare dni temu to Milena przy wzroscie ok 70zm wazyła 7700kg :ico_olaboga: ale fakt faktem ja jej jeszcze dodawałam do mleka kleik,głupio zrobiłam no cóż,a po za tym NAN ma duzo cukrów i jest baaardzo kaloryczne,w tej chwili przeszłysmy na bebiko i nie daje jej od 4 dni kleiku ani nawet łyzeczki plus obiadki i dzis było wazenie i juz jest 7500kg czyli moja wina,aż mi sie ryczec chce bo chciałam tylko aby dziecko mi nie płakało po kazdym jedzeniu bo wkółko była głodna i posłuchałam sie tesciowej aby dawac kleik i teraz mam za swoje,ale juz jest ok pije bebiko plus o 15 zupke sama jej gotuje warzywka i nie przybiera juz tak drastycznie :ico_sorki:
a to niunia nasza dzisiaj z tausiem...
Obrazek

tibby wiem jak to jest z tym chrztem kochana my tez czekamy na wiekszy przypływ gotówki i chrzcimy małą póki co sami nie mamy prawie grosza :ico_noniewiem:
Donatka no i wspaniale,kolejny brzdąc bedzie ochrzczony :-) po mału wszystkie bedą nasze maluszki ochrzczone,ojj baardzo bym chciała już :ico_noniewiem:
MonikaAA a jak zdrówko kochana?

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

04 paź 2013, 22:51

Witajcie dziewczyny,
Jenny :ico_tort: dla Tomcia za skonczony miesiac ale to szybko zlecialo,
Monika jak zdrowko, I mam nadzieje ze maly szybko przyswoi MM bo podziwiam Cie ze tak dlugo sciagalas mleko, ja tylko raz musialam sciagnac jak Wychodzilam I mialam dosc,
Tibby, Donatka ale slodziaki te Wasze chlopaki
Misia nie obwiniaj sie, chcialas dobrze zeby Milenka nie byla glodna a zauwazylas w czas ze duzo przybiera wiec teraz przypilnujesz, glowa do gory Milenka niedlugo zacznie raczkowac to tez troszke gram zrzuci.

Przychodze do Was z prosb otoz czy przygarnelybyscie nasz watekzimowy do swojego, bo u nas jest nas tylko dwie I tak troszke smutno nam...

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

05 paź 2013, 09:54

Misiu przecież też uczysz się, więc spokojnie a tych złotych rad też pełno słyszę.
U mnie nocka taka sobie tak cieszyłam się, że mąż będzie miał nocny dyżur, ale rozchorował się :ico_pocieszyciel: więc ratuje się kawą od rana. Mały znów mi 2 godz w nocy nie spał po 2 godz tym razem okazało się, że chciał mieć włączone światło, bo nie był śpiący, więc rozgląda l się w łóżeczku, a później zasnął. Dziś testujemy ponownie mleko zwykłe bebilon, bo mam prawie całą puszkę, czy dalej po nim będzie ulewać. Słonko świeci, więc spacer też mam w planie.
Co do chrzcin to Misiu u nas z kasą też kiepsko, więc pewnie na wiosnę zrobimy.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

05 paź 2013, 12:36

hejka

u mnie Patryk nie ulewa poki co po Bebiku ani kupek nie ma zielonych wiec chyba dobrze przyjal mleczko... robie mu pol na pol. polowe mojego dostaje na razie i polowe MM. wczoraj na noc dalam mu 200 ml (110 ml mojego i 90 ml MM + jeszcze kleik) przespal mi 9 h :-) przez ostatnie noce sypial mi po 5 godzin wiec w ta noc sie wyspalam :-)

zatrzymywanie laktacji to trudna sprawa jak na razie :ico_noniewiem: mleko naplywa dalej ehhh walcze z tym jak moge ale chyba nie dam rady sama zatrzymac cos tak czuje wiec wybiore sie do gina i moze przepisze mi tabletki.

misia dobrze ze w pore sie tez zorientowalas ze tak Milenka przybiera na wadze szybko po tym mleku. wiem ze chcialas dobrze dla Milenki ale lepiej zeby dziecko nie bylo pyziowate bo potem to ciezko czasem takiemu dziecku sie rozwijac.

sliczna jest Milenka taka duza dziewczynka z niej i kto by powiedzial ze ona ma skonczony 4 miesiac a 5 jej leci :ico_oczko:

zdrowko dziekuje ze pytasz... powoli przechodzi choc katar dalej jest :ico_sorki: ale widze ze sie poprawia jego kolor :ico_sorki: ogolnie samopoczucie mam juz lepsze wiec jakos teraz funkcjonuje. nawet na spacery krotkie chodze z Patrykiem to powiem szczerze ze i ja po takim spacerze sie lepiej czuje.
u nas takie piekne slonko od 2 dni to i wiecej jakos energi ja mam do zycia.

martuss ja jestem za, zebyscie do nas dolaczyly :-)

Mysmy chrzciny zrobili skromne mimo ze kasy tez nie mielismy ale jakos udalo sie grosza uskrobac i zrobic :-) na 14 osob robiac w domu wiele nie trzeba :ico_oczko: ksiedzu tez w kopercie dalismy co laska wiec nas chrzciny malo wyniosly. najwazniejsze ze Patryk ochrzczony i mamy to juz z glowy :-)

to u Was niebawem dziewczyny szykuja sie imprezki chrzcinowe fajnie :-)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: WIOSNA-LATO 2013 ---- nasze słodkie bobaski.

05 paź 2013, 20:18

witam:)

martuss ja nie mam nic przeciwko abyście przyszly do nas im więcej tym lepiej :-D

MonikaAA jesli nie pomogą kochana domowe sposoby to bedzie trzeba zajsc ci do ginekologa i poprosić o bromergon weźmiesz sobie pół rano i pół wieczorem,albo jedna rano i jedną wieczorem w zalezności jak sie bedziesz czuła,bo ten lek jest na zbicie prolaktyny i nie zawsze mozna sie po nim dobrze czuć,dlatego aby przespac objawy bierze się go na wieczór,i daje Ci 2 tygodnie i pokarm sie spali spokojnie :ico_oczko:
ale lepiej zeby dziecko nie bylo pyziowate bo potem to ciezko czasem takiemu dziecku sie rozwijac.
wiem kochana to doskonale,dzis byłysmy na wazeniu i Milena juz waży 7400kg czyli kleik tuczył jak nic :ico_sorki: i zaczyna byc na 75centylu to juz nie 90! ufff :ico_sorki:
Milenka niedlugo zacznie raczkowac to tez troszke gram zrzuci.
tez tak uważam dziekuje :ico_sorki:

A to Milenka z dzis nabrała nowej umiejetnosci w koncu leząc na brzuszku a ta dama ponizej to ja,czy nie ma podobieństwa? :-) i tez byłam pyzaaa :ico_haha_02:
Obrazek
troche stare zdięcie bo ma ono 32 lata :-)
Obrazek
Jenny
Co do chrzcin to Misiu u nas z kasą też kiepsko, więc pewnie na wiosnę zrobimy.
My moze wczesniej sie zobaczy,bo jak bedzie mało kasy to tylko my i chrzestni i obiadek w domku i starczy :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość