annnia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2011, 19:18

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

13 paź 2012, 12:32

u nas bez zmian ruchowych. małgosia nadal nie przekręca się na brzuszek, ale widać poprawę psychologiczną, jest bardziej aktywna i zwraca na nam uwagę znacznie lepiej. pojawiły się pierwsze słowa. tata mama nana kulde gdzie a ty. dużo lepiej je. nie dławi się praktycznie. przekłada zabawki z rączki do rączki.

mamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:06

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

16 paź 2012, 16:40

u nas bez zmian ruchowych. małgosia nadal nie przekręca się na brzuszek, ale widać poprawę psychologiczną, jest bardziej aktywna i zwraca na nam uwagę znacznie lepiej. pojawiły się pierwsze słowa. tata mama nana kulde gdzie a ty. dużo lepiej je. nie dławi się praktycznie. przekłada zabawki z rączki do rączki.
A jak Marysia sobie radzi


A tak po za tym to czekam z niecierpliwością na powrót męża z kontraktu bo już tęsknie i zmęczona jestem trochę życiem w pojedynkę a tak 3 tygodnie z nim naładują akumulatory na kolejne 5 tyg :ico_puknij: :ico_puknij:

annnia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2011, 19:18

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

16 paź 2012, 20:35

Marysia ma się bardzo dobrze. radzi sobie znakomicie. nie mam z nią problemu.

justynafizjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:41

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

11 maja 2013, 16:45

Witam! Jestem studentką III roku fizjoterapii. Zwracam się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje w niej zawarte posłużą mi tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuje:-)

https://docs.google.com/forms/d/1pJa96x ... k/viewform

justynafizjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:41

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

11 maja 2013, 16:48

Witam! Jestem studentką III roku fizjoterapii. Zwracam się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje w niej zawarte posłużą mi tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuje:-)

https://docs.google.com/forms/d/1pJa96x ... k/viewform

justynafizjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:41

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

11 maja 2013, 16:49

Witam! Jestem studentką III roku fizjoterapii. Zwracam się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje w niej zawarte posłużą mi tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuje:-)

https://docs.google.com/forms/d/1pJa96x ... k/viewform

justynafizjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:41

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

11 maja 2013, 16:49

Witam! Jestem studentką III roku fizjoterapii. Zwracam się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje w niej zawarte posłużą mi tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuje:-)

https://docs.google.com/forms/d/1pJa96x ... k/viewform

justynafizjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:41

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

11 maja 2013, 16:52

Witam! Jestem studentką III roku fizjoterapii. Zwracam się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje w niej zawarte posłużą mi tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuje:-)

https://docs.google.com/forms/d/1pJa96x ... k/viewform

edyta90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2014, 12:55

Re: "dziecece porazenie mozgowe"

25 kwie 2014, 12:57

Dzień dobry. Jestem studentką 5 roku fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Piszę pracę na temat „Wiedza rodziców dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcych na temat zespołu”. Mam ogromną prośbę o wypełnienie mojej ankiety, jeśli ktoś z Państwa ma dziecko cierpiące na ten zespół. Dodam, że ankieta jest w pełni anonimowa i będzie wykorzystana jedynie do mojej pracy magisterskiej.

To link do mojej ankiety: http://www.interankiety.pl/interankieta ... 75b28b.xml

Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam, Edyta.

Bozena16
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2018, 14:28

Re: porażenie mozgowe

23 kwie 2018, 15:02

Witam przeprasaam, nie bylo mnie jakis czas.
Ciesze sie dziewczyny ze sie odezwalyscie, bo jak to sie mowi 'mozemy sie jakos wspierac' :-)

fasolka, gratuluje 2ki dzieci, widze ze masz juz duze dzieciaki :-)

malenstwo85, witaj, tak jak mowi fasolka dz.p.m. nie jest dziedziczne, ja rodzilam Asia przez cc, i miala 10 w skali Abgar (ja mialam 3) , ale rodzilam ja tylko dlatego przez cc ze mialam chyba traume, bo ja mialam 5cm pepowine ktora sie urwala przy porodzie. Napisalam Cina PW moj adres meila, to prosze napisz, a odpowiem na wszystkie Twoja watpiwosci jesli tylko bede w stanie

[ Dodano: 2009-07-31, 10:49 ]
NICOLA_22, ale masz juz duza pannice :ico_brawa_01: , jak sie czuje mala Ksiazniczna?

[ Dodano: 2009-07-31, 10:52 ]
malenstwo85, z tego co opisujesz masz bardzo zblizony 'rodzaj' DPM do mojego

[ Dodano: 2009-07-31, 11:05 ]
Jesli chodzi o mnie, to do czasu porodu wszystko bylo ok, zaczelo sie gdy moja mama zaczela mnie rodzic (naturalnie), tak jak juz pisalam, mialam 5cm pepowine, ktora urwala sie podczas porodu i nastapilo niedotlenienie mozgu czego nastepstwem bylo DPM.
Zaczelam chodzic w wieku prawie 6 lat. Mam jak to sie wachowo nazywa: "Dz.P.M. prawostronne typu spastycznego" tzn. mniej sprawna prawa nogr i reke. Przeszlam 3 opecacje przedlurzania sciegna Achillesa, i mam spastyka w prawej rece. Jestem bedzo lekowa, wystarczy nagly chalas ktorego sie nie spodziewal i wtedy trace rownowage i upadam. To tak po krotce :-). Jak macie jakies pytania to piszcze dziewczynki tu lub do mnie na meila, ale prosze napiszcze w temacie: 'D.P.M." zebym wiedziala ze to Wy :-) , bo zazwyczaj nie otwieram meil od nadawcy ktorgo nie znam bojac sie o wirusy hihi. :-D

Odnoscie przebiegu mojej ciazy itp. to juz jak bedziecie chcialy to napisze na PW, ok?

malenstwo85 Tobie tez wyslalam na PW mojego meila jakbys chciala :-)

Jeszcze raz powiem, ze bardzo sie ciesze, ze sie odezwalyscie :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość