monia82
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 17 lut 2009, 14:39

07 kwie 2009, 12:58

izuś widzę że mamy podobny gust jeśli chodzi o imiona dziewczyńskie :ico_brawa_01: na mojej liście też znalazły się: Alicja, Malwina, Julita i Lena i chyba zostaniemy przy Lenie - jakoś najbardziej nam się podoba i ładnie komponuje się z nazwiskiem, no i jest proste i krótko się wymawia :-)
A lista jak najbardziej przydatna, na pewno skorzystam, ja bym dopisała jeszcze wkładki laktacyjne-nie pamiętam czy są na liście, jakieś herbatki dla dzidziusia np z kopru, rumianek i coś na kolki -na wszelki wypadek żeby nie latać po nocy do apteki
betina współczuję, nawet sobie nie wyobrażam jak musiałaś się czuć! Na szczęście wszystko dobrze, pewnie dzieciątko tak się ułożyło że aparatura nie wychwyciła bicia serduszka

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

07 kwie 2009, 13:09

rybcia82 teraz usg wypada i mi i megi5566 obie mamy 10-tego :-)

monia82, tak mi tez lekarz tlumaczyl no ale poczatkowo oboje bylismy poddenerwowani cala sytuacja

monia82
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 17 lut 2009, 14:39

07 kwie 2009, 13:17

na pewno, nie dziwię ci się ja też bym się zdenerwowała. Podobno czasem się zdaża że położna nie może znaleźć tętna dziecka bo akurat tak się ułoży. Ale wtedy najlepiej zrobić usg-ja mam to szczęście że mój gin ma w gabinecie. Może nie jest najlepsze-wiele pozostawia do życzenia, ale widać na nim czy serduszko bije. Mam nadzieje, że jak za tydzień pójdę na wizytę to położna już zbada tętno bo ostatnio nie chciała-twierdziła że jeszcze nie trzeba bo to był 17tc

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

07 kwie 2009, 13:34

monia82, powiedz ze chcesz zeby zbadala i juz

zapomnialam z tego wszystkiego napisac -cisnienie mam w normie a waga przez ostatni miesiac wzrosla o 30dag :ico_haha_01: i pewnie tylko dlatego ze dzinsy mialam a zawsze wazylam sie w materialowych gatkach

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

07 kwie 2009, 13:40

pewnie tylko dlatego ze dzinsy mialam a zawsze wazylam sie w materialowych gatkach
_________________
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:
napewno
moj gin na kazdej wizycie sprawdza dzidziusiowe serduszko,wiec lubie chodzic do niego i bada zawsze mnie i wazy i pogada :)
...ale sie narobilam,rosol sie ugotowal -betinka :ico_obiadek: standardowo dla ciebie i dzidzi
wysprzatalam caly dom,az lsni,no i ppodlogi skonczylam myc,jeszcze tylko popiore reczniki i biore sie za drugie danko-nie wiem jeszcze co,ale sie cos wymysli, :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-04-07, 13:41 ]
czyli z wizyty przypada mi chlopaczek:
cos czuje,ze jednak sie nie sprawdzi,ze mam dziewczynke pod serduszkiem,ale sie okaze na usg,jeszze daleko

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 kwie 2009, 14:22

byłam z Hakerem się wyszaleć, potem śmignełam do lekarza, wyglada jej to na wirusa, teraz u nas taki panuje- tylko katar i temperatura, tyle ze ja za niską temerature miałam jak na wirusa, kazała obserwować i przyjsć w piątek jakby co

betina, oj tez bym sie wystraszyła, ale dobrze ze już wszystko oki

monia82, z dziewczynek chyba najbardziej wpadła mi w oko Nadia, kiedyś podobało mi sie Anastazja- w skrócie Nastka... śliczne też są Monika i Natalia ale mam już w rodzinie i tak nie pasuje mi dziecku dać po bratowej czy szwagierce :-D
a z chopców- :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: musze jeszcze pomyśleć,

dzis na obiad chilli con carne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: zaraz zabieram sie za robienie

[ Dodano: 2009-04-07, 14:26 ]
cos czuje,ze jednak sie nie sprawdzi,ze mam dziewczynke pod serduszkiem,ale sie okaze na usg,jeszze daleko
hehe koleżanka do konca ciaży czuła ze ma synka, a przy porodzie jak usłyszała "gratulujemy slicznej córeczki" to zrobiła takie oczy :ico_szoking: no i z Filipka narodziła sie Tatianka, która teraz jeździ niebieskim wózkiem
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

07 kwie 2009, 14:44

betina trzeba mysleć pozytywnie!! wszsytko będzie dobrze- bo MUSI BYĆ :) ważne, że czujesz ruchy dzidziusia :)

[ Dodano: 2009-04-07, 14:46 ]
acha dziewczyny co z tym termometrem dla naszych pociech? Termometry rtęciowe niby najlepsze ale nie spełniają norm unijnych i nawet w szpitalach stosują elektroniczne "pistolety" do pomiaru temp. z czoła:) raz ze im to usprawnia pracę, a dwa że chyba dla pacjenetk przyjemniejsze o 5-6 rano :)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 kwie 2009, 14:49

moje koleżanki twierdza że specjalny termometr był całkowicie zbedny, używały normalnego do pupki, nie wiem jak ja bede mierzyć, podpytam najlepiej moją położną :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-04-07, 14:50 ]
ps: a do mierzenia wody wystarcza łokieć :ico_oczko: :ico_oczko: nawet jak sie kupi taki termometr to przestaje sie go używać po dwóch- trzech dniach... :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

07 kwie 2009, 14:52

rybcia82, pyszniutki rosołek mniam mniam
a tobie nie przypada chłopaczek bo jesli z megi5566 bedziemy mialy inne plci to kolejny moze byc chlopak lub dziewczynka
sierpniówka, co do termometrow to polecam taki na ucho slyszalam mnustwo pozytywnych opinii -nie trzeba przede wszystkim budzic dzidziusia meczyc go wsadzajac termometr do pupci
nauszny jest skuteczniejszy od tego do czola bo ten drugi oszukuje pobierajac temperatur z otoczenia

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

07 kwie 2009, 15:16

betina, lista uzupełniona. Jeśli chodzi o termometr do wody wg mnie nieprzydatne, lepiej sprawdzac łokciem czy woda nie za gorąca. aspirator mi tez sie nie przydał. Mialam gruszki do nosa dwie i sprzedałam je później nieużywane na allegro.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość