Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 lis 2010, 13:03

Askra no to super, że wszystko dobrze :ico_brawa_01: a który to tydzień u Ciebie?

Ja dostałam taką rozpiskę:

-grupa krwi (nie robię, bo mam z zeszłego roku)
- morfologia
-badanie ogólne moczu
-glukoza na czczo
-HBS
-USR
-toksoplazmoza IgM i IgG

jutro idę do laboratorium, miałam iść dzisiaj, ale zapomniałam wczoraj kupić pojemniczka na mocz :ico_oczko:

Askra ja też mam już spodnie ciążowe, ale nie noszę ich, bo okazało się, że za duże kupiłam :ico_noniewiem: na brzuszku fajnie leżą, ale z tyłka mi zjeżdżają, muszę sobie kupić rozmiar mniejsze, a te będę miała na później jak dupsko mi urośnie :ico_haha_01: Kiedy będziesz robić badania prenatalne? Konieczne są po in vitro, czy po prostu chcesz zrobić?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lis 2010, 14:56

Badania prenatalne zaczyna sie robić po 10 tyg, ale w sumie zależy od lekarza kiedy. Pewnie juz na wizycie za tydzień sie umówimy. Obowiązkowe nie są, ale lekarz zdecydowanie podkreślił żeby robić i ja zresztą też od poczatku byłam za. Powiedział, że inwezyjne tylko wtedy gdy wynik tych pierwszych będzie odbiegał od normy, bo jednak amniopunkcja czy biospja komsówki są zbyt ryzykowne.
USG zgadza sie w sumie z terminem ost miesiączki czyli już połowa 9 tygodnia.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 lis 2010, 15:08

Askra nie znam się kompetnie na tych badaniach prenatalnych :ico_noniewiem: na czym będą polegać te, które będziesz robiła? A co lekarz powiedział na te bóle brzucha?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lis 2010, 15:21

powiedział, że to moze się macica tak rozciagac, byc moze były jakieś zrosty (nawet logiczne, bo kiedys kiedyś na jednym badaniu wyszło mi, że mam zrosty na macicy chociaz żadne inne badanie tego nie potwierdziło). A poza tym ciagle ta hiperstymulacja może się czasem odzywać.
A badania prenatalne...hmm...są łatwiejsze niż myslałam;) To jest głownie USG genetyczne (tam sie bada też przeziernosć karkową) i test podwójny czyli dwa razy pobranie krwi i sprawdzenie hormonów. Są tam jakieś normy i na podstawie tego sprawdza się możliwość wystąpienia wad wrodzonych. Potem robi sie też USG 4D. Tak naprawdę badania prenatalne są standardem tylko niewiele kobiet kojarzy, że to tez zwykłe badanie krwi, a nie tylko własnie inwazyjna amniopunkcja.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

09 lis 2010, 17:16

Witam dziewczyny, czasami was podczytuje i widze, ze jakos malutko was jest, ale moze jeszcze ktos sie dołączy :-)

Pozdrawiam :-)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lis 2010, 18:01

część czerwcówek jeszcze nawet nie musi wiedzieć, ze jest w ciąży;) tak też się zdarza...Moja znajoma zorientowała się dopiero w 5 miesiącu, bo była na bardzo restrykcyjnej diecie i dopiero kiedy odkryła, że coś brzuszek jej nie chudnie to poszła do lekarza...maskara...

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 lis 2010, 20:08

Askra usg genetyczne będę miała na pewno, 4D może też zrobimy, ale badań typu test PAPPA na pewno nie. Koleżanka z innego wątku robiła test potrójny i wyszło, że dziecko ma zespół Edwardsa i Patau, a dzieci z tym zespołem nie dożywają 1 roku życia! A okazało się to kompletną bzdurą! Jej dzieciątko jest zdrowe jak ryba. Dlatego uważam, że nie warto robić badań, które nie są do końca wiarygodne, jak właśnie test potrójny, który już u wielu osób różne cuda pokazał, po co zamartwiać się na zapas. A poza tym, nawet gdyby okazało się, że moje dziecko jest chore, to i tak już nic na to nie poradzę, mam tu na myśli wady, których nie można leczyć.

Wiola no mało nas, mało :ico_sorki: ale faktycznie niektóre dziewczyny mogą jeszcze nie wiedzieć o ciąży :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

10 lis 2010, 09:06

markotka, ja testu PAPPA tez robic nie bede ......z Nataszą tez nie robiłam :ico_oczko:

dziewczyny skad jestescie z jakich regionów Polski ????
ja pochodze z Radomska to miejscowosc miedzy częstochową a piotrkowem trybunalskim :ico_oczko:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 lis 2010, 10:40

a ja ostatnie dwa dni w Polsce;) a potem długo długo Niemcy;)
testu PAPPA tez nie będę robić tylko podwójny, PAPPA jest podobno własnie mało wiarygodny. Ale nie wyobrażam sobie nie zrobić żadnych prenatalnych, bo czasem na niektóre wady jeszcze można coś poradzić, a co jesli będzie najgorszy scenariusz z możliwych? Ja musze wiedzieć wcześniej.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

10 lis 2010, 14:16

Zoola ja z Konina-Wielkopolska :ico_oczko:

Askra a co w przypadku najgorszego scenariusza, byłabyś gotowa usunąć ciążę?

Ja byłam dzisiaj na badaniach i zapłaciłam bagatela 176zł :ico_szoking: ale oprócz tych co mi lekarz zapisał zrobiłam sobie jeszcze hiv i cholesterol (jestem obciążona genetycznie).

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość