Awatar użytkownika
sosim
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 726
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:26

10 gru 2007, 15:53

heloł babeczki

Ula dawaj ten przespis bo ja chcęęęęęęęęęęęęęęęęęę pierniczkaaaaaaaaaaaaaaaa :ico_brawa_01: :-D

Viola no tak wygląda jakby to bylo jabluszko?????????
dzis znow jej dalam wiec zobaczymy, ale jesli sie okaze ze to jabluszko to jestem w kropce bo 7 stycznia wracam do robotyyyyyyyyyy :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: i bede musiala sciagac mleczko laktatorem i dawac Zosi, tylko najpierw musze ją do tego przyzwyczaic :ico_noniewiem:
a co do kupek jest juz chyba dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

10 gru 2007, 17:14

wiecie co caly czas jak robilam pirozki Kubus spal -szok chyba wyczul ze nie moze mi przeszkadzac :-D

[ Dodano: 2007-12-10, 16:16 ]
Qrcze sosim, a mowia ze jabluszko nie uczula ze jest najbardziej lajcikowe ale jak widac dzieciaczki sa rozne - a moze to tylko jakas 1 odmiana jabluszek tak na Zosie wplynela albo jablka byly czyms nie tego pryskane - czasem podobno sprzedawcy aby im sie dluzej jablka trzymaly pryskaja jakims badziewiem :ico_sorki:

[ Dodano: 2007-12-10, 16:17 ]
ale macie sliczny avtarek :-D

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

10 gru 2007, 17:19

Hej
Sosim ale ladnie wygladasz ze Zosia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: A ile ma Zosia wloskow :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Aagaa ja robilam wczoraj pieroszki z kapusta i grzybami juz na swieta no i masakra tu Juli jesc a tata nie umie dawac,tu nasz obiadek tu zupka Juli :ico_olaboga: Bylam wykonczona.No i u nas tez nie ma serka(twarozku).Oni nie wiedza co traca nie.Ale w poblizu mam ruski sklep i tam mam serek :-D

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

10 gru 2007, 17:24

Sosim super avatarek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

10 gru 2007, 17:32

Violu a Ty ladnie wkleilas Milenke jako Mikolajka :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-12-10, 16:34 ]
Wlasnie opowiedzialam mojemu jakie to cyrki wyszly z tym zdieciem i powiedzial ze jak porecz od luzeczka posmarujemy czekolada to kazde dziecko bedzie juz stalo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

10 gru 2007, 17:49

HEJKA LASECZKI już wam wklejam przepisik ale ostrzegam ze to porcja dla całej armii :-D

PIERNIKI


1 kostkę tłuszczu /Kasia. Palma lub inny/
2 małe słoiczki miodu
2 paczki przypraw do pierników /dodaję jeszcze dodatkowo gałkę muszkatołową, cynamon,
pieprz ziołowy, goździki – ale to wg uznania – wszystko w proszku , zależy czy się chce bardziej przyprawione lub nie /
1 paczkę 18 g proszku do pieczenia
1 łyżkę amoniaku / rozpuścić w odrobinie wody/
2 szklanki gęstej kwaśnej śmietany
1 szklankę cukry
2 łyżki kakao ciemnego
6 jajek
1,5 – 2 kg mąki / czasami wystarcza 1,5 a czasami wychodzi 2 kg mąki to zależy od mąki, wielkości jaj i nie wiem od czego jeszcze /

Mód i przyprawy rozpuścić razem i zagotować – odstawić .
Tłuszcz z cukrem utrzeć dodając żółtka.
Dodawać ostudzony miód z przyprawami i śmietanę .
W to zagnieść całą mąkę , kakao ,dodać proszek i wlać rozpuszczony amoniak, na koniec dodać pianę z białek.
Zagnieść ciasto dokładnie. Nie powinno być bardzo ścisłe – na wyczucie – elastyczne.
Wałkować jak na pierogi , wykrawać ciastka foremkami .
Piec w piekarniku 150 stopni – ok. 10 min / długość pieczenia zależy od grubości ciastek/.
Polukrować i ozdobić.
Jak lukier wyschnie , poprzekładać do pudełek metalowych lub do pojemników i zamknąć.
Są pyszne , po kilku dniach miękną .
Przez „przypadek” jedno pudełko uchowało się i otworzyłam na … Wielkanoc .. były super jak świeże.

SMACZNEGO ! :-D

LUKIER

0,5 kg cukru pudru
3 łyżki oleju
1 białko / jajko sparzyć/
sok z cytryny – tyle ile będzie potrzeba

Cukier puder , olej, białko wyrabiać dodając sok z cytryny .
Jeśli jest już dosyć kwaskowaty / to zależy jak kto lubi/ a jest jeszcze za gęsty dodać odrobinę wrzątku lub gorącego mleka.
Jest bardzo długo elastyczny i nie kruszy się.
Przy tej gęstości można smarować go nożem lub odrobinę luźniejszym polewać.
Do smaku z cytryną można dodać też kakao.
Jest wtedy lukier czekoladowy lekko kwaskowaty.

Ja do pokolorowania lukru użyłam barwników do ciasta, mozna nawet niebieski kupić, wiec fajne wariacje wychodzą :-D

joanna1111 pisze:Wlasnie opowiedzialam mojemu jakie to cyrki wyszly z tym zdieciem i powiedzial ze jak porecz od luzeczka posmarujemy czekolada to kazde dziecko bedzie juz stalo


nieźle twój mąż wymyśłił :-D :-D :-D a moze on wąłśnie Juli wysmarował te łózeczko jak nie wiedziałas :-D


Sosim avatorek pierwsza klasa :-D

Aguś brawa :ico_brawa_01: dla kubusia za wyrozumiałość dla mamusi :-D

Violu a ty ucałuj swoich rozkoszynych chłopków i powiedz ze ciocia Ula im wyśle parę pierniczków :-D

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

10 gru 2007, 17:53

Witajcie :-D
Wpadłam z małym na kolanach ponownie spróbować wkleić fotki. Może tym razem wgra się stronka :ico_noniewiem:

Obrazek

A tu u chrzestnej na rączkach :-)

Obrazek

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

10 gru 2007, 18:06

Ale sie Kubus patrzyl w obiekt moze z niego fotograf wyrosnie. :ico_oczko: Ladne zdiecia :ico_brawa_01:

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

10 gru 2007, 18:18

I matka polka :ico_haha_01:

Obrazek

[ Dodano: 2007-12-10, 17:21 ]
Asiu, prędzej model, bo zawsze kiedy tylko widzi aparat, zastyga i tylko minki zmienia :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-12-10, 17:58 ]
I zdjęcia sprzed godzinki jeszcze :-)

Tak unoszę ślicznie główkę:

Obrazek

A tu wujek Giziu postanowił zrobić sobie z nami zdjęcie :ico_haha_01:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

10 gru 2007, 19:02

małolata, fajne zdjomtka szkoda ze na tym ostatnim ucielo CI glowe :-D bo zdj super :ico_brawa_01:
Ula ja chyba zmniejsze porcje na te pierniczki cudenka o polowe bo kto mi zje te pierniczki jak my tutaj tylko we 2 no i Kubus. Choinki tez tu nie mamy - :ico_placzek: zostala w Polsce i nie wiem czy ubierzemy no ale bez ubierania choinki to jakos lyso chyba ze rodzicom ubiore :-)
W Polsce zawsze z psiapsiolka moja mielismy taka tradycje juz chyba od 4 lat kontynuowana - pieklismy razem pierniczki i razem z mezami i juz sie nie moge doczekac kiedy bedziemy piec z pociechami naszymi :ico_haha_02:
Zawsze byla super zabawa , chopaki zawsze mieli zboczone pomysly oczywiscie na pierniczki - czyli pisiorki, trupie czachy itp :ico_olaboga: . Ale bylo fajnie. Moze w tym roku tez nam sie uda. Oby!!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości