Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 sie 2007, 15:54

zborra, nie wiem ile waży, bo dawno na ważeniu nie byłam. Będę w środę na szczepieniu to się dowiem. Muszę sie też zapytać czy to dobrze że tak rośnie (od urodzenia ok 20 cm :ico_szoking: ) i że śpi całymi dniami i w nocy też. Ostatnio obliczyłam z Mariuszem że w ciągu doby śpi ok 16-18h. Nie śpi jak je i się kąpie. dziś chciałam się z nią pobawić to zasnęła na macie

[ Dodano: 2007-08-27, 15:56 ]
no tak ja nastolatka, wiadomo przecież w środę konczę 18 lat (z hakiem)

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 sie 2007, 16:00

ladybird23, herbatka np. Hipa - 80kJ/19 kcal w 100 ml herbatki sporządzonej i co ona tam ma?? białko - <0,1 g węglowodany 4,8 g !!! tłuszcz <0,1 g - dlatego pisze "puste " kalorie - ja mu je rozrzedzam - tak piję wode - jak ma problem z brzuszkiem - to daje normalnie .. ale tak to nie - woda lepsza - nie chce przyzwyczaić do słodkiego - ja mam tak - ale każda mama inaczej :-D więc ja nie ganię - ja tylko pisze jak ja stosuję - a to prawda, że trzeba podać coś do picia po sztucznym mleku - bo ono w odróżnieniu od mleka mamy - nie ma tej 1 fazy - płynnej i stąd jeżeli nie podajemy "napojów" :-) mogą wystapić problemy z kupką . Hubcio uwielbia - rumianek .. ta herbatka na polepszenie przemiany - mu nie bardzo ... uspokajająca..też :-D daję - ale ja rozrzedzam i juz :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 sie 2007, 17:07

ale te herbatki wcale nie sa słodkie :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-08-27, 17:08 ]
ale teraz dałam Miluni wiecej mleczka do wody i chyba lepiej sie napiła, ale czy tak mozna wiecej miarek na mniej wody??

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 sie 2007, 17:21

ladybird23, - ja daje bebilon - i tam jest napisane 4 m-c - miarek 4-5 na 120 ml - więc daje troche więcej

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 sie 2007, 18:02

no ja tez daje bebilon i tez tak pisze, ale to sie daje chyba odpowiednio na kazde 30 ml jedna miarka, ale ja tez sypie troche wiecej...

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

27 sie 2007, 19:24

Mukaa moja dziś "czytała" etykietkę od gryzaka :-D i pcha też całe pięści...ja tam jej nie zabraniam...przecież to jedyny sposób poznawania świata dla dziecka w tym wieku! no jak będzie to robić później, jak już zacznie kumać o co chodzi, to łapy urwę :ico_oczko: ale teraz niech ciumka, przecież nie wie, że trzeba co innego wkładać do dzioba...

Dziewczyny...fakt, te herbatki to kurcze są dziwne...ale trzeba dawać...pewnie lepiej jak dzieciak pije wodę, ale nie zawsze chcą...Gosia chyba masz rację, że rozrzedzasz...ale jak się daje nierozrzedzone w takiej ilości jak piszą to chyba też jest ok.

Ewcik :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: 20cm??? to chyba dużo...no i teraz to chyba powinna mniej spać nie? może ona zjada za dużo laktozy w Twoim mleczku? nie wiem, poczytaj gdzieś, poszukaj coś na ten temat...mnie się wydaje, że ona bardzo szybko rośnie...w sumie dobrze....ale to spanie :ico_noniewiem:

Moja spoko! tfu...tfu...śmiałyśmy się z mamą, że ją odczarować ma...powyczyniała nad nią głupoty dla śmiechu...ale młoda od tej pory anioł! :ico_szoking: odpukać oczywiście...poszliśmy na spacer i do cioci...wyjęta z wózka o dziwo leżała chyba godzinę i była spokojna...potem do wózka i spokój...w domu zapłakała jak się obudziła, ale jak ją wyjęłam i zaniosłam do sypialni to uśmieszki! zjadła normalnie chyba...odbiła i przystawiona do drugiego cyca nie wyła! :ico_brawa_01: och, może juz będzie lepiej????

A tu coś dla tych, którym się nie uda schudnąć...to proszę!
http://www.dailymotion.com/video/x1ya2s ... -adobe_fun

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 sie 2007, 19:33

zbora no fajnie by było jakby szło swoje ciało tak zmienic w kilka minutek...

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 sie 2007, 19:36

zborra, - dobre :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D hyhyh ja tez tak chce :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 sie 2007, 20:22

Milunia juz w kąpusiana i lezakuje, ale cos jej sie dzis nie chce spac... :ico_noniewiem: jeszcze...dzis wyłączam tv na noc, zobacze jak sie bedzie spalo, mam nadzieje ze cokolwiek bede widziec w nocy bo jak nie to :ico_noniewiem:
niestety do mnie nie dochodza światła latarni, bo mieszkam kawałek od drogi, wiec tak jak anza nawet przy zgaszonym świetle karmic bym nie umiała, na szczescie Mili nie budzi sie juz od dłuzszego czasu w nocy, wiec no problem..

wiec dobrej nocy zycze, dzis juz spadam, bo A. jest w domu :/
:516:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

27 sie 2007, 20:46

ladybird23, moja mala tez ostatnio marudzi przy jedzeniu

pluje i denerwuje sie wiec wtedy daje jej pic nawet jesli minely 3 godz
dotychczas jadła jak w zegarku co 3 godz i troszke mnie do tego przyzwyczila a tu taka zmiana
balam sie ze to przez to przejscie na nutramigen (bo jest paskudny) ale teraz przed snem po 4 godz wypila 100ml i spi
a wczoraj w nocy to 200ml
wiec to chyba nie placz przez smak tylko dlatego że chce jej sie pic

moze twojej miluni tez sie chce pic
spróbuj
ja daje swojej rumianek albo wode a ostatnio soczek jablkowy z wodą
wszystko toleruje

nie daje jej koperku zeby niepotrzebnie nie wzmagać gazów

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość