Awatar użytkownika
anetusia83
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 03 maja 2007, 21:53

09 wrz 2008, 06:30

witam z rana :-)

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

09 wrz 2008, 08:51

Również witam

Awatar użytkownika
anetusia83
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 03 maja 2007, 21:53

09 wrz 2008, 12:05

POMOZCIE!!!
bylam u lekarza i jestem zalamana po tej wizycie,ale nie chce sie wdawac w szczegoly.
powiedzciue czy jezeli chodzi sie panstwowo to badania takie jak:toxoplazmoza,cytomegalia i grupa samemu sie robi i placa.3 lata temu jak bylam w ciazy to wszystkie mialam robione za darmo przez lekarza.teraz jestem w innej przychodni i kazala mi to samej zrobic i wydarla sie,ze jeszcze sobie nie zrobilam???!!!!!!!!!!!

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

09 wrz 2008, 12:38

miałas już robioną wczesniej toxo i cytomegalie?

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

09 wrz 2008, 19:09

Ja chodziłam państwowo do ginka i nie wydałam ani złotówki na badania.

Awatar użytkownika
anetusia83
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 03 maja 2007, 21:53

10 wrz 2008, 06:52

dziewczyny no to ja juz nie rozumiem.mialam robione,bo bylam w ciazy.ci lekarze to czasami potrafia czlowieka pograzyc.

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

10 wrz 2008, 09:09

Dziewczyny jeżeli chodzi o badania to teraz w modzie jest robienie toxo, cytomegali i jakis tam jeszcze innych wymyslonych. Ja nie robilam w poprzednich ciazach zadnych takich badan. Urodzilam dwoje zdrowych dzieci i teraz tez nie mam zamiaru tego robic.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

10 wrz 2008, 10:13

Urodzilam dwoje zdrowych dzieci i teraz tez nie mam zamiaru tego robic.
wiesz to żaden argument. To jak bym przejechała 2 razy na czerwonym świetle i nic by mi się nie stało tzn ze zawsze powinnam? Przecież skierowanie na te badania dostaje się za darmo więc co szkodzi je zrobić. A później jaki będzie spokój.
Na chwilę obecną można leczyć jak się ma toxoplazmozę w ciąży, ja bym sobie do końca życia nie darowała gdybym nie zrobiła tego badania a później przez to z moim dzieckiem było coś nie tak.
Ja skierowania miałam na mnóstwo badań również na hiv. Co ktoś może stwierdzić co to za głupota. Ale ja się cieszę że tak szczegółowo zostałam zbadana.

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

10 wrz 2008, 13:40

Jeżeli chodzi Ci o toxo ok., robiłam kilka m-cy temu. Okazało sie ze mam przeciwciała i ze juz ja przeszlam. Lekarz powiedzial że ostatnie poronienie moglo byc spowodowane toxoplazmoza. To powiedz mi jak ja leczyc w ciazy skoro ona wywoluje poronienia?

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

10 wrz 2008, 16:06

Okazało sie ze mam przeciwciała i ze juz ja przeszlam.
jak masz już przeciwciała to nie musisz się powtórnie badać. Ale nie wspomniałaś tego wcześniej. Stwierdziłaś tylko że to badanie w modzie ( w domyśle wcale nie potrzebne)
Lekarz powiedzial że ostatnie poronienie moglo byc spowodowane toxoplazmoza.
bardzo prawdopodobne
Poronienie samoistne lub obumarcie wewnątrzmaciczne występuje w przypadku zakażeń wewnątrzmacicznych w pierwszym trymestrze ciąży.
To powiedz mi jak ja leczyc w ciazy skoro ona wywoluje poronienia?
nie zawsze wywołuje poronienie, w przypadkach których nie wywołuje
Leczenie toksoplazmozy w ciąży

Lekiem z wyboru toksoplazmozy w ciąży jest Spiramycyna - Rowamycyna doustnie, w dawce 3 g (9 mln. j.) na dobę w trzech dawkach podzielonych od chwili rozpoznania toksoplazmozy aż do rozwiązania (niektórzy zalecają 20-dniowe cykle leczenia z 20-dniową przerwą). Ostatnio stosuje się również w leczeniu w drugim i trzecim trymestrze ciąży 3-dniowe kuracje Sumamedem (po 500 mg).

Po porodzie u dziecka przez rok należy seryjnie określać poziom przeciwciał IgG i IgM. U dzieci nie zarażonych poziom przeciwciał IgG, które od matki, przekraczając barierę łożyskową przeniknęły do płodu stopniowo obniża się.

Zapobieganie toksoplazmozie wrodzonej
w ogóle polecam stronę
http://www.maluchy.pl/artykul/157

możesz sporo tam ciekawych rzeczy się dowiedzieć :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość