NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 wrz 2011, 09:54

za 6 miesięcy Martynki :-D :-D :-D
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Martyśka waży 7400g i ma 72cm :-D pisałyście kiedyś o wielkości główki to ma nie całe 44cm.
super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dluga jest :ico_oczko:
No i mnie też rozłożyło :ico_olaboga: Cała noc miałam gorączkę i tak się wypociłam,że wszystko mokre :ico_olaboga: :ico_olaboga: ledwo mogę chodzić tak mnie wszystko boli :ico_placzek:
zdrowka kochana :ico_sorki: :ico_sorki: najgorsze jak dzieci chore i do tego samemu sie choruje...
My jeszcze na 2 idziemy i później przerwa,żeby zobaczyć czy już będzie wszystko dobrze czy znów zacznie asymetria wracać. Mam nadzieję,że już wszystko OK będzie :ico_sorki:
ale pod opieka ortopedy bedziecie nadal wrazie jakby bylo cos nie tak??
My mamy jeszcze 3 reh. a pozniej znowu wizyta u ortopedy i dowiem sie czy dalej, czy dopiero jak Marcelina zacznie chodzic, zeby zobaczyc jak nozki stawia...

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

28 wrz 2011, 10:15

NowaSejana, oj marzę,żeby położyć się do łóżka i troszkę przespać... Oby tylko Martynka się nie zaraziła :ico_sorki:
ale pod opieka ortopedy bedziecie nadal wrazie jakby bylo cos nie tak??
powiem Ci,że jak chodziłyśmy do tej kobitki prywatnie to bardziej się przykładała do tych ćwiczeń i trwały 45minut,a teraz jak do ośrodka chodzimy to nie całe 30 minut i tak na odwal sie robi... zła jestem bardzo :ico_zly: no i neurolog powiedziała,że do 7 miesiąca będzie na pewno ćwiczyć i na wizytę mamy przyjechać i zobaczymy co dalej,a ta rehabilitantka mówi,że jeszcze 2 razy i później po 2 tygodniach mamy przyjść i ona zobaczy czy jest wszystko dobrze :ico_noniewiem:
W ogóle jak jej mówię,że jeszcze widzę,że ta rączka nie jest taka jak powinna to mówi,że może będzie lewo ręczna i żeby nie robić problemów...
Nawet jak by była lewo ręczna to nie znaczy,że druga rączka może nie być w pełni sprawna... :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Umówię się na wizytę do neurologa za 3 tygodnie i zobaczymy co powie.

A jeszcze mi się przypomniało jak pisałaś,że Marcelinka nie może mieć bucików to mi rehabilitantka mówiła,że właśnie pierwsze buciki należy kupić jak dziecko już będzie pewnie stawiało kroki. A tak to po domu na boso lub w skarpetach z abs-em, bo będzie naturalnie ustawiało stópki,a nie będzie musiało dostosowywać się do wkładek w bucikach co później powoduje problemy w chodzeniu.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 wrz 2011, 10:54

Aniaaa, widzisz, co rehabilitantka to inaczej :ico_olaboga: u nas normalnie powinno trwac 30min, a czasem jest nawet krocej :ico_zly: :ico_zly:
ja za jakies 2 tygodnie wybieram sie do ortopedy to zapytam go o te buty i zobaczymy co on powie, bo mi sie wydawalo, ze jak mala zacznie na nozki stawac to wtedy powinnam jej buciki zalozyc, bo bedzie jej wygodniej tak stawac, a rehabilitantka powiedziala, ze nie, ze nozki potrzebuja miec wiecej miejsca... wiec poczekam na opinie ortopedy, bo nie chcialabym zrobic nozkom krzywdy :ico_placzek:

A u Ciebie ktos jest w rodzinie leworeczny??
Moj P. jest i poki co Marcyska lewa reka lapie wszystko, ale jeszcze moze sie to zmienic, zreszta mi to obojetne, a twoja Martynka to obie powinna miec w pelni sprawne, co z tego ze kiedys moze byc leworeczna

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

28 wrz 2011, 10:58

Aniaaa, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 6 miesiecy Martynki.

Co do bucików to ja tez slyszalam ze najlepiej jak dziecko na boso chodzi :ico_noniewiem:

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

28 wrz 2011, 11:40

hej dziewczyny:-)

nie zaglądałam troszkę i mam zaległości... ;-)

:ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: za kolejne skończone miesiące naszych szkrabów!!!

NowaSejana ojej, butków mała nie może nosić... Nie chce straszyć ale znałam przypadek, że dziecko nie przyzwyczajone do butów potem nie chciało w ogóle w nich chodzić :ico_sorki: ale oby to nie dotyczyło Twojej małej :-)
Ja Witusiowi zakładam tylko jak wychodzimy na spacer buty.
i wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :-)

fajne ciuszki dziewczyny pokupowaliście :ico_brawa_01: ja cały czas czekam aż pojedziemy do Anglii, bo mojej kuzynki chłopak tam jeździ i mówi, że strasznie tanie ciuchy tam sa;p tabogucka prawda to?;>

magda1614 ale fajna sesja, śliczne zdjęcia :ico_brawa_01:

Blanka26
co do jogurcików to kupiłam takie specjalne dla maluszków no i danonki je :-)

Gwona mój te już wcina rosołek na gołąbku, pzszyny jest :-D

aga216 zdrówka dla Paulinki :ico_sorki:

A co to jest trzydniówka??

u nas Wituś chory, na szczęście bez gorączki, jedynie ma katar i kaszel, szczeka jak piesek...
Podaje mu taki niedobry gorzki syrop, tak się otrząsa jak go mu daje ale dzielnie wszystko łyka :ico_haha_01:

brawa za kolejne ząbki :ico_brawa_01: U nas nadal brak,...

a co do wstawania, to Witek już zapierdziela po pokoju w chodaku :P bardzo lubi w nim siedzieć, gaworzy wtedy strasznie i potrafi 'przyjechać' do mnie, odpycha się nogami jak żabka taka :-)

[ Dodano: 28-09-2011, 11:57 ]
parę fotek ;-)

Obrazek

tu w sklepie sprzedawał ze mną;) ometkowałam go hihi
Obrazek

w chodaku...:-)
Obrazek

A tu dzisiaj jadł kleik razem z miską;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

28 wrz 2011, 12:15

NowaSejana, ale właśnie o to chodzi,że to ta sama kobitka i prywatnie się przykładała do ćwiczeń i Martynka była wykończona później,a teraz na odwal się robi i na dodatek Martynka płacze cały czas,a jak chodziłyśmy prywatnie tak wszystko fajnie robiła,że nie płakała mała :ico_noniewiem:

My Karolince kupiliśmy buciki jak już chodziła dobrze sama i na spacerki mogłam z nią wychodzić np. za rączkę,a w domu miała tylko skarpetki.
Stópka potrzebuje się sama uformować,a jak się włoży nogę w buta to się stópka będzie układać tak jak jest bucik i wkładka wyprofilowane.
Chociaż dużo moich znajomych kupowało buty dla dziecka jak zaczęło tylko stawać i nic się nie stało ale my poczekamy i mała będzie śmigać w skarpetkach,a na polko takie miękkie buciki ocieplane będzie mieć :-D

Nikt z rodziny nie jest leworęczny i nie wydaje mi się,żeby Martynka była leworęczna, zobaczymy.
Używa obydwu rączek ale bardziej łapie zabawki lewą,bo prawą nie zawsze jej się udaje i nawet neurolog mówiła,że ma słabszą rączkę,bo ją badała,a ta mówi,żeby nie szukać problemów,bo ona nie widzi nic... :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

agusia22, :-D

Dobrusia, mi lekarka kiedyś mówiła,żeby danonki podawać ok. 2 roku życia dziecka dopiero :ico_szoking:
Oby Wituś szybko wyzdrowiał :ico_sorki:
Super zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Widać,że kleik smakował :ico_haha_01:

A mi ostatnio znów udało się kupić kilka fajnych ciuszków na allegro :-D

Bluza za 8 zł :-)
Obrazek

Polarek za 10zł :-)
Obrazek

Kombinezonik za 15zł :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

28 wrz 2011, 13:23

hej :ico_kawa:

Aniaaa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mam dość.. jestem niewyspana, nie mogę schudnąć, nie chce mi się jeść albo z kolei mam napady żarłoczności.. Jeszcze na dodatek się z M. po żarłam i tyle z tego wszystkiego.. :ico_placzek:

[ Dodano: 28-09-2011, 13:39 ]
mój mikołajek http://www.youtube.com/watch?v=2dk4wHEWitM

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 wrz 2011, 14:00

Dobrusia, sliczne fotki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
moje dziewczynki chodzika nie mialy i Marcela tez nie bedzie miala, jestem przeciwna temu sprzecikowi...
Co do bucikow to ja Marceli jedynie moge takie cieniutkie kupowac, albo skarpety z podeszwa..
Stópka potrzebuje się sama uformować,a jak się włoży nogę w buta to się stópka będzie układać tak jak jest bucik i wkładka wyprofilowane.
Chociaż dużo moich znajomych kupowało buty dla dziecka jak zaczęło tylko stawać i nic się nie stało ale my poczekamy i mała będzie śmigać w skarpetkach,a na polko takie miękkie buciki ocieplane będzie mieć :-D
dokladnie, chyba rehabilitantka miala to samo na mysli, bo widze, ze Myrcyska juz stope ma normalna, ale nozki zgina do srodka.. i musimy obserwowac jak wstanie na nogi jak stopki bedzie ukladac, wtedy dostanie wkladki ortopedyczne, albo nawet buty.. pewnie dlatego normalnych jej kupic nie moge...

sliczne ciuszki kupilas Martynce, a to ceny juz z przesylka??

Co do rehabilitantki Waszej, to moze moglabys jej uwage zwrocic??

Inuno, ale Mikolajek jest fajny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i jak nozki do buzki wklada :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 14:58 przez NowaSejana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

28 wrz 2011, 14:41

hej***
ja na chwilunie
badania moczu ok
mała jeszcze w nocy gorączkowała
teraz nie m atemperatury
za to pojawiła się wysypka,czyli mamy trzydniówke
ufffff chociaż wiem wkońcu od czego ta temp :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Inuno, a nie może ci ktoś pomóc żebyś odpoczeła troche???babcia mama czy ktoś???
Aniaaa, super ciuszki,ja co prawda nie na alegro ale u nas na forum kupiłam kombinezonik,2 czapki,2 bluzeczki i buciki za 59 z przesyłką :ico_sorki:

mój Piotruś jest leworęczny :ico_oczko:

Dobrusia, ja też jestem przeciwna chodzikom,a napewno pediatrzy ich nie zalecają,ale każy ma wybór :ico_oczko: :ico_sorki: no i super foteczki ,a to z mieseczką super!!!

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 wrz 2011, 15:01

aga216, dobrze, ze juz wiadomo co Paulince dolega :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
ja juz zapowiedzialam tesciom i rodzinie, zeby nikt bron Boze Marcelinie chodzika nie kupowal, bo ja go i tak uzywac nie bede.. i poki co nikt nie kupuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: blizniaczki nauczyly sie przy takim pchaczu chodzic i przy Marceli bede identycznie robila.. Moja mama mnie wsadzala do chodzika, mam nawet fotke w domu, a potem dlugo na palcach chodzilam :ico_olaboga:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość