Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

19 sty 2009, 17:09

adka nie martw się jeśli to było tylko raz to nie ma powodów do niepokoju.Mnie bardzo często macica twardnieje i wtedy dokładnie ją wyczuwam.A brzuch wtedy twardy jak skała.Ale ja mam tak kilkanaście razy w ciągu dnia więc za często.Ja nie wiem jak to jest z tym głaskaniem.Trzeba by było zapytać lekarza

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

19 sty 2009, 18:47

Nawet Milutka jakiś czas temu pisała, że nie wolno głaskać brzucha, bo to wywołuje skurcze i to jest prawda. Tak samo jak się kochacie i facet Was ściska za sutki to tak samo. My już jesteśmy na tym etapie, że na wszystko musimy uważać.
Adkaprzy twardnieniu brzucha pojawiają się skurczyki, a brzuch robi się tak napięty, że można go odróżnić od brzuszka najedzonego.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

19 sty 2009, 18:50

agnieszka jutro sie zapisze - mam dentystke na przeciwko :)

adka ja nie mialam przez dobrych pare latek dziurki a teraz w ciazy juz raz chodzilam - 6 zębów w październiku zrobilam a co do znieczulenia to mozna, nie mozna tylko leczyc kanalowo (wymaga to zdjęcia rtg ) ja mialam w ciazy 2 razy znieczulenie :)

co d glaskania- nie mzna jesli jest lozysko przodujące jesli na scianie tylnej to lekarz m mowil, że mozna- ja glaszcze, spiewam wiktorkowi i zasem gadam z nim jak najęta ( wyobrazam sobie nawet , że cos odpowiada do mnie ) czasem sobe placze ze szczescia wtedy mu mowie jak to bardzo go kocham no i kolysze g na dobranoc(chociaz zazwyczaj on wtedy dopiero sie budzi :):)

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

19 sty 2009, 19:04

AdkA - NIE MART SIE NIE MASZ SKÓRCZÓW - SKÓRCZ TO SCIĄGAJĄCY BÓL CAŁEGO BRZUCHA NAPIĘTY BRUZCH TWARDY JAK SKAŁA I BRZUCH WYGIĘTY W STOŻEK.

Nie wolno głaskac , kapać sie w gorącej wodzie - tak mi powiedział lekarz.

Co do cukru ja tez mam na czczo książkowy ale po glukozie lekko podwyższony, w ksiązkach pisze i lekarz mi powiedział ze kazda ciężarna powinna zrobic próbe z glukozą bo jak nie zrobisz i olejkesz to mozesz duże dziecko urodzic zdrowe le duze bo cały cukier idzie w dziecko wtedy - tak usłyszałam w szpitalu jak mnie szkolili z diety.
Lepiej wiedziec i odstawic słodkosci i byc spokojna.

Co do twardego brzucha ja łykam magnez z potasem i brzuch mięknie ( potas aby nogi nie puchły i nie drętwiały ) nie martwcie sie nie chciałam nikogo przestraszyc :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:


A na ZGAGE - kupiłam i ssie RENNIE i pomoga - na razie ( rennie na ulotce pisze ze w ciąży mozna) to sama mieta.

[ Dodano: 2009-01-19, 18:07 ]
Kurcze naprawde nie chciałam nikogo przestraszyc, tylko pisałam co mi lekarz kolezanki i w szpitalu mówili.

Wszystko będzie oki wiem to moje mamuśki kochane.
Ide zjesc kolacje , cukier i owoce nie podnoszą więc pożeram mandarynki i tarte jabłka :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2009-01-19, 18:08 ]
Chciałam napisać ze mi cukru mandarynki nie podnoszą, ale jestem roztargniona :ico_puknij: :-D

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

19 sty 2009, 19:33

Ja wczoraj jak siedziałam kilka godzin w gościach to też już miałam twardy brzuch dla mnie to męczarnia tak ciągle siedzieć. Mi wyszedł cukier w normie po glukozie choć jem teraz sporo słodkiego :-D
Ja też głaszcze brzuch a raczej bardziej po prostu kładę na nim ręce i czasem mówię do mojego dzidziusia, ale wiem, że łożysko mam na tylnej ścianie macicy.
Co do kąpieli to ja teraz tylko prysznic biorę do wanny nie wchodzę bo ciężko z niej wyjść :-D
2 dni moje dziecko było spokojniejsze i dało mamusi odpocząć a od wczoraj znów sie uaktywniło. Teraz w nocy to kilka razy zmieniam pozycję. Zgagi raczej nie mam i o dziwo przestał mnie boleć kręgosłup. Ogólnie dobrze znoszę ciąże :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

19 sty 2009, 20:06

Fioletowa Ania, zazdroszczę że nie masz zgagi.. ja musze uważać jak jem.. jak namieszam to mam zgage .. mam nadzieje że to szybko minie.
Mi również cukier wyszedł w normie.

A jutro znowu zobacze sie z moim synusiem :-D aż się nie moge doczekać. Jeszcze nigdy tak się nie cieszyłam z wizyty u lekarza.

Mój brzusio też twardnieje.. ale nie przez głaskanie... tak bez powodu.

Mam takie pytanie do Was.. bo zastanawiam się nad zakupem sterylizatora, jaki jest dobry?? I czy w ogóle go kupować.. ? Słyszałam że wystarczy garnek i gorąca woda... Hmm sama nie wiem.

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

19 sty 2009, 20:42

Ja sterylizatora nie kupuje szkoda mi kasy , będe wygotowywać butelki itp w garnku jak moje koleżanki to robiły.

[ Dodano: 2009-01-19, 19:45 ]
Boicie sie juz porodu?
Ja nawet nie, ale wczoraj rozmawiałm z koleżanką któa rodziła bardzo długo miała cięzki poród ale szybko wróciła do Siebie, po cesarce ciężej chyba dojsc do siebie z tego co widziałam inne kupemle, to w końcu operacja i blizna która długo się goi.

Moja znjoma któą pozanłam w szpitalu urodziła wczoraj córcie pisze do mnie " Czuje sie cudownie najgorsze bóle eż trwały tylko 20 minut rodziłam z mężem i nic mnie juz nie boli czuje sie super"""

Ahhh JA też tak chce :-D

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

19 sty 2009, 20:54

Ja już byłam w sobote oglądać szpital w którym będe rodzić w Gliwicach, na razie się nie boję. Zapoznałam się w szpitalu z położnymi i bardzo miło i ciepło mnie przyjęły, jedna z nich oprowadziła mnie po salach porodowych itd. Szpital ma dobry sprzęt jest odremontowany jak na razie personel wydał się miły.. i tak mnie to uspokoiło :-) No i okazało się że Ordynator oddziału jest przyjacielem mojego ginekologa :-D No i już był temat do rozmowy ;)
Może masz racje Dora, szkoda troche kasy na taki sterylizator..

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

19 sty 2009, 22:57

Ja mój szpital znam bo jużleżałam , a pozatym chodze na wizyty do ordynatora tego szpitala. Sale są 2 osobowe z łazienkami kolorowe nowe zadbane presonel miły, to ważne bo jak leżałam w innym było niesympatycznie...
Najlepiej zrobic wczesniej rozeznanie w terenie :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

20 sty 2009, 10:34

hej
Dora ja waśnie mam takie skurcze jak opisujesz.Co do porodu ja sie nie boję przynajmniej na razie.Boję sie tylko jakiś kłopotów.zniosę wszystko byle by mój synek urodził się zdrowy
FioletowaAnia masz szczęście mnie od miesiąca codziennie meczy zgaga.
Anulka a jak nazywa sie ten ordynator odzdziału.Mój ginek po aferze w Świętochłowicach przeniósł sie właśnie do Gliwic ale nie wiem kim tam jest.
Ja po badaniach i po śniadanku.Po południu wyniki oby dobre.W nocy miałam tylko dwa razy twardnienie więc lepiej.Od rana też dwa razy.Zobaczymy jak będzie dalej.Cały czas biję się w myślał że jak coś mogłam przecież zadzwonić wcześniej do lekarza a nie zwlekać.Ale jestem głupia.Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość