Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 19:50

oo ja jak młody miał katar na dwór wychodziałm nawet jak było około 0 - cieło ubrany - lepiej sie oddycha.
mam do was pytanie - lepiej wziąć nianię - nie mam nikogo z polecenia czy do żłobka prywatnego - tez nieznany - tylke co byłam ładnie tam i miłe panie ... co lepsze ??? pomocy? pieniądze tutaj sie nie licza.

[ Dodano: 09-01-2012, 18:52 ]
nietolerancja glutenu : objawy:
Maluch traci apetyt, staje się osowiały, płaczliwy. Robi obfite i brzydko pachnące kupki. Czasem wymiotuje. Przestaje przybierać na wadze i wolniej rośnie. Z czasem jego mięśnie wiotczeją, skóra zaczyna wisieć, brzuszek jest wzdęty. Objawy celiakii występują dopiero po dłuższym czasie od wprowadzenia „zakazanego” białka. Jeśli dobrze rosnące i przybierające na wadze dziecko dostało gluten, a potem przestaje rosnąć i przybierać na wadze, można przypuszczać, że cierpi na tę chorobę. Na szczęście u niemowląt pełnoobjawowa celiakia zdarza się bardzo rzadko. Objawem choroby może być też niedająca się wyleczyć niedokrwistość, gdyż na skutek uszkodzenia jelit występują zaburzenia we wchłanianiu żelaza, kwasu foliowego, witaminy B6.

źródło:internet
Ostatnio zmieniony 09 sty 2012, 20:30 przez Gosia A, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

09 sty 2012, 20:00

a ja nic z napletkiem nie robię, piszą i mówią że do roku podajrze by nie robic nic,
no właśnie są 2 szkoły... nie wiem co o tym myśleć, moja lekarka mi kazała odchylać
w 5 miesiącu życia
hmmm, na razie nie mam z czym mu to podać, kaszki nawet na moim mleku nie chce (dawałam łyżeczką i pluł), a zupki, czy deserki to na razie bardziej zabawa niż jedzenie
celiakia
tak, wlaśnie tej nazwy mi brakowało

Gosia A, nie wiem czy doczytasz, jak nie to zadam pyt. jeszcze raz. Czy próbowałaś Bartusiowi dać mleko przez smoczek lateksowy?

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

09 sty 2012, 20:04

Hej!

Ja też podaje Bebiko.

Mam pytanie:
Jak podajecie do mleczka na noc jedną łyżeczkę kaszki, to jaka to jest kaszka?
Bo nie wiem jaką mam kupić jako pierwszą.
U Nas jeszcze trochę za wcześnie, ale już niedługo chcę podawać bo Eryk często się w nocy budzi i może po zagęszczeniu dłużej pośpi :ico_sorki: .

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

09 sty 2012, 20:04

a autyzm przypadkiem nie jest chorobą wrodzoną?
też mi się do tej pory tak wydawało :ico_noniewiem:
Mnie też tak się wydawalo ;)

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 20:06

inia1985, - jeszcze nie .. ale jutro kupie .. coś próbuje z butelki lovi ... tak sie zaciagnął 2-3 razy ... herbatka ... hmmm ... a mleko modyfikowane jest bleeeee - nie chce ... ekstra nie :ico_noniewiem: ale kaszke z hipa pszenna czy manna lubi - wiec moze z hipa mu te mleko kupie? załapał by - tobym mogła wieczorem na basen pochodzic czy siłownie ... bo wieczorem jak sie obudzi to przeciez łyżeczka nie bedzie go mąz karmił :ico_puknij: ... echhh

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sty 2012, 20:11

elibell, - nie autyzm tylko możliwe jest przy nie tolerancji gluteny szybsze wkrycie celiakii -a również celiakia jest powiązana z cukrzycą - moze wystepowac. dlatego wprawadza sie wczesniej dzieciom gluten - zeby szybciej wykrywac te choroby. co do autyzmu - przepraszam , ze to napisze - ale to bzdura!!!! bez obrazy ...
wiesz moze i bzdura ale to wytlumacz dlaczego lekarze zaecaja zmiane diety na bezglutenowa i pomaga to autystycznemu dziecku???

[ Dodano: 09-01-2012, 19:12 ]
aytyzm nie jest to choroba wrodzona, ani dziedziczna, gluten ma wiele wspólnego z tym, nawet niedotlenienie podczas porodu moze wywołac autyzm, szczepienia jakie aplikuja naszym dzieciom takze, oczywiscie jest kilka stopni autyzmu i rózne jego przyczyny, oczywiście nie jestem w pełni znawcą, ale to jest bardzo rozwinięty temat i coraz wiecej dzieci choruje na to. Mojej dobrej koleżanki synek ma autyzm i na dziś dzień włąśnie znów wprowadzaja gluten by zrobić badania na celiakię i ja potwierdzić bądź wykluczyc, a powiem, że z młodym nie było kontaktu w ogóle, a jak zmienili dietę na bezglutenowa, dziecko sie otworzyło na rodziców i kilka innych osób z którymi przebywa, rozumie, patrzy w oczy, przytuli, słucha poleceń itp itd, wszystko czego nie było wcześniej. Dieta bezglutenowa to pierwsze co zalecane jest jak wykryje się autyzm -są to informacje od polskiego lekarza zajmującym się autyzmem.
Eh cieżki temat i rozwinięty mocno

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 20:32

elibell, - możliwe , że pomoga - ale nie wywołuje!!! to są dwie różne rzeczy .. co do szczepien i aytyzmu - mówie nie! nie same szczepeinia wywyołuja - ale powikłania po nich mogą naruszyc kształtujący sie mózg - ale to na inne dyskusje. Powiem tylko to - badania które kiedys przestawił jeden z lekarzy - okazały sie oszustwem i gośc przepraszał ostatnio ... i stracił uprawnienia .. no .. tyle

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 sty 2012, 20:50

Moja już śpi a ja smażę sobie frytki na kolacje .Hehehe bardzo light będzie

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

09 sty 2012, 20:59

ja jak Hubert miał rok to kazałam to mężowi robić .. bo ob wie jak nie?
u na stez mąz to robił bo ja się bałam.
a ja smażę sobie frytki na kolacje .Hehehe bardzo light będzie
hahaha ja wcięłam własnie pizze domowej roboty. Maja tez zasnęła i niewiem czy to juz na noc czy tylko taka drzemka przed nocnym szaleństwem??? :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 sty 2012, 21:04

Maja tez zasnęła i niewiem czy to juz na noc czy tylko taka drzemka przed nocnym szaleństwem??? :ico_oczko:
No moja raczej na noc bo o tej porze mi zasypia zawsze

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości