Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

31 lip 2007, 17:37

coffe pisze:Dostalam chyba jakiegos stanu zapalnego narzadow plciowych, ladnie mowiac. Po ostatnim usg, a trwalo ono dosc dlugo, teraz mnie piecze, swedzi i pobolewa

Coffe, jesli swedzi Cie tylko na zewnatrz, to ja mam to samo. Od tygodnia z tym walcze. Nasze organizmy sa mocno oslabione i lapiemy rozne swinstwa, czesciej chodzimy do toalety, podcieramy sie, itd... Ja juz kiedys cos takiego mialam. Nie byly to zmiany grzybiczne. To co Ci moge polecic z metod, ktorymi mi sie udalo wyleczyc i widze ze teraz tez zaczyna przechodzic, to nie mocz sie dlugo w wannie, nie uzywaj normalnych mydel - kup sobie do higieny intymnej plyn (dobry jest taki niebieski AA) i myj sie tam dokladnie - nawet nakladaj ten plyn i troche z tym stoj pod prysznicem - on przynosi duza ulge, a po umyciu posmaruj sie taka mascia LINOMAG (dostaniesz w aptece bez recepty). Ta masc to jest cos podobnego czym kiedys malym dzieciom sypalo sie pupy jak mialy tam optarte od pieluszek. Mozna to kupic i w masci i proszku. Naprawde pomaga! A jesli czujesz ze swedzi Cie tez w srodku to koniecznie zglos sie do lekarza, bo to bardziej niebezpieczne!!! Mozesz tez na wszelki wypadek zrobic sobie badanie moczu, zeby sprawdzic czy nie masz infekcji...

Ja chyba okropnie przechodze ta ciaze. Zadna moja kolezanka tak nie cierpi tu w okolicy, poza opowiesciami bratowej, ktora wymiotowala nawet myjac sie pod prysznicem :) Dzisiaj zwracam wszystko co wezme do buzi, to jest okropne. Sa posilki i napoje na ktore na sama mysl lece do toalety i jest zwrot :( Slinotok mam olesny i wygladam jak wiedzma. Moj maz stwierdzil ze trzeba mi kupic nowe rzeczy i wyslac do fryzjera. Chyba dawno mnie nie widzial w stanie rozkwitu i zaczyna mu tego brakowac.
Jak tylko wymiotuje to spie dwie godziny bo organizm mi wysiada...
Ale staram sie wstawac i troche ruszac, cos robie na kompie.
Coffe ja mam prace w domu, ale przez ostatnie 5 tygodni wszystko zawalilam. Mam zaleglosci. Jednak wierze ze nadrobie. Podobno jak przechodza te mdlosci to dziewczyny dostaja niezlego kopa tworczego i sa bardzo kreatywne :ico_brawa_01:

Zobaczcie to http://butik.we-dwoje.pl/miran_q_91_top ... d-1708.htm Na poczatku myslalam, ze to sukienka i bardzo chcialam ja miec - ale jak sie okazalo - to koszula nocna :) Ale sliczna prawda?

Dziewczyny - oglaszam konkurs na imiona! Piszcie propozycje! Musimy zajac sie czyms innym niz mysleniem o tym jak nam niedobrze! Piszcie koniecznie, bo my z mezem ubogo - mamy jedno imie wybrane i nic wiecej.

MIKOŁAJ

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

31 lip 2007, 18:23

coffe, nie zamartwiaj się tak. Na pewno jest wszystko w porządku, nie ma sensu zebyś się niepotrzebnie nakręcała.

A jeżeli chodzi o ten stan zapalny to tak jak dziewczyny Ci radzą, chyba ze piecze w środku to wtedy lepiej przejść się do lekarza. Ja w pierszej ciąży miałam stan zapalny i lekarz przepisał mi tabletki dopochwowe, aplikowałam je sobie na noc przez 10 dni i pomogło.

Na wymioty nie znam sposobu, co prawda ja nie wymiotowałam, zdarzyło się tylko na samym początku ze dwa razy ale ciągle miałam (czasami jeszcze miewam) nudności i mdłości które są strasznie męczące. Na szczęście zdarzają się coraz rzadziej i u Was będzie tak samo. Tak więc potrzeba tylko jeszce trochę cierpliwości a wszystkie nieprzyjemne dolegliwości miną. :-)

Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

03 sie 2007, 10:37

Tagar pisze:Ja chyba okropnie przechodze ta ciaze. Zadna moja kolezanka tak nie cierpi tu w okolicy, poza opowiesciami bratowej, ktora wymiotowala nawet myjac sie pod prysznicem :)

to jest dopiero hardcore :ico_szoking: Mam nadzieje, że Ci szybciutko minie, bo już najwyższy czas, żeby mijało.zresztą zaraz Twoja dzidzia skończy 12 tc, a od II trymestru chyba można już coś brać na mdłości, więc zmolestujesz lekarza, żeby cię ratował :ico_oczko:

madziarka81, a ty już w 15tc :ico_oczko: Skoro to druga ciąża to lada dszień możesz zaczać wyczuwać ruchy dzieciaczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Oh jak fajnie. Mi z drugiego USG wychodzi 13tydzien i 2 dni , lekarz kazał się tego trzymać bo się zgadza z miesiąćzką, ale ja tam chyba wolę zostać przy wyliczeniu w pierwszego USG, bo potem się będę martwić , że jeszcze nie kopie, a już powinno :ico_oczko:
A jak u Ciebie wszystko w porządku?

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

03 sie 2007, 11:17

żona pisze:Skoro to druga ciąża to lada dszień możesz zaczać wyczuwać ruchy dzieciaczka


juz nie moge sie doczekac tego :ico_oczko: W pierszej ciąży poczułam w 16tyg więc moze to juz niedługo? :ico_noniewiem:


żona pisze:A jak u Ciebie wszystko w porządku?

dzięki żona, jest ok. Brzuszek juz rośnie coraz bardziej, mdłości tez juz mijają. Na razie odpukac drugi dzien ich nie mam :ico_brawa_01:

A jak u ciebie? Unormowało sie juz wszystko?
Pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

04 sie 2007, 13:01

madziarka81, ja też już nie mam za dużo dolegliwości, czasem jeszcze mnie mdli, czasem niespodziewanie coś zwrócę, ale to dobrze, bo gdyby nic się nie działo to bym się zaczęła zastanawiać czy wszystko ok. Tez się nie mogę doczekać ruchów dzieciaczka, czasem mam wrażenie, że wiem z której strony sobie siedzi, ale to chyba jeszcze złudne. Staram się być cierpliwa i czekam, ale sama wiesz, jak już by się chciało dojśc do kolejnego etapu! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Mówisz brzusio rośnie, a mierzyłaś się w obwodzie przed ciążą i teraz? Wiesz ile Ci przybyło? Mi też już widać brzucholka tak, że nie ukryję przed światem swpojego stanu! I dobrze, bo wcale nie zamierzam go ukrywać :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Może byś sobie pykneła jakieś foto i pokazała nam mieszkanko swojego dzidziusia? :ico_oczko:

Pozdrawiam gorąco!

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

07 sie 2007, 08:12

żona, nie mierzyłam się jeszcze w obwodzie. ale to jest dobry pomysł zobaczyć ile przybędzie. :-D
A co do fotki to jak coś będe miała to obiecuję ze wkleje. :-)

Pozdrawiam.

nice21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2007, 10:24

08 sie 2007, 10:28

Witajcie
Ja mam termin wyliczony przez lekarza na 23 lutego 2008

Awatar użytkownika
madzia i laura
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2007, 12:56

09 sie 2007, 13:25

Cześć dziewczyny!Termin mam na 5-8 luty.Jestem już mamą niespełna 3 letniej Laury.Niestety w ciąży w pierwszych tygodniach zachorowałam na toksoplazmozę.Przyjmuje antybiotyki,mam je brać do końca ciąży ,a potem dziecko ma być również leczone.Czy któraś z Was ma podobny problem?

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

09 sie 2007, 14:56

Witaj madzia i laura :-)

Oj współczuję Ci Kochana. Ja nie miałam na szczęście tego problemu. Nie wiem na ile toksoplazmoza może być groźna w momencie kiedy jest juz leczona tak jak u Ciebie i jakie konsekwencje może miec dla dzidziusia. Musisz byc dobrej mysli. wszystko sie uloży i urodzisz zdrowego ślicznego maluszka :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
madzia i laura
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2007, 12:56

09 sie 2007, 17:43

Dziękuje za dobre słowokaska28, Jak narazie miałam wykonywane czterokrotne usg i z dzidzią jest ok.w przyszłym tygodniu również będę miała i jestem ciekawa czy wszystko ok,bo to już mija miesiąc od ostatniego badania

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość