Awatar użytkownika
niktusia
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:29

15 mar 2009, 20:36

Poród bardzo ciężki... 11godzin. Aż w końcu lekarz zdecydował, że będzie cc, bo Małemu tętno się zmniejszało i wszystko było na szybko. Mały spał, gdy Go wyciągali... Dostał 7, 9 i 10 pkt Apgar.
Niedość, że cierpiałam w trakcie porodu, to później też ;/

Na dniach zdam dłuższą relację, bo teraz jestem padnięta...

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

15 mar 2009, 20:42

Witaj nikitusia, Antoś śliczny

niktusia pisze:oród bardzo ciężki... 11godzin. Aż w końcu lekarz zdecydował, że będzie cc, bo Małemu tętno się zmniejszało i wszystko było na szybko. Mały spał, gdy Go wyciągali... Dostał 7, 9 i 10 pkt Apgar.
Niedość, że cierpiałam w trakcie porodu, to później też ;/
to coś jak u mnie też miałam dwa w jednym, tylko małemu tętno zanikało i do tego wody płodowe były zielone, także cesarka była błyskawiczna

[ Dodano: 2009-03-15, 19:46 ]
milutka204 pisze:co nowego zauwazyliscie u dzieci .... no ja narazie tylko tyle ze mala reaguje na moje gadanie usmiech itd i sie smieje do mnie no i piastki wklada w buzke i karuzelke polubila i podnosi nozki tak jakby cciala sie przekrecic
Bartek strasznie gadatliwy się zrobił, na rękach nie chce leżeć tylko być na pionowo i non stop głowę podnosi, lubi jak się mu macha grzechotkami, ale trzeba je co chwilę zmieniać, bo jedna mu się nudzi, z karuzelą od dawna gada, no i w nocy ta k się kręci, że jak często leży w poprzek jak go biorę do karmienia. Nogami też macha nieprzeciętnie, nawet jak na brzuchu leży to podnosi obie na raz i do tego jeszcze głowę

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

15 mar 2009, 21:19

dziewczyny mamy kolejna marcówke Dora z kwietniowek urodziła!!! dzis o 8 rano! mała ma sie dobrze 51 cm i 2930 gram ":)

[ Dodano: 2009-03-15, 20:20 ]
a propo moje malenstwo sie meczy dalam znow kurde czopka bo to juz 3 godzina idzie stekan to tak porzadnie tylko pierdla czopek wylecial a kupki brak!;/ a placze nadal i sie napina ehhh

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

15 mar 2009, 22:16

milutka ale z tego co piszesz to nie są typowe kolki (bo to ból brzucha tylko chyba jest) tylko zatwardzenia, może lekarz by dał na to leki jakieś? wiem, że każde dziecko inaczej, ja ze swoją porównuje a ona kupki normalnie robiła jak kolki miała.

mój zaczął sie interesować karuzelką, chce jak najwięcej oglądać i żeby mu pokazaywać mieszkanko, nosić, rozmawiać do niego, obserwuje jak sie uśmiecham i też próbuje - ale świadomie to nie zawsze jeszcze wychodzi, za to nie świadomie, po jedzonku np s,ą piękne bezzębne uśmiechy - uwielbiam je!
ale patrzcie jak teraz te 2-3 tyg między naszymi maluchami to przepaść, a za chwilę nie będzie już żadnej różnicy :-)
zerkam na taniec z gwiazdami, ale już mnie to nudzi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

15 mar 2009, 22:41

Beatris60 pisze: ja ze swoją porównuje a ona kupki normalnie robiła jak kolki miała.

no mój Bartuś, też przy kolkach normalnie kupki robił
Wiesz Milutka, może idź do pediatry i powiedz o tych problemach z wypróznianiem. Nie dawaj tak często tych czopków bo one działają doraźnie, później "rozleniwiają" jelitka i tylko pogłębiaja problem.

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

15 mar 2009, 23:38

niktusia super chłopak :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01: :-D

milutka204, dzisiaj koleżanka powiedziała mi że ich mały miał problem z kupką do 5 miesiąca i u nich nic nie pomagało do czasu aż lekarka im poleciła syrop Lactulosum Może spróbuj jeszcze jego a jak nie pomoże to chyba jednak musisz się udać do lekarza.

U nas odpukać drugi dzień jest lepiej z kupkami. Mała zaczyna pierdzieć i robić kupki sama. Dzisiaj jej nie pomagaliśmy. Może to dlatego że daje jej Espumisan 4x dziennie po 5 kropli do mleczka a nie 2x po 10 kropli.

Dziewczyny a wy to jakie witaminy dajecie waszym maluszkom?

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

16 mar 2009, 08:54

witamz ranka..u nas noc spokojna mała zasypiła ładnie po moim cycu i nie dokarmiałąm butla :ico_sorki:
zobaczymy jak bedzie w dzien
Dziewczyny a wy to jakie witaminy dajecie waszym maluszkom?
_________________
ja daje witamine K i D3

dzis pogoda niezaspecjalna, poźniej wybieram sie z sąsiadka na zakupy-trzeba cos małej pokupowac :-D :-D

mała własnie sie obudziłą i malska wiec biegnę ja nakrmic

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 09:33

witam u nas noc nawet ok ale zrana krzyk b kupa nie robiona przez 3 dni juz mielismy jechac gdzies do szpitala ale czopus znow nie pomogl dopiero teraz troszke kupci zrobila u pediatry bylismy mamy debridat i espumisan.... a kupa ciezko idzie;/;/ juz nie wiem co robic od dzis przechodze na wsztystko gotowane i joigurty oidstawiam moze to moze ;/

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

16 mar 2009, 09:43

witam z rana :-)

milutka204, ja uważam, że rozregulowałaś totalnie, obłędnie córki system :ico_szoking: dajesz jej bez ładu i składu jedzenie, gnębisz termometrem (wiesz, że można trwale okaleczyć dziecko w ten sposób??), potem jakieś czopki, kropelki, i sam bóg wie jeszcze, co z nia tam wyprawiasz :ico_olaboga: :ico_sorki: weź kartkę, długopis i zapisuj jej jedzenie, nie powinna jeśc częściej na cycu jak co 2 godz i po sztucznym około 3godz. do tego znajdź dwa, trzy razy w ciągu doby czas, żeby dać jej herbatkę, ale też nie w ilościach wiadrowych, tylko mniejszych około 40ml... i pilnuj rytmu z jedzeniem, kładź na brzuszku, masuj go, to się dziecko wyreguluje znów, ale to musi potrwać kilka dni taka regularność, żeby przyniosło efekty... i nie karm jej za każdym razem, jak zapłacze, dziecko też potrzebuje Twojej uwagi, zainteresowania... a jak widzi, że interesujesz się nią gdy karmisz, to ona je za każdym razem, gdy jej dajesz, tylko w ten sposób pogarszasz sytuację :ico_sorki:
milutka204 pisze:teraz troszke kupci zrobila
noo, to robi kupki :ico_sorki: nie musi za każdym razem nawalić na pół pokoju :ico_sorki:
noo, to powiedziałam, co mi się zbierało od kilku dni :ico_sorki: a Ty zrób z tym taki użytek, jaki sobie chcesz :ico_sorki:

u nas noc ok. ja juz od godz na nogach, ale wyszykowałam siebie, starszaka do szkoły, zaraz go obudzę i już ma nawet śniadanko gotowe :-)
u nas cos deszczowo, ale mam nadzieję, że się uspokoi i wyjdziemy na spacer :-)

wczoraj znajomi byli u nas na kawce i ciachu, pogadaliśmy, pośmialiśmy się i aż lżej :-D

oki, lecę na naszą pierwszą stronę, bo mam tyły :-D

Aga, zaglądaj częściej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

16 mar 2009, 10:04

mała narazie tylko na moim cycu :ico_sorki: :ico_sorki: nie chciałabym jej mieszac i dokarmiac sztucznym :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość