Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

17 mar 2010, 14:28

Te slabe przybieranie na wadze moze byc tez zwiazane z tym ze nie karmie jej w nocy bo ona cala noc przesypia. A w dzien nadrabia. Co o tym myslicie?
Moja też całą noc przesypia. Może po prostu jest takim małym niejadkiem. :) Myślę, że to zależy od dzieciaczka.
zrobiła mi ostatnio smaku na spagetti i musze dzis i ja zrobic, czyli moją diete szlag trafił ale od czego jest kolejny poniedziałek :ico_haha_01:
Ja robię zupę jarzynową ze szpinakiem. Pierwszy raz. Ciekawe czy będzie dobra. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

17 mar 2010, 14:41

Kasia90 to nasisz jak ta zupka czy dobra.

Emika ale czy ta waga to aż taka tragedia? Milenka ma 4,5 miesiąca i waży 5950 i nikt mi nie powiedział, że to mało. To może i ja mam się martwić??:(

Ale fajna pogoda, choć chłodno. Byliśmy godzinkę "na spacerniaku" przed garażem. Mała pospała. Mati pojeździł na ciągniku, pochodził po błocie. Podniosłam jej oparcie tak na wpółsiedząco, ale była szczęśliwa. Zero marudzenie. Nie ciasno i wszystko widać;)

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

17 mar 2010, 15:04

To wychodzi na to, że moja Kinga ma za dużo. A przecież nie jest nawet przy sobie. Szczuplutka jest... Ma 3,5 miesiąca i 6kg.

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

17 mar 2010, 15:09

matikasia, tragedia to nie jest. Ale kazda mama chcialaby jak najlepiej.

Kasia90, niejadkiem akurat nie jest. Je sporo.

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

17 mar 2010, 15:16

Witajcie
ale naskrobalyscie :ico_olaboga: niesposob was doczytac jak czlowiek jest nienabiezaco moja wina i teraz tak mam
no od czego zaczac hmm
moze od tego ze wczoraj bylismy na szczepieniu i wazeniu
i Zuzka w ciagu 1.5 miesiaca 1kg :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tak bardzo sie ciesze
teraz wazy 6300gr :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: bardzo sie ciesze bo ostatnimi czasy przybierala tylko 200-400gr :ico_szoking:

pewnie to dodatkowe jedzonko jej pomaga no i przyznam sie szczerze :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: ze od tyg Zuzka dostaje raz butle zeby przybrac tyle ile trzeba a potem na cycusiu
takze cieszy mnie fakt ze tyle przybrala :ico_oczko: :ico_oczko:

Zuzka jak je obiadek np pol sloiczka lub deserku to od razu chce cycusia az sie domaga takze ja niestety niemoge odczekac :-D

Zuzia byla bardzo grzeczna na szczepieniu i dopiero zaczela plakac jak pani wyciagnela igle bo miala 3 wklucia :ico_placzek:
no bylam z Wiki bo ma jeszcze dzis wolne bo te rekolekcje
ale jutro juz do szkoly
no i mowi ze jest dumna z siostrzyczki ze od razu nieplakala hehe

Kasia90, tak ten bol ucha jest spowodowany tymi zebami niestety chodze od 2 miesiecy z wata w uszach i zawsze mam przy sobie krople do ucha bo czasem mnie taki bol zlapie ze sie nieda wytrzymac
moja Wiki odlicza dni do 22 marca zebym sie pozbyla tego niedobrego zeba
sama widzi jak placze i sie mecze i przytula mnie i mowi mamusiu jeszcze tylko 5dni i bedziesz miala z glowy tego zeba i przestanie cie bolec :ico_oczko: :ico_oczko:
oby tylko ten bol sie skonczyl
Te slabe przybieranie na wadze moze byc tez zwiazane z tym ze nie karmie jej w nocy bo ona cala noc przesypia. A w dzien nadrabia. Co o tym myslicie?
to zalezy mnie lekarka powiedziala ze niski przyrost masy jest spowodowane choroba,poprostu dziecko jest niejadkiem,albo ze moze tez byc z tym nocnym karmieniem chociaz moja Zuzka jestw nocy karmiona i bardzo malo przybierala ale lekarka mowi ze jest poprostu drobna i taki jej urok
takze mysle ze niepowinnas sie przejmowac wazne ze cos przybiera gorzej by bylo jakby nic nieprzybrala
a chyba przybrala??
no i gdzie masz fotke fryzurki??? :ico_oczko:

sabciafajnie ze kg spadaja w dol super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Edulita po twojej fotce z kwiatkami az sie wiosennie zrobilo :-D :-D
super
i brawa dla Iduni za postepy w rehabilitacji :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
no i zdrowka cos sie was te chorobska trzymaja :ico_olaboga:

Wiolajuz 4 paczka :ico_szoking: :ico_szoking: super a to jakies papiery trzeba wypelniac zeby cos dostac??
ja nic w szpitalu niewypelnialam wczesniej jak Wiki urodzilam to owszem bylo a teraz nic :ico_zly: :ico_zly:
i Matikasia ty tez masz te paczki super
a co do twojej stronki to super sprawa fajne przepisy no i brawa dla Matiego za piekne prace :ico_brawa_01:
zaraz napisze moje przepis na ten jablecznik z budyniem :-D :-D
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kasia90, zdrowka dla taty i daj znac jak po operacji :ico_oczko: :ico_oczko:

kurka i niewiem co jeszcze mialam napisac :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

acha mnie nadal wypadaja wlosy ale fryzjerka polecila mi szampon z czarnej rzepy i maseczka na wlosy Vax sie nazywa i kupuje sie ja w aptece ale niewiem ile kosztuje musze zapytac

wiola i jak tam twoja fryzurka??
idzie wiosna to i dziewczyny nowe fryzurki sobie robia :-D :-D

dziekuje za mile slowa na temat moich dziewcvzynek :-D :-D :-D

hmm co jeszcze..
acha jestem troche zaziebiona :ico_chory: mam katar i gardlo boli
a musze sie wykurowac bo moge mnie nieprzyjac do tego chirurga ai tak wystarczajaco sie mecze ztymiu zebami :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
teraz tez siedze z okladem i szalikiem niestety :ico_placzek:

musze powystawiac ciuszki poZuzce na allegro ale najpiewr musze zrobic fotki a potem meza poprosic o pomoc bo ja zielona jestem :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
tylko tak mi sie niechce

dobra to przepis na Jablecznik z budyniem :-D
skladniki;
-1kg jablek
-kostka masła lub margaryny
-4 jajka
-1.5 szklanki cukru
-1 szklanka maki pszennej
-1 szklanka maki ziemniaczanej
-1 łyzka proszku do pieczenia
-2 duze (3/4 mleka) budynie smietankowe
-1 litr mleka
-cukier puder do posypania

wykonanie;
Obrane jablka zetrzec na tarce o duzych oczkach,margaryne(maslo)utrzec z 1 szklanka cukru,ucierajac dodac make ziemniaczana,dodac make pszenna wymieszana z proszkiem do pieczenia.Nastepnie ubic piane z bialek jajek i dodac ja do tej masy powoli wymieszac.Ugotowac budyn dodajac pozostale 0.5 szklanki cukru wedlug informacji na opakowaniu.
Blache wysmarowac margaryna i obsypac bulka tarta.3/4 ciasta ulozyc na blaszke(ja dalam okragla tortownice)na ciasto wartwa jakblek i na to goracy budyn i reszta ciasta(nakladajac budyn rozsmarowac go lyzka)
piec 50min w 180stopniach
posypac cukrem pudrem
Smacznego
a to moje fotki
Obrazek
Obrazek

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

17 mar 2010, 15:26

niejadkiem akurat nie jest. Je sporo.
To ja już nie wiem. :P

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

17 mar 2010, 16:04

Ja myślę, że każde dziecko jest inne. I nie ma chyba co przejmować się opinią, że mniej przybiera no bynajmniej nie aż tak bardzo. Jeśli w ogóle przybiera, nic się nie dzieje, nie choruje, jest radosne to w czym problem. To tylko nasze babcie mają takie podejście, że jak dziecko drobne to chore:)

Mikusia super ciasto. Wyślij mi fotkę na maila to wkleję na bloga i oczywiście napiszę kto jest autorem:)
Oby ten czas do zrobienia zęba szybko Ci zleciał. Naprawdę Ci współczuję tego bólu. Znam go bardzo dobrze.
I nie choruj tam.
Mikusia, ale czemu Ty masz małą dokarmiać sztucznym mlekiem?
A co przepisu na jabłecznik, to co z tym 1 litrem mleka? budyń ugotować tak?

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

17 mar 2010, 16:09

Mikusia Ale mi zrobiłaś smaka, ah, a ja nie mam piekarnika. :ico_placzek:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

17 mar 2010, 16:10

No Kasiu nie zazdroszczę brak piekarnika:)

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

17 mar 2010, 16:15

Jeszcze jakiś tydzień, moze dwa. :)

[ Dodano: 2010-03-17, 15:27 ]
Hmmm powiem tak, zupa jest pyszna, ale dla tych, którzy lubią szpinak. Ja nie lubię, dlatego odcedziłam wszystko, zostawiłam samą zupkę i ugotuje sobie do niej makaron i bardzo mi smakuje. Tyle, że trawy jeść nie lubie, więc wolę odcedzoną.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości