Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

16 cze 2011, 10:32

nina0226, lekarz rodzinny ma twoją kartę tam zapisuje leki , dolegliwosci itp...
nie bedzie rczej mógł bez podania przyczyny i nagle " w historii choroby" wpisac HBs i toxoplazmoza...
nie bedzie miał na to żadnych poszlag tzn nie bedzie pasowało to do historii choroby jaka jest w tej karcie od ilus tam od kad sie leczysz, przynajmniej tak było w moim wypadku, jak chciałam skierowanie na WR , HIV i coś jeszcze, moze Ci na mocz wystawic i morfologie jedynie bez podawania tego w historii choroby...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

16 cze 2011, 10:54

nie sadze - toxo to badanie raczej typowe w ciazy,a odczyn coombsa,to badanie na przeciwciala,tzn pewnie masz Rh- i zbadaja,czy nie masz przeciwcial :ico_sorki: Mysle,ze bedziesz musiala zaplacic,chyba,ze pojdziesz do panstwowego ginekologa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 cze 2011, 11:17

a to prawda ,że noworodków w szpitalu w body nie ubierają?
u nas np zadnych ciuchów nie było potrzeba poprzednim razem , dopiero na wyjśćie do domu kazali przynieśc, bo i tak dziecko do karmienie i przebrania w pampersa przynosili w "kokonie" z pieluchy tetrowej. Myslę, ze nic się do tej pory nie zmieniło...
A wogóle to cześć laski. U nas gorąco i dlatego chciałam wszystko alatwić z rana , zeby teraz miec troche luzu.
Malinka przepis na leczo z cukini:
cukinia
papryka
cebula pomidor kiełbasa
Kiełbaske podsmażam na niewielkiej ilośći tłuszczu, w między czasie smażę cebule tez na tłuszczu i dodaje pokrojona w paski parykę do tego dodatję cukinię pokrojona w większe paseczki ( teraz jak jest młoda to nawet nie obieram ze skórki, tylko dobrze ją myje i kroję ze skórką a i ze środka wybieram pestki ), do tego dodaję pomidory, albo przecier pomidorowy, natke piertuszki ( dużo ) i koperek a na koniec dodaję wcześniej podsmażoną kiełbaske. I gotowe. Czasami dodawałam na koniec łyzkę smietany , ale nie koniecznie. Posolić popierzyć.
toxo to badanie raczej typowe w ciazy,a odczyn coombsa,to badanie na przeciwciala
tylko państwowy ginekolog może dac Ci skierowanie, a chyba to nie realne bo nie chodzisz do niego ....
\I tak leczo mam juz ugotowane, prezent dla kolezanki kupiony, pranie się suszy ( 2 pralki ) , ostatnie rzeczy dla malutkiej zakupione i teraz robię liste co dla mnie .
Mi z badań do zrobienia przed porodem zostało jeszcze antygen HBs, odczyn Coombsa, WR.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

16 cze 2011, 11:19

właśnie w tym sęk, że wcześniej chodziłam do państwowego ginekologa i w ogóle mi żadnych badań nie zlecał oprócz morfologi i moczu raz na dwa miesiące i dlatego przeniosłam się do prywatnego, bo o wiele lepiej tu się mną zajmą. No ale cóż jak trzeba zapłacić to zapłacę. Dzidziuś najważniejszy

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 cze 2011, 11:26

właśnie w tym sęk, że wcześniej chodziłam do państwowego ginekologa i w ogóle mi żadnych badań nie zlecał oprócz morfologi i moczu raz na dwa miesiące i dlatego przeniosłam się do prywatnego, bo o wiele lepiej tu się mną zajmą. No ale cóż jak trzeba zapłacić to zapłacę. Dzidziuś najważniejszy

Nina ja miałam podobnie i też chodziłam na kase chorych i dawal mi zlecenia na badania na morfologię i badanie moczu, pewnie dlaby na więcej bo w tamtej ciązy chodzialm cała ciążę do państwowegi i wszystko mialam zrobione z tym, że te badanie o których piszesz wykonuje się poźniej.
Ja tez przed 4 lipca musze zrobic te badania i tez zapłacic. Najbardziej przerażają mnie te kolejki do tych badań.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

16 cze 2011, 11:28

No i ostatnio strasznie mi się pogarsza samopoczucie, byle co potrafi mnie zdenerwować, a na dodatek codziennie rano jest mi strasznie słabo, kręci mi się w głowie, i dusi mnie nie wiem dlaczego. Nie pomaga żadna pozycja, ani leżenie, ani stanie, ani siedzenie. Nie wiem co się ze mną dzieje. Tak około godziny 12-13 przechodzi i później już cały dzień w miarę dobrze się czuję. Muszę iść zrobić dodatkową morfologię chyba, bo jestem przerażona. Wcześniej też tak miałam chyba w 5-6miesiącu i mówiłam o tym tej państwowej ginekolog ale mnie lekceważyła. Pytała tylko głupio czy jadłam śniadanie, a przecież oczywiście, że jadłam!

[ Dodano: 16-06-2011, 11:31 ]
pewnie dlaby na więcej bo w tamtej ciązy chodzialm cała ciążę do państwowegi i wszystko mialam zrobione z tym, że te badanie o których piszesz wykonuje się poźniej.
no z tym się nie zgodzę do końca, bo u państwowej ginekolog byłam tego samego dnia co u prywatnego lekarza, i on potrafił mi zlecić te badania, a ta z państwowego jak zwykle zlekceważyła. Wcześniej jak na początku ciąży ją pytałam o badania na toksoplazmozę, to mi powiedziała: "a to trzeba było robić przed zajściem w ciąże, a teraz to już nie potrzebne takie badanie"

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

16 cze 2011, 11:35

zirafka, dzieki :* zabieram sie za pichcenie :))))
czemu kolejki do tych badan ? nie jest tak źle ;)
ja mam wszystkie za sobą, jak idziesz prywatnie to płacisz i czekasz w kolejce pare min do labolarntki, przynajmniej u mnie tak było

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 cze 2011, 11:45

nina0226,
Wcześniej jak na początku ciąży ją pytałam o badania na toksoplazmozę, to mi powiedziała: "a to trzeba było robić przed zajściem w ciąże, a teraz to już nie potrzebne takie badanie"
no super podejście hahaha. Owszem najlepiej jest zrobic przed ciążą, ale w trakcie to jest konieczność. Ja miałam robione w pierwszym miesiącu i teraz jakoś w siódmym bodajże, bo przeciez tym pasozytem można się zarazic w trakcie ciąży.

A słuchajcie jak się nazywa to drugie warzywo, z którego robi sie leczo - no chodzi za mna od rana ta nazwa i za cholere nie moge sobie przypomnieć :ico_zly: :ico_zly: Można z cukinii robić, kabaczka...a to trzecie patison?????
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 11:47 przez beti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 cze 2011, 11:46

no z tym się nie zgodzę do końca,
no to widzisz każdy ma inne zdanie, ale ja byłam zadowolona z ginekologa co chodziłam na fundusz... naprawdę poprzednia ciążę poprowadził mi super i nie mam do niego zastrzeżeń, jedyne co mnie teraz zniechęciło to slabe usg, bo wiadomo jakie może byc w przychodni.... i to był w sumie jedyny powód przez który zmieniałam na prywatnego gina.

[ Dodano: 16-06-2011, 12:01 ]
a to trzecie patison?????
tak patison, ale cięzko go teraz znaleść w sklepach, pamiętam jak byl popularny jakieś 10,12 lat temu... każdy na dzilce sadził i miał patisony... popularniejszy był niz ogórek!!!

[ Dodano: 16-06-2011, 12:03 ]
jak idziesz prywatnie to płacisz i czekasz w kolejce

no własnie CZEKASZ W KOLEJCE!!!!! a u nas nie ma rozgraniczenia pomiędzy tymi co płaca i co nie płaca ... wszyscy stoja w jednej kolejce! No chyba, ż epójde do jakiegos prywatnego labolatorium to może nie byc kolejki a w szpitalu to ludzi od 5 rano juz stoją , zeby byc pierwszym :ico_szoking:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 cze 2011, 12:04

a to prawda ,że noworodków w szpitalu w body nie ubierają?
raczej tego nie praktykują

wyobraź sobie sytuację gdy mają ma oddziale np 15 noworodków i musiałyby je ubrać w body :-D przeważnie dzieci mają tylko koszulki, pieluszki i zawinięte są w rożek. Ja jak rodziłam to dzieci miały szpitalne ubrania, musisz się dowiedzieć jak jest w twoim szpitalu

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość