wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

06 wrz 2013, 11:28

hej dawno mnie tu nie było.
karola non stop marudzi wychodza jej 2 ostatnie trojki i na tym chyba narazie koniec bedzie pozniej bedziemy czekacna piatki. chodzi do złobka tzn do wczoraj chodzila bo juz zakatarzona. co do mowienia to tylko papa i nie i chodzi i robi nunu. gorszy problem mamy z zuzka bo nie mowi chodzi do przedszkola i nie mozna sie z nia dogadac i krzyczy, dzis idiemy na badanie słuchu jutro do logopedy. do przedszkola chce chodzic ale ok 10 zaczyna plakac i wola mama.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

06 wrz 2013, 14:18

Rybko, fajnie, że jeszcze ma taki dzidziusiowy rytm.
Może zacznie jeść, jak nie będzie pił tego mleka nocnego?
Jaśko je ładnie, ale mleka nie pije wcale.
Cycka skończył jeść z miesiąc temu,a innego mleka nie chce żadnego :ico_noniewiem:

wisnia, daj znać potem jak z Zuzką u specjalistów.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

06 wrz 2013, 20:16

badanie suchu wyszlo dobrze jutro mamy nastepna wizyte u logopedy. ale dzis wzielam zuzke na sle albo powiesz daj albo nie dostaniesz to powiedziala. pozniej usiadalam z nia do ksiazki kocham czytac i tez starała sie powtarzac.
zazdroszcze Ci Martalka ze jasko nie pije mleka moja karola tylko na nim moglaby zyc.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

06 wrz 2013, 22:02

No nie wiem czy jest czego zazdrościć z tym mlekiem.
Czasami już nie wiem co mu dać zamiast.

Wisnia, Zuzia przełamie się!!!
Ja jej jeszcze napisałam na kartkach dwie literki (A i O) i pokazywałam, i je czytałam.
Potem słowo MAMA. I trzy dni tylko czytałam, pokazując karteczkę.
Dzisiaj napisałam dwa kolejne słowa KOT i AUTO. Kilka razy pokazałam.
Pamięta i "czyta" (jak ją to cieszy strasznie!!!!).
Ale co ważniejsze, wymaga to od niej wymówienia słowa. I to jest dla mnie niesamowicie pozytywne doświadczenie!!

Co prawda pojedyncze obrazki jakoś od maja lubi nazywać (mam różne flashcards dla dzieci, nawet memo jakieś się nada).
Ale czytanie!! Ona sama jest w szoku i tak :-D się jej micha cieszy :ico_haha_01:
Mi też.

Na razie jednak pomęczymy samogłoski. Potem sylabki.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

07 wrz 2013, 08:39

hej!!!
w ogole jak wczoraj poszlam po zuzie do przedszkola to byli na dworzu i zuzia przybiegla do mnie i pokazywała mi ze chce kurtke i jej pani mowi ze chcieli jej załozyc jej bluze a ona bardzo krzyczała to jej nie zakladali ale dzieciak nadal krzyczał i pokazywał na rece. pytam sie tej kobity jaka bluze mowie ze ona ma kurtke dzinsowa a ona ze tam zadnej kurtki nie bylo ide do szatni i faktycznie nie ma kurtki juz myslalam ze ktos jej podwędził ale szukam a kurka lezy na podłodzez drugiej strony a dzieciak krzyczał ze to nie jest jej. a dzis juz ma katar. a jej opiekunka mi tylko gada ze juz ja boli glowa od zuzi krzyku.

a ksiązki takie jej kupiłam
http://allegro.pl/kocham-czytac-seria-l ... 94044.html
pierwsza część to samogłoski druga dzwieki nasladowcze wiec dzis bedziemy dwie cwiczyc a na 18 do logopedy

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

07 wrz 2013, 10:42

Wisnia, o to dokładnie mamy.
Najpierw samogłoski niby trzeba, oraz kilka słów "globalnie". To ja tak zaczynam. Milena ma uciechę na maxa!
Naprodukowałam karteczek z samogłoskami (bo książka to nie wszystko, trzeba jakieś inne ćwiczenia też wprowadzać).
wisnia, ty Zuzię rozumiesz pewnie bez słów. Trochę takich sytuacji, i może się przełamie kochana niegadułka.
Milena będzie w identyko sytuacji. Bo mimo, że cos tam gada, to idzie do angielskiego przedszkola, więc klops.
Różnica jest taka, że panie mają naprawdę ogromną cierpliwość do dzieci mówiących inaczej i MAJA sposoby na porozumienie się.
jedynie mam obawy, żeby mi się nie przystopowała z mową znowu (ze stresu, dużej zmiany, lub choćby z powodu bombardowania innym słownictwem).

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

07 wrz 2013, 10:54

wisnia, mi się spodobał ten blog (tu akurat o nauce onomatopei) http://dwujezycznosc.blogspot.co.uk/201 ... opeje.html
co prawda jest to blog o dwujęzyczności dzieci, ale same pomysły na czytanie bardzo fajne i stąd zgapiam (no i sporo w nim ogólnie o nauce języka, mówienia) :) Tu więcej wpisów o samej metodzie nauki czytania http://dwujezycznosc.blogspot.co.uk/201 ... opeje.html
Fajna zabawa!

o, a tu o samych samogłoskach http://dwujezycznosc.blogspot.co.uk/sea ... 20czytania
:D

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

07 wrz 2013, 11:40

a milenka tez krzyczy jak ktos jej nie rozumie? kobita w przedszkolu powiedziała ze zuzia ogolnie grzeczna jest tylko za bardzo krzyczy i inne dzieci sie jej boja. i ogolnie chce sie przebierac jak zrobi sobie nawet mała plamke

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

08 wrz 2013, 08:03

no i wczoraj bylismy u logopedy w koncu trafilam na jakas normalna. powiedziała ze czeka nas kawał duzej pracy poleciła na poczatku ksiazke z ćwiczeniami moje sylabki tez cieszynskiej. bedziemy chodzic do niej co tydz w sobote

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

09 wrz 2013, 12:52

Wiśnia dobrze, że lekarze nie zlekceważyli niemówienia Zuzi. Bo większość polskich lekarzy ma to do siebie, że lekceważy objawy zauważone przez rodziców.. Ale Zuzia na pewno przełamie się i zacznie mówić, trochę pracy i będzie ok..
Martalka a próbowałaś Jaśkowi dawać smakowe mleko? Może to na niego zadziała i zacznie pić? Ja daję Piotrkowi Nestle junior, na zmianę zwykłe z waniliowym, teraz próbowałam z miodem i też smakuje. A miał taki okres, że nie chciał zwykłego pić, to waniliowego całą butlę wciągał :ico_sorki:
A my u lekarza byliśmy.. Piotrek całą noc płakał, dałam jemu czopka i bobotic i nic, co pół godziny się budził, wyginał z bólu :cry: Rano dostał katar.. Lekarka powiedziała że ma wzdęty brzuch, zbadamy mocz i zobaczymy.. Póki co jest ok. A i dostaliśmy od alergologa zaświadczenie o astmie i ostatnią dawkę pneumo mamy za darmo, ale to dopiero pod koniec września :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość