meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

17 sty 2010, 23:52

Barbapuppa gratki za pierwszą stronę :ico_brawa_01: i wysłałam mailem fotkę mojej Karolci.
Anusiek... szaleją w nas jeszcze hormony... to tak odnośnie sytuacji z mężem...
Pruedence moją Karolinkę też męczy brzuszek... i też nie płacze bardzo, ale wymownie stęka, sapie, mruczy i skrzeczy. pręży się przy tym, przeciąga, wierci i albo nie śpi, albo się co chwila przebudza.... w wolnej chwili zawarczy żeby cycka dać :ico_olaboga:
a śpi ze mną... więc jak ona nie śpi lub śpi kiepsko to ja też
męczy się bidulka... :ico_olaboga:
a ja mam stresa. jutro przychodzi znowu położna... a u nas jest dalej pępek. znowu będzie się nade mną wytrząsać... a co ja mam zrobić??? pępek przecieram już spirytusem 95%!!!
a on jest dalej i nie zanosi się na szybkie odpadnięcie... :ico_placzek:
dobrej i spokojnej nocy Mamuśki :-D

[ Dodano: 2010-01-18, 08:32 ]
a u nas dziś bardzo fajna nocka... oby więcej takich :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
wstałyśmy sobie przed 7, mała nie chciała jeść. poznawała świat i obserwowała szykującego się do pracy tatę :-D ... o 8 postanowiła coś zjeść i się troszkę przespać. zrobiła to z błogim uśmieszkiem na twarzy :ico_haha_02:
a mi się dziś śniło, że już chodziła i mówiła choć była taka maleńka... w jakimś klubie chciała nawet iść tańczyć, ale wróciła ze smutną minką, że jest taka niska znaczy się malutka!!! skąd te sny??? :ico_puknij: :ico_olaboga:
miłego dnia dla wszystkich...
ja dziś muszę z córcią ruszyć po jakiś prezent dla jej taty a mojego męża, który ma dziś urodziny :ico_szoking: samochód by się przydał... a on dalej w warsztacie :ico_placzek:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

18 sty 2010, 10:33

hejka :-)

Napisałam się i niechcący wstecz nacisnęłam :ico_zly: no to jeszcze raz:

Dzięki dziewczynki za gratki :-) Ja dzisiaj pierwszy dzień zupełnie sama z Wiką, oby była grzeczna :ico_sorki: Byłam dziś w przychodni zarejestrować małą do okulisty (po fototerapii trzeba iść na kontrolę), ale niestety nie mają tam sprzętu do badania niemowląt i muszę iść z Wiką prywatnie :ico_zly: U nas nocki tradycyjnie w porządku, albo po prostu ja się już przyzwyczaiłam :ico_oczko:

Shiva, ładnie już potrafi twoja Justynka spać :ico_brawa_01: Ciekawe kiedy Moja prześpi pierwsze 5 godz :ico_oczko:

anusiek, życzę szybkiego załagodzenia konfliktu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: A koleżance twojej współczuję bardzo, mam nadzieję, że uda się jej w końcu donosić ciążę i będzie mogła tak jak my tulić swojego Bobaska :ico_sorki:

meg, wszystkiego naj dla Karolinki i dla twojego Męża też :ico_brawa_01: życzę udanych zakupów :-D

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

18 sty 2010, 10:48

hej dziewczynki! zyje i czytam was tylko nie mam czasu pisac :ico_wstydzioch: po prostu u mamy nie bardzo mam dostep do kompa..malutka moja rosnie,jest dosyc grzeczna :-) spi ze mna,duzo je. i duzo sryta :ico_haha_01:

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

18 sty 2010, 12:55

Witajcie
Mam do was ogromną prośbę - zaglądnijcie tam :ico_sorki:

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=8341

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 sty 2010, 13:28

meg- odnośnie pępka, jeśli mogę Ci poradzić nie smaruj, aż tak wysokoprocentowym spirytusem bo przypalisz dzidzi skórkę na około, zresztą polska jest jednym z niewielu krajów w którym się zaleca spirytus, w stanach np. stosuje się sucha pielęgnację, czyli oczyszcza się woda z mydłem a potem dobrze osusza.

Inia- Wiki na pewno będzie grzeczna, :ico_brawa_01: za nockę,

A u nas znów tak samo w nocy, Adaś się męczy i stęka bo nie może kupki zrobić, trzeba się przyzwyczaić.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

18 sty 2010, 15:16

hejka :ico_oczko:

u nas nocki ostanio nawet w miare :ico_oczko:
Marcel budzi sie ok 2ej a pozniej o 6tej :ico_oczko:
najwazniejsze ze znalazlam sposob zeby po tych karmieniach szybko usnal, daje mu smoka :-)
bo wczesniej bywalay noce ze po karmieniu nie spal trzy godz :ico_noniewiem:

dzisiaj bylismy na pierwszym spaceku przy okazji wizyty u pielegniarki :ico_oczko:
niestety maly nic w ciagu tygodnia nie przybral :ico_noniewiem:
i po karmieniach(popoludniowych i wieczornych) mam mu dawac butle
w piatek znowu na wazenie, mam nadzieje ze cos sie ruszy :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
zresztą polska jest jednym z niewielu krajów w którym się zaleca spirytus, w stanach np. stosuje się sucha pielęgnację,
my mieszkamy w Szwecji i tutaj ja nie robie NIC z pepkiem
w szpitalu go przemywali raz dziennie, i teraz przy okazji cotygodniowych wizyt tez
a w domu nie kazali nic ruszac
ale pepek ladnie sie wysusza i mysle ze na dniach odpadnie :ico_oczko:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

18 sty 2010, 15:27

dzięki Inia :ico_haha_02: z tymi badaniami to kiepsko troszkę... my mamy wykupioną prywatną opiekę zdrowotną także ponosimy stałą opłatę miesięczną, ale jak coś potrzeba jest prościej... choć kolejki też są, i do specjalistów i do pediatrów dobrych...
na wp jest dziś fajny artykuł o pamięci i zapamiętywaniu- od kiedy.
http://odkrywcy.pl/kat,111394,page,3,ti ... domosc.htm
myślę, że to naprawdę działa... ja w ciąży męczyłam non stop w aucie (i w domu często) jedną płytę i uważamy teraz z mężem, że Karolcia się przy niej teraz wycisza... choć to nie ballady i nie kołysanki :ico_szoking: :-D a jak jeszcze zaczynam śpiewać... :-D choć określenie śpiewać w moim przypadku to spore nadużycie :-D
co do pępka. teoretycznie u nas też już jest zarządzenie katedry neonatologów o niestosowaniu spirytusu do pępka, w szpitalu już nie używali spirytusu, ale to kazała mi robić położna rejonowa, ta co przychodzi co tydzień. dziś tez właśnie była i powiedziała, że jest lepiej, ale jak nie odpadnie w ciągu tygodnia będzie musiał usunąć go chirurg. zapalenie żadne się nie wdało..., ale odpaść nie chce. w piątek będę u pediatry, zobaczymy co na to powie.
na zakupach dziewczynka zaczęła mi troszkę krzyczeć i w pośpiechu kupiłam płytę, którą mąż już ma... :ico_placzek: na szczęście była książka, którą chciałam kupić i kupiłam :ico_haha_01: płytę będę musiała wymienić :ico_zly:

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

18 sty 2010, 15:58

meg, odnośnie pępka to mojemu maluszkowi odpadł jak miał miesiac i tydzien a pediatra mi mówiła ze rekordzista w naszej przychodni miał pępek 8 m-cy :ico_szoking: takze sie nie pzrejmuj poprostu malutka ma grubsza pepowinke pewno i temu sie tak długo trzyma

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 sty 2010, 15:58

leona- właśnie, jak się nic nie robi z pępkiem to średnio odpada o 2-3 dni wcześniej niż przy spirytusie, a działanie p/bakteryjne jest pozorne.
Super, że Ci Marcel tak ładnie śpi :ico_brawa_01: mój Adaś nie lubi smoka, złości się jak mu daje i zaraz go wypluwa, on to najlepiej śpi na rączkach niestety.

meg- super, że udało Ci się kupić taką książkę jak chciałaś. Mam nadzieje, że jednak wam ten pępek odpadnie żeby uniknąć chirurga. Ja znalazłam dla Adasia super pediatrę, państwowego, ale to jest jedna z nie wielu przychodni publicznych w Krakowie która przyjmuje na godziny tak, ze nigdy nie ma kolejek ani tłumu kaszlących dzieci. Ale Tosiowy pediatra nie jest już taki fajny, no ale człowiek z czasem się uczy :-D

[ Dodano: 2010-01-18, 15:02 ]
A tu pare fotek Adasia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i się jeszcze pochwale, dzisiaj go z ciekawości zważyłam i już waży 4700g :-D

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

18 sty 2010, 16:12

Wiki póki co grzeczna :-D dała mamie nawet spokojnie posprzątać i obiad zrobić :ico_brawa_01: A ja mam kolejne zmartwienie, bo coś mi się zdaje, że Wiki ma skazę białkową, bo na polikach wyszły jej jakieś 3 dni temu krostki i nie chcą zejść :-( Jutro przyjdzie położna, to zobaczymy co powie...

dorotaczekolada, dobrze, ze u Ciebie wszystko ok :-D

Pruedence, moja już trzeci dzień ma problem z kupką... wczoraj i przedwczoraj jej pomogliśmy. Trochę mnie to dziwi, że tak się męczy, bo staram się jeść lekkostrawnie i zdrowo...

leona, szybko synuś załapał smokala, moja dopiero w zeszłym tyg. Trzymam kciuki za wagę Marcelka :-)

meg, czyli zakupy nie do końca udane :ico_oczko: tak czy siak, mąż powinien docenić starania :-D

A z tym przemywaniem pępków, to dziwna sprawa. Polska jest jednak zacofana... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-01-18, 15:15 ]
Pruedence, ale przystojniaczek z Twojego Adasia :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość