Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 12:10

Ale napisałyście, fajnie :ico_brawa_01: Ja ziemniaki obrałam, cukinię obrałam i starłam, zaraz mięsko przygotuję. Jedna cukinia i tyle tego, że nie tylko pasztet ale coś jeszcze,albo 2x pasztet - sama nie wiem. No i dzisiaj ciasto obowiązkowo muszę upiec, coś z bitą śmietaną i nie wiem co dalej, może wiśnie do tego, a może mleko skondensowane - brak weny całkowicie.

Jenny fajnie w pokoiku :ico_brawa_01: Gratuluję donoszonej ciąży :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Szkieletorku ja mam deskę z Eurogold też szeroka i z gniazdkiem tylko sporo tańsza niż ta z Viledy. Ja przy tym poprzednim żelazie raczej miałam ułatwione opróżnienia :ico_haha_01:

Lala ja mam umowę na zastępstwo, która nie daje nic, tzn nawet się nie przedłuża do porodu, więc jak urodzę do powrotu dziewczyny za którą pracuję to dostanę macierzyński na 6 m-cy na pewno, a chcę się dowiedzieć czy mam szansę na roczny zasiłek. Jak umowa się kończy to ZUS przejmuje świadczenie, na 100% tylko musisz się dowiedzieć, czy możesz na roczny macierzyński (rok czasu pieniążki brać).

Kamilka a nie możesz zrobić prywatnie enzymów wątrobowych ASPAT i ALAT jak są ok, to nie cholestaza, jak podniesione to jest problem.

Betina no ja też zaczynam powoli z mężem wywoływanie, u mnie ta szyjka jeszcze trzyma konkretnie no to trzeba sprawić żeby dojrzała i powolutku się skracała :-) No to już będziesz gotowa na porodówkę :-) Daj znać po wizycie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 12:25

A pyszności u Was na obiad i jeszcze ciasto oj rozpieszczacie swoich mężów.
Spinka teraz czekam na Twoje zdjęcia.
Dziewczyny a te skurcze porodowe to są jak na okres i tylko regularne, czy bardziej bolesne?
Kurcze rodziłam niby raz, ale jak mi dali te leki to bolało zaraz mocno. A te kłucia mi nie przechodzą, czytałam gdzieś, że dziecko może być niżej i uciskać.

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 12:45

Jenny one się nasilają, na SR położna mówiła, że często jest tak, że powtarzamy dane czynności, czyli ciągle nieświadomie chodzimy do jakiegoś pokoju, czy np przekładamy jakąś rzecz. A akcja od delikatnej do coraz mocniejszej rozkręca się albo mija.

Ja zaraz jadę na to zebranie, muszę wcześniej kilka spraw załatwić. A co do pyszności to ja raczej pod siebie, bo później nie będzie można :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 13:46

Ja przy tym poprzednim żelazie raczej miałam ułatwione opróżnienia :ico_haha_01:
Ja czy to w ciąży czy nie to zawsze miałam problemy z wypróżnianiem.
Szkieletorku ja mam deskę z Eurogold też szeroka i z gniazdkiem tylko sporo tańsza niż ta z Viledy
A ile dałas za nią?
Na allegro widzę że koszt to ponad 100 zł .
możesz zrobić prywatnie enzymów wątrobowych ASPAT i ALAT
Ja własnie zrobiłam je prywatnie , koszt niewielki około 20 zł a wizyte u gina miałam miec dopiero za jakiś czas.A przynajmniej byłam spokojnijesza .Zresztą lekarz nie będzie chyba w stanie ocenić tak na oko czy to cholestelaza, pewno tez zleci te własnie badania.
Betina no ja też zaczynam powoli z mężem wywoływanie
Ty jestes widze bardzo aktywna więc to tez duzo daje.U mnie spacere po lesie-zbieranie grzybów przez 4 godz (jakoś czas tak zleciał) wywołały poród.
Dziewczyny a te skurcze porodowe to są jak na okres i tylko regularne, czy bardziej bolesne?
U mnie były na początku bardzo nieregularne , i bardzo slabe a ból mozna powiedziec że tak bardzo podobne do jak z okresu ,z czasem stały sie bardzo mocne i krzyzowe więc już mnie nie przypominały okresowych .
A opisz raz jezcze te kłucia..

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 13:57

Mała śpi, ja też się chwilkę zdrzemnęłam ale siostra coś chciała ode mnie i mnie obudziła więc może z 20 min spałam.
Teraz oglądam jakiś program o noworodkach co się rodzą bardzo chore i beczę jak bóbr.
Lubie czasem takie rzeczy oglądać bo wtedy uświadamiam sobie jeszcze bardziej jakie mam szczęście że jesteśmy zdrowi.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 14:31

Ja ostatnio oglądałam program porodówka na tlc i tam były trudne przypadki musiałam przełączyć, bo też ryczałam.
Szkieletorku od rana odczuwam kłucie w pochwie jakby ktoś szpilkami kłuł jest to wyraźnie kłucie dość nieprzyjemne, ale nie ma w tym regularności. Bardziej nasila się jak stoję, więc leże wtedy czasami zakłuje. W dr google czytałam, że to normalne kolejny etap przygotowania do porodu.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 15:05

Kłucie jest normalne na tym etapie. Dzidzia wstawia się w kanał :)
Początkowo bóle sa jak na okres, potem silniejsze, a potem nie maja nic wspólnego z okresem i nachrzania ;-)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 15:06

Szkieletorku od rana odczuwam kłucie w pochwie
Miałam cos takiego i właśnie nieregularnego ale to jakoś tydz niecały przed porodem wiec to raczej nie skurcze.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 18:25

Widzę że Szkieletorek się pojawił na forum, ale nic nie odpowiedział na mojego posta, wysłałam priv.
chyba że jest inna chętna dziewczyna do robienia suwaczków, to wasz wątek więc jak już uważacie :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

29 sie 2013, 19:23

Moni odpisałam na priv.

Na forum cisza...
Ja mam w domu tez ciszę.Mała ogląda już bajkę na dobranoc i zaraz pójdzie spać.
Byłam popołudniu chwilkę u sąsiadki z Lilcia, dzieci się bawiły ,my porozmawiały i poczęstowała mnie paczkami bo robiła dziś.Ojj moja waga nie pójdzie chyba w dobrym kierunku w tej ciąży.
Idę po herbatkę i chyba muszę się wziąć za porządki na komp.Bo na pulpit od długiego czasu tylko wrzucam zdjęcia ,zrobił sie mały syf i trzeba to posegregować jakoś.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość