Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

22 wrz 2007, 10:57

To chyba jest jakiś steryd :ico_noniewiem: Ale zazwyczaj do leczenia zmian skórnych dodają coś ze sterydów. Jeżeli lekarz tak zalecił to myślę, że nie masz się co martwić, po prostu nie używaj długo tej maści :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

22 wrz 2007, 14:02

Delicja hydrokortyzon jest sterydem!!! Jednym ze słabszych ale to zawsze steryd. Musisz więc być ostrozna, z tego co mi wiadomo to mozna uzywac taką maśc maxymalnie do 3-5 dni i nie smarować twarzy lub naprawdę bardzo cienką warstwą. Sterydy szybko lecza zmiany na skórze ale mają tez skutki uboczne, więc trzeba być ostroznym.
Jesli Olenka czuje się lepiej (mniej ją swędzi) to moze odstaw ta maść i smaruj teaz skórę czymś nawilżającym, a kąp w krochmalu lub korze dębu to dosuszy wysypke i doprowadzi skórę do w miare dobrego stanu.
Delicja, jesli mleko jest dobrze dobrane to stan skóry powinien samoistnie (bez żadnych cudownych maści) się poprawić, bo zmiany na skórze to nic innego jak reakcja obronna organizmu na alergen. Pozdrawiam i zycze dużo zdrówka.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

22 wrz 2007, 15:02

moja mam (mgr faramcji ) potwierdza hydrokortizon to steryd

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

22 wrz 2007, 20:15

dziewczyny już się dowiedziałam w aptece, to steryd niestety :( :( :(

[ Dodano: 2007-09-22, 20:16 ]
dziękuję wam za pomoc

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

24 wrz 2007, 21:40

U nas walka z alergią i azs od nowa :ico_placzek: Było coraz gorzej więc poszperałam na necie, powypytywałam znajomych i wybrałam się z małą do alergologa. No i efekt tego taki, ze zaczynamy wszystko od początku... Dostałam nakaz odstawienia wszystkich maści (w których okazało się dermatolog powsadzała sladowe ilości sterydów :ico_zly: ) oraz wszystkich leków, bo mamy znaleźć i wyeliminować przyczynę a nie skutki... Dostalismy nowe mleko - Bebilon Amino, gdyż (tak jak podejrzewałam) Nutramigen mała uczula :ico_placzek: A kapac mam nadal w płatkach owsianych i smarować najprostszym kremem nawilżającym. I nic więcej nie uzywać, bo organizm ma się oczyszczac z toksyn (ma ją wysypywac), bo jak nie to zejdzie na pluca i wiadomo co dalej...
Odstawiłam więc wszystko w sobotę a juz w niedziele Viki była cała w krpach i plamach :ico_placzek: Nocka oczywiście zarwana a i dzień nie lepszy... Podobno tak ma byc do 10 dni a potem organizm powinien juz sie uspokoić... Oby, bo ja ledwo już ciągnę..

Buziale dla was i maluszków...

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

25 wrz 2007, 11:28

kasi.k strasznie współczuję. Biedna Vikusia. Trzymajcie się. Będę trzymała kciukasy za powodzenie misji " oczyszczanie". Może wreszcie znajdziecie przyczynę alergii i wyeliminujecie paskudny alergen.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

25 wrz 2007, 21:44

Kasiu trzymam kciuki, żeby Wikusia nie musiała już cierpieć :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

26 wrz 2007, 08:49

ech ta wstrętna skaza :ico_placzek:
bedziemy mocno trzymać kciuki zeby jak najszybciej była widoczna poprawa

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

26 wrz 2007, 09:16

dziewczyny mam pytanie, Mat ma skazę, na począatku podawałam mu bebilon pepti ale coś mu wyskoczyło i zmieniłam na nutramigen, oczywiście karmiłam też piersią, łączie ze sztucznym, ale już przestalam od jakiegoś tyg, i coś go wysypało, 1.5 tyg temu podałam mu herbatkę rumiankową, tak to podaję mu wodę, dostaje dodatkowo żelazo i teraz już nie wiem po czym ta wysypka....mąz przez nieostrożność kupił krem oilatum soft, ja dotąd smarowałam go oilatum krem... jestem w kropce, co go uczuliło??? rumianek, zelazo, krem, a może to że już nie jest na piersi... a może to nutramigen???? dodam że miałam spokój z jego buźką jakieś 2 miesiące, wcześniej alergia nie była zdiagnozowana, moja lekarka twierdzi ze tak jest ze skórą atopową, że czasem coś wyskoczy, ale ja nie chcę się z nią zgodzić bo przecież Mateuszek miał skórę gładziutką, a teraz te kropki.....nic nowego z pokarmów nie wprowadziłam, poradźcie coś, bo jak pójdę z tym do lekarki to znowu będzie o mnie plotkować że jakaś przewrażliwiona jestem

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

26 wrz 2007, 09:39

kate_k82 i masz prawo być przewrażliwiona!! To jest Twoje dziecko i sie martwisz. Zawsze mozesz isc też do innego pediatry. Moja jak nie jest pewna diagnozy zawsze sie konsultuje z pediatrą ze szpitala lub daje skierowanie do specjalisty.

Łukasza znów wysypało, nie wiadomo od czego, myślelismy, ze to ospa, bo bable podobne, ale nie..... Kazali odstawic pluszaki :ico_szoking: , wprowadzić dietę. Co dziwne lekarka kazła wyeliminowac z diety zółty ser, a mały jako, ze ma skazę to nie je serka jeszcze.... :ico_haha_02:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość