elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sty 2012, 21:11

szkieletorek, dobrze, ze frytasy możesz przy swojej dziecie nie?:):)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 sty 2012, 21:32

szkieletorek, dobrze, ze frytasy możesz przy swojej dziecie nie?:):)
Oj tak . Chociaż jakoś bardzo często ich nie jem.
A jak u ciebie nocki wyglądają?Dzieci nadal tak często się budzą ?

Ja chyba zaraz pójdę się wykapać .Nianię dam babci gdyby mała się przebudziła.
Chociaż dzisiejszej nocki mimo katarku budziła się tylko 2 razy i ten drugi to było o 6:30 tak że super. Katarek ma nadal ale nie jakoś wiele , za dnia to mało co jej odciągałam może ze 3 razy.Robie jej inhalacje 3 razy dziennie i zakrapiam mleczkiem nosek , raczej nie zaszkodzi a może coś pomoże.Bo na ropiejące oczko małej pomogło i to 2 razy .

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

09 sty 2012, 21:34

hej laski

odpisze wam szybko bo mi lapek siada :-D a nie chce mi sie po ładowarke lecieć

szkieletorek ty mnie pytałaś ostatnio o witamine c ja podaje JuvitC 10 kropli dziennie, mozna podzielic na kilka porcji po kropelce na smoczek, dwa razy po 5 kropli, albo i 10 na raz :ico_oczko:
jest wiele witamin w kroplach np Cebion (wit C) lub cebion multi (mieszanka witamin)

co do kataru- dobrze jest wietrzyć mieszkanie, wychodzić na spacery, wieszać mokre ręczniki, kropić obok grzejnika Oil Olbas, smarować plecy Vick Vapo Rub
a gluty TRZEBA odciagać :ico_sorki: bo gdy jest ich duzo zakazają ucho wewnetrzne przez trąbkę Eustachiusza :ico_olaboga: i wtedy antybiotyk musi być bo ucho to już nie przelewki :ico_sorki:

młody brał antybiotyk przed swiętami bo:
-miał gęsty katar
-Maja miała zapalenie ucha
-istnieje ryzyko zę ma tę samą wadę co Przemek wiec musimy zachować profilaktykę zapalenia wsierdzia :ico_olaboga:

Nina mojemu Konradowi napletek nie schodzi wcale, ale do pół roku nie trzeba nic z tym robić, potem sie delikatnie zsuwa, co dziennie wiecej, jest żel na to :ico_sorki: mozna obyć sie bez zabiegu

Inia Konrad też nie chciał złapac smoka silikonowego :ico_nienie: musiałam kupic lateksowe :ico_olaboga: i znów 4 nowe butelki mam :ico_haha_01: w sumie 16 juz mam :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 21:49

izuś_85, - hyhyhhy jestes lepsza niz ja :-D 16 :-D

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sty 2012, 21:56

"Przyczyny autyzmu:

Prawdopodobnie, u podłoża wszystkich zaburzeń spektrum autyzmu leżą defekty neurologiczne o szczegółowo nieznanej etiologii. Do najczęściej wymienianych, potencjalnych przyczyn ich powstawania należą:


Delecja (1), nonono (2) i inwersja (3) to aberracje chromosomowe związane z autyzmem[4].
genetyczne – uwarunkowane genem EN2 na chromosomie 7, a także innymi genami znajdującymi się na chromosomach 3, 4, 11; Naukowcy odkryli 20-30 genów odpowiedzialnych za powstanie autyzmu i wyróżniają geny odpowiedzialne za powstanie wczesnej i późnej odmiany autyzmu. Geny znajdujące się na chromosomie 11 są odpowiedzialne za powstanie autyzmu u mężczyzn, a geny znajdujące się na chromosomie 4 są odpowiedzialne za powstanie autyzmu u kobiet. Kobiety posiadają więcej genów odpowiedzialnych za powstanie autyzmu niż mężczyźni[martwy link][5]. Przekazywana jest nie tyle podatność na autyzm, ile skłonność do wystąpienia spektrum zaburzeń tj. np.: trudności przystosowania, cech osobowości, itp[martwy link][6].
wiek ojca powyżej 40 lat zwiększa ryzyko zachorowalności na autyzm[martwy link][7]
zaburzenia metaboliczne, przede wszystkim nietolerancja glutenu i kazeiny,zaleca się dietę pozbawioną tych substancji
urazy okołoporodowe
uszkodzenia centralnego układu nerwowego
toksoplazmoza (wrodzona)
dziecięce porażenie mózgowe
poważne infekcje i intensywne antybiotykoterapie w okresie niemowlęcym
alergie i osłabiona sprawność immunologiczna"


żródło: internet

więc i nietolerancja glutenu także wymieniona jest
A jak u ciebie nocki wyglądają?Dzieci nadal tak często się budzą ?
ukróciłam elizie bajki i jest lepiej, kładę ją i zasypia ładbie ale w nocy przychodzi do mnie
dalej nie spie dobrze bo dorian kaszlacy i z katarem ale 2h całe przesypiam wiec jest ok:)


izuś a jak mąż dzis????


kupiłam juz normalne mleko, nie to niedobre dla dzieci ze skaza i wprowadzam powoli stopniowo mieszajac z tamtym jeszcze i tak od ukonczenia 5 miesiaca czyli za miesiac chcę małego powoli oduczac cyca, by do 7 miec juz spokój:)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 22:33

Cześć!

Gosia A, ja mam jeszcze pytanie, bo spieramy sie o to z mężem, co które usłyszało od pediatry. Pytaliśmy, czy może ja powinnam łykać żelazo,żeby Maciek miał więcej. On usłyszał,że Maciek nie pobiera z mojego mleka żelaza, bo wogóle nie ma w nim takiego składnika. A ja,że skoro nie mam anemii to nie muszę brać.

inia ja dałam Maćkowi do zupki tej kaszki, u niego to też takie jedzenie :ico_haha_01: dopiero dziś jego piąte spotkanie z łyżeczą było, ale zawsze coś tej kaszki zje.

[ Dodano: 09-01-2012, 21:35 ]
Gosia A, niania czy żłobek :ico_noniewiem:
Ja bym chyba wybrała nianię. Zuzia chodziła do żłobka, ale miała już skończone dwa lata. Młodszego dziecka szkoda by mi było.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

09 sty 2012, 22:50

Ludzie jakie to szczęście że moja załapała jedną butelkę :-) Jakbym miała 16 kupić to chyba bym zwariowała :ico_haha_01:

elibellja właśnie też chce tak zacząć powoli za miesiąc zastępować żeby tak do 7 się wyrobić i już prestać cycuchem karmić.
Choć jak widzę jak je z cycusia taka zadowolona i się odrywa tylko żeby się uśmiechnąć i sobie pomyślę że nie długo już tego nie będzie to mi się tak smutno robi że łoo :ico_placzek:
No ale kiedyś trzeba:)
Uwielbiam też te buźki wysmarowane jedzonkiem od łyżeczki więc jakoś będę to znosić. :-D

W ogóle zaczęłam 4 dni temu małej jabłuszka podawać. Miałam ten słoiczek z hippa i po każdym razie jak dawałam Oliwkę brzuszek bolał wieczorem. Dzisiaj kupiłam Gerberka i nic, żadnego bólu. Ciekawa jestem czy t :-D od firmy zależne czy już poprostu się oswoił żołądeczek :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

09 sty 2012, 22:51


martasz, pochwal się fotką do dowodu. A powiedz mi, czy wyrobienie dowodu dla dziecka coś kosztuj?
Nic nie kosztuje,a byłam przekonana,że 30zł:-) jak będę na kompie to wstawię fotkę:-) za miesiąc odbieramy,a w kwietniu -->Praga :-D

[ Dodano: 09-01-2012, 22:01 ]
My chyba też powoli odstawiamy cyca ;-)

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 23:03

Kocura Bura, - mówi się, że nie przenika ..albo przenika w bardzo małym stopniu. ale trzeba pamietać, że ok 3-4 m-ca jest u dzieci fizjologiczny spadek żelaza a potem wzrasta . czy powinnas brac .. niew iem :-) ja biore bo magnez sie lepiej wchłania z zelazem i odwrotnie

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 23:18

Gosia A, kupiłam dziś Centrum Materna- myślisz,że to wystarczająca porcja żelaza w takim preparacie?

[ Dodano: 09-01-2012, 22:20 ]
Gosia A, hehe, ale Cię przepytuję :-D
Ale wiele mi się rozjaśnia, dzięki :588:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość