Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

03 lut 2008, 21:06

powiem szczerze że ja nie mam zamiaru zmieniać proszku do prania, fakt są proszki dla alergików ale nie można zakładać że dziecko będzie alergiczne, owszem jeśli będzie takie chorutkie i trzeba będzie kupowac taki proszek to będe kupowała ale narazie używam viziru niemieckiego uniwersalnego i zobacze czy małej będzie służył, oby było wsio oki :ico_sorki: bo nie chce żeby była chora i miała skazy czy alergie :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

03 lut 2008, 21:10

kamila_torun, ja też dziś cały czas myślę o fryzjerze, ale boję się ze mnie szlak trafi, bo nie lubię chodzić, a teraz w ciąży to już w ogóle szału dostanę. Ale fajnie byłoby podciąć i zafarbować się wreszcie znów na blond. Po porodzie może nie być tyle czasu. Sama nie wiem...

Co do proszku, to mnie nawet już nie chodzi o alergie czy o nadgorliwość, ale najzwyczajniej w siwiecie takie proszki są delikatniesjsze, rowniez pod wzgledem zapachu. Te proszki to przynajmnie na poczatek, potem stopniowo można prać już w normlanym, zeby faktycznie "nie cudować", jesli oczywiscie dziecko nie ma alergii.

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

03 lut 2008, 21:23

ja moje córki wychowałam też na vizirze i było wsio oki poza tym zobaczcie jak ludzie cudują, tego nie jedzą w ciąży albo tamtego, dbają i chuchają, kiedyś nie było takich wymyślań i ludzie rodzili sie zdrowi,
moja koleżanka, bardzo biedna dodam, 4 dzieci, 600 zł wypłaty, mieszkanie... lepianka, dziwne że jeszcze stoi a sie nie zawaliła, kable na wierzchu od instalacji, poprostu masakra, i dzieci ma zdrowe, nie cudowała, nie było jej stać na żadne luksusy, jadła wszystko w każdej ciąży i dzieci ma zdrowe, żadnych alergii i powiedzcie, dlaczego zwykle ci bogaci lub lepiej ustawieni mają kłopoty z dziećmi a te biedaki mają zdrowe dzieci?

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

03 lut 2008, 21:28

no tak.. najlepiej uzywac jednego rodzaju proszku dla malucha prawda.. mi maz przywozi z niemiec ale co przywozi to co innego. raz persil raz cos innego. ale trzeba byloby w takiej sytuacji juz byc konsekwentnym prawda. uzywac tylko jednego rodzaju. tak jak lalunia, pisala.

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

03 lut 2008, 21:35

ja mam nadzieje że nie przestanie mi mój mąż przywozić tego proszku z niemiec, nie zwraca uwagi czy w promocji czy nie, zawsze przywozi vizir , jeden i ten sam, tak dla bezpieczeństwa bo i starsze dzieci mogą dostać uczulenia w późniejszym wieku

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 lut 2008, 22:20

kamila_torun pisze:no ale mnie moj maz wlasnie podniosl mi cisnenie, stwierdzil zebym nie kupowala proszku dla dzieci takiego specjanego i w nim prala bo to zbedne i bede robic tylko chorego z naszego dziecka ja mu na to to uwazasz ze takie proszki dla dzieci to dla alergikow tylko sa..a o n na to ze tak..... no nie facet!
ja kupuję dla dzicka specjalny proszek u nas będzie to lovella.
Lalunia tak mówisz o tych proszkach bo pewnie nie miałaś nigdy do czynienia z alergiami i uczuleniami. Ja jak karmiłam piersią jadłam dosłownie wszystko a jak malec miał pół roczku (ja karmiłam go 14miesięcy) to go dopadło uczulenie na pokarmy i potem było wiele rzeczy których nie mógł jeść. A w sumie od poczatku był uczulony na płyny do kąpania i oliwki (jedynie skarb matki mu pasował) i szcezrze nawet do głowy by mi nie przyszło żebym mu ciuszki uprała w wizirze czy persilu. Także ja mam takie doświadczenia i nie chcę praktykowac na mojej córeczce. Wole kupić coś delikatnego i nikomu nie życze żeby dziecko było alergikiem bo to jest coś okropnego. Tym bardziej jak jest większe i by chiało to czy tamto jeść a nie może i musisz się chować z jedzeniem przed dzieckiem :ico_zly:

[ Dodano: 2008-02-03 ]
lalunia pisze:powiedzcie, dlaczego zwykle ci bogaci lub lepiej ustawieni mają kłopoty z dziećmi a te biedaki mają zdrowe dzieci?
ja się do bogatycz nie zaliczam a moje dziecko było uczulone i zresztą jeszcze chyba jest bo czasami mu się pojawiają na skórze plamy szorskie i czerwone. W dodatku nie dość że było uczulone na pokarmy (m.in. mleko, gluten, jajka, pomidory, wiele owoców) to jeszcze i na płyny do kąpania, oliwki i inne smarowidła.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 22:26 przez Sylwia.O., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

03 lut 2008, 22:25

U mnie też lovella na razie jak będzie malutki, ale może się okazać, że będzie uczulony nawet na to, choć ja cudaczką nie jestem. Są dzieci uczulone na wodę... :ico_noniewiem: więc róznie to bywa. Jak będzie wszystko ok, to postaram się zmienić na proszek "normalny".

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 lut 2008, 22:27

Anuszka pisze:Są dzieci uczulone na wodę... więc róznie to bywa
Dokładnie. Dziecko uczulone może być na wszystko najgorzej jest własnie znaleźć tego "winowajcę". Zreszta alergie to choroba XXI wieku.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

03 lut 2008, 22:32

Bo świat jest coraz bardziej syfski... :-(

[ Dodano: 2008-02-03, 21:32 ]
za przeproszeniem...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 lut 2008, 22:36

Anuszka pisze:Bo świat jest coraz bardziej syfski... :-(
i niestety nic na to nie poradzimy mozemy tylko byc ostrożne i nie fundowac naszym dzieciakom alergii. A dzieci w tym pierwszych miesiącach sa bardzo na nie podatne, a na alergie pokarmowe są podatne do 9-10 miesiąca życia

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość