szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 sty 2012, 23:53

Ludzie jakie to szczęście że moja załapała jedną butelkę :-) Jakbym miała 16 kupić to chyba bym zwariowała :ico_haha_01:
A to karmisz butelką ?
Moja je tyko cyca ale gdy wychodzę gdzieś to je z butelki moje mleczko i tez załapała pierwszą butelkę i pierwszego smoka .

GosiaA ja nie wiem jak jest w żłobkach ale nianią byłam przez ponad 5 lat i ja bym wybrała nianią ale tylko pod takim warunkiem że znam ta osobę , że jest to moja rodzina znajoma czy osoba polecana przez kogoś znajomego.Obcej osobie nie byłabym w stanie zostawić mojego dziecka.Chyba za dużo się naoglądałam tv o takich sprawach.
I jeśli już na kogoś bym się zdecydowała to trzeba sprawdzić czy ten ktoś lubi dzieci, lubi zajmowanie się domem dzieckiem .Bo np szwagierka bawiła przez miesiąc dziecko , kocha dzieci ale jednak po tym czasie stwierdziła że to nie dla niej ta monotonia i nudziło ją to .I to odbijało się na dziecku.
W ogóle zaczęłam 4 dni temu małej jabłuszka podawać. Miałam ten słoiczek z hippa i po każdym razie jak dawałam Oliwkę brzuszek bolał wieczorem. Dzisiaj kupiłam Gerberka i nic, żadnego bólu. Ciekawa jestem czy t :-D od firmy zależne czy już poprostu się oswoił żołądeczek :ico_noniewiem:
Nie podawałam słoiczków i nie znam się ale pisały dziewczyny że na zaparcia słoiczek z Hippa jest rewelacyjny że z innych firm tak dobrze nie działa więc może coś w tym jest.

[ Dodano: 09-01-2012, 22:58 ]
Dobra bateria mi pada w lapku więc idę się już położyć .Dobrych nocek :)

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

10 sty 2012, 00:47

A to karmisz butelką ?
nie piersią. Tylko jak mnie nie ma to dostaje butle:)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

10 sty 2012, 00:48

A ja mam pytanie do kwiatunio: jak przestawiałaś Małą na butlę to bardzo protestowała? Jakieś rady? :-D szybko ta szałwia zaczęła działać?jak długo miałaś pokarm?:-)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

10 sty 2012, 08:44

gosia niania fajnie, bo tylko zajmowalaby sie Bartusiem, mialby na pewno wiecej ciepla, wiecej uwagi itp, w zlobku wiecej dzieci, jakos nie wyobrazam sobie pani z kilkoma dzieciakami na reku czy kolanach :ico_noniewiem: no ale znow ze wzgledow np bezpieczenstwa, ze ewentualna krzywde mozna zrobic to chyba w zlobku wieksza kontrola jest, w domu niania sama, ze tak powiem pelna swoboda, no chyba ze zainstalujesz monitoring :ico_oczko: bo ciezko tak zaufac zupelnie obcej osobie, chociazby ze wzgledow tych wszystkich filmikow wrednych nian :ico_olaboga: no masz dylemat nie do pozazdroszczenia :ico_noniewiem:

a co do glutenu, to ja nawet sobie do konca nie zdawalam sprawy, ze tyle dzidostwa moze za soba niesc..ja wprowadzilam Kali kaszke manne, najpierw troszeczke do deserku, jak widzialam ze nic jej nie wyskoczylo, ze kupa byla fajna to na drugi dzien dalam troche wiecej i teraz juz moze z 1,5 m-ca je, po 40-60 ml kaszki z deserkiem lub obiadkiem, je tez owsianke i kaszke owsiano-pszenna, nic sie nie dzieje wiec zakladam ze zadnego uczulenia na gluten nie ma :ico_noniewiem:
ja mysle ze im wiecej wiemy na dany temat, naczytamy sie, tym bardziej sie boimy nowosci, ja kupuje jedzonko zgodnie z opisem od 4, 5, 6 m-ca i zakladam ze to dziecku w tym wieku nie zaszkodzi, gdyby jednak cos wyszlo to bym odstawila na jakis czas i potem znow sprobowala..
ost zaszalalam i dalam Kali skosztowac odrobinke biszkoptu z tortu urodzinowego meza, jaka zachwycona byla..mniam, mniam..

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

10 sty 2012, 09:19

GosiaA ja ybrałabym mimo wszystko nianię, bo wiadomo jak w tych złobkach jest... mój Kuba chodził i średnio co 6 tyg był chory :ico_olaboga: :ico_olaboga: to była jakas masakra... dodatkowo jesli jest z niania to ona zajmuje się tylko nim więc zawsze to duzy plus, w żłobku jak płacze to płacze przeciez pani się nie rozdwoi...
a wogóle to cześć. ja już w sklepie byłam , Kube do przedszkola zaprowadziłam i czekam az malutka się obudzi :-D
dzisiaj miałam zamiar w końcu wyjść na spacer ale zaczął padać deszcz ze śnigiem i jest straszna ciapa bo wiadomo jak to jest jak nie ma mrozu.
A wczoraj Majak zjadła całe jabłko ale nie ze słoiczka tylko świeże ylko , że utarte łyżczka i normalnie jak tylko widziała zbliżająca się łyżeczke to aż piszczała z radości i szeroko buźke otwierała.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 sty 2012, 10:51

czesc laski

mój mężuś dobrze sie czuje :ico_sorki: jutro bedzie miał wstawiany rozrusznik serca :ico_noniewiem: może by go w sobote wypuscili :ico_oczko:

dzis jadę do niego z Majką :ico_oczko:
A ja mam pytanie do kwiatunio: jak przestawiałaś Małą na butlę to bardzo protestowała? Jakieś rady? :-D szybko ta szałwia zaczęła działać?jak długo miałaś pokarm?:-)
u nas młody kochał cycusia, ale był głodny i dlatego butelke mu niemal wmuszałam, bo po obu cycach wypił 150ml mleka z butli :ico_olaboga:
i zaczełam od wieczornego mleka, potem od porannego, na samym końcu odstawiłam nocne karmienie

[ Dodano: 10-01-2012, 10:01 ]
jak długo miałaś pokarm?:-)
ja szałwii nie używałam, bo mi mleczko samo zaczeło zanikać, ale zauważyłam zę wraz z wprowadzeniem butelki wieczornej ta laktacja już była mniejsza a jak zaczełam dawac trzy butelki to już w ogóle miałam wrazenie ze mleka nie mam, tylko w nocy napływało mleko jeszcze przez ponad tydzień
16 grudnia to była ostatnia noc kiedy karmiłam cycem i o 4.00 butelka była
17 już była tylko butelka

w święta napiłam sie wina i mi do jednej piersi 26 napłyneło mleko
nie umiałam ścuiagnać
dałam 27 grudnia Konradowi i wyciumkał :ico_oczko: a jaki szcześliwy był :ico_sorki:

od tamtej pory ani kropli :ico_noniewiem:

[ Dodano: 10-01-2012, 10:06 ]
a mojemu maluszkowi zęby ida :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
masakra tak wcześnie :ico_olaboga: ślini sie na potegę i od dwóch dni jest marudny wieczorami :ico_olaboga: i gryzie mnie po ramieniu, gryzie koc, pieluche tetrową, gryzie ręce swoje :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: wczoraj aż gorączki dostał z płaczu takiej 37,8 :ico_noniewiem: dałam mu czopek przeciwbólowy to zasnoł dopiero po nim :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

10 sty 2012, 11:12

witam,

i znów pada :ico_zly: :ico_noniewiem:

ja już w domku posprzątałam, pranie poprasowane i ułożone, drugie się pierze, jeszcze tylko obiadek dla A ale to zrobię jak Jula ze szkoły wróci i będzie lekcje robić, dziś po południu kumpela na kawusię wpada z córcią :ico_sorki:

my chcemy w sobotę jechać na kabaret a w niedzielę na basen i pizzę :ico_wstydzioch:
jak przestawiałaś Małą na butlę to bardzo protestowała? Jakieś rady? :-D szybko ta szałwia zaczęła działać?jak długo miałaś pokarm?:-)
Iza nie protestowała wcale bo Ona od początku piła glukozę z butelki więc łatwiej mi to poszło :ico_sorki: ale Julkę najpierw karmiłam tylko piersią a później butelka i robiłam tak, że dostała 1 pierś (bo za dużo to aj mleka nie miała) i była głodna więc sztuczne w pogotowiu stało i dlatego szybko załapała bo była głodna i nie protestowała, to trwało kilka dni a później już tylko butla :ico_sorki:
a mleko szybko zanikło, nie miałam żadnych problemów z piersiami, ja tą szałwię piłam ze 2 lub 3 razy dziennie przez 2 tygodnie :ico_sorki:

iza i jak Przemek?

a zapomniałam w Netto jest fajna oferta na pieluchy Pampers kosztują 33,99 :ico_sorki:

[ Dodano: 2012-01-10, 10:13 ]
a mojemu maluszkowi zęby ida
ale szybko :ico_szoking:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

10 sty 2012, 11:28

doberek Kobietki, ja tez mysle juz o butli poważnie, bo mały bardzo czesto sie budzi w nocy, fat ze katar teraz ma to może dlatego, już sama nie wiem. jutro idę go zważyć, no chyba że dzis mi lekarz zwa,zy małego, bo idziemy na 11 na sprawdzenie płuc czy nic tam nie zalega od tego kataru

wczoraj to mi tak wymiotował biedulek samymi glutkami, jejuś straszne, nie wiedziałam jak domyc siebie i to co obrudził.

ale co lepsze dzis idę do lekarza a z nim lepiej mało kaszle i z nosa nie wiele się leje heh

izuś to dawaj znaka po operacji meża. Cieszę się, że tak wszystko się rozwija u was pozytywnie;) Jeszcze chwila i P będzie z wami w domku. A jak z ta pracą, rozmawiałaś już z pracodawcą?

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 sty 2012, 11:32

Dzień dobry. Ale ruch się tu zrobił. My z Alankiem jeszcze w łóżku leżymy, po śniadanku. Mały ćwiczy się na brzuszku, a jak miałam chwilkę żeby was doczytać. Dzięki za te odpowiedzi. Jednak chyba wolę pomalutku odciągać małemu tą skórkę, krzywdy mu nie zrobię, a przynajmniej może zapobiegnę jakiemuś niemiłemu zabiegowi.

A zapomniałam wam powiedzieć w H&M są teraz przeceny na ciuszki dla dzieci. Nakupiliśmy się, a takie słodkie czapeczki, że szok :ico_brawa_01:

Co do jedzenia to mój Alanek już ładnie je z łyżeczki, kaszkę od czasu do czas dostaje butlą, a deserki i obiadki wcina łyżeczką. I tak ślicznie otwiera buźkę i łapkami macha jak ma dostać kolejną łyżeczkę. A wczoraj jak zabrałam słoiczek bo był pusty to był ryk i musiałam otworzyć kolejny.

W wczoraj zasnął na noc o 20, ale po godzinie się przebudził z płaczem. Myślałam, że się już wyspał bo nie dało się go ukołysać. Wzieliśmy go do salonu i razem z nami oglądał film, po chwili patrze a on śpi :ico_haha_01:

izuś super, że mąż już zdrowieje :ico_brawa_01: oby tak dalej
Gosia A ale ty masz giganta synka. Mój zatrzymał się i już tak mocno nie rośnie. Teraz waży lekko ponad 8kg. W piątek mamy szczepienie to będę wiedziała dokładnie.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

10 sty 2012, 11:34

A zapomniałam wam powiedzieć w H&M są teraz przeceny na ciuszki dla dzieci. Nakupiliśmy się, a takie słodkie czapeczki, że szok
W Tesco też są super przeceny ! Szczególnie kombinezonów, kurteczek i płaszczyków dla maluchów ;-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości